Karadeniz Pet

Bir kac soru?

Aynur AL

Yeni Üye
Ben dun yeni bir kus aldim.. Aldigim kisi hollanda kusu oldugunu soyledi.. gercekten de diger muhabbet kuslarina gore iri bir kus.. dunde bugunde kafese elimi sokunca elimi tunek gibi govdesine degdirince elime cikiyor.. dun bayagi ishaldi sekilsiz ve sulu dıskiliyordu.. ama bugun normale dondu.. dune göre yemek yemeside artti..yanliz aşıri evhamliyim şimdide biraz kabarik duruyor sanki.. birde ara sira esner gibi agzini aciyor.. resim eklemeye calistim bu kabariklik sizce normalmi?
En fazla bir bucuk aylik oldugunu soylediler dogrumudur?
Ve erkek diye aldim sizcede erkekmi?
http://i.hizliresim.com/wvXYkA.jpg

evet erkeğe benziyor yandan foto çekmişsiniz cere rengini çekin emin olmak için ve soğuk yerde ve cereyanda kalmasın kuşunuz.

hizliresim.com/wvXYkA]
wvXYkA.jpg
[/url]

Tesekkur ederim.. cevabinizi simdi gordum.. buda önden resmi..

Tesekkur ederim berrin hanim.. kabarikligi icin bir kac resim ekliyeyim derken sizin cevabi gec farkettim.. yoksa cerenin burun kismi oldugunu biliyorum..

Çok yakışıklı bir erkek maşallah. İlk günlerde hatta aylarda kabarık duruyorlar. Ortama alıştıktan sonra sustur susturabilirsen :) Vitamin ve minerallerle destekleyebilirsiniz. Avi-vit ve Sera Minerals, bu konuda çok başarılı.

Tesekkur ederim.. vitamin olarak Avisol kullaniyorum gerekirse degistirebilirim ama..
Birde bit sorunumuz cikti.. aldigim kisi Avimec verdi ensesine damlattim.. iyimi yaptim kötumu yaptim onuda bilmiyorum.. ama kasinmasi bayagi azaldi.. yeni bir ortamda oldugu icin streste ama ben ondan daha cok stresteyim.. kafesin basinda surekli onu inceliyorum..

avisol ve avivit aynı firmanın vitaminleri sanırım. avisol damla şeklinde avivit toz şeklinde suya karıştırılarak veriliyor. avivitin çok daha etkili ve içeriğinde daha çok vitamin olduğunu okumuştum. bende 2tanesini aldım ancak aviviti kullanıyorum.
ayrıca mineral taşı ve mürekkep balığı kemiği de faydalı oluyormuş. araştırabilirsiniz.

Siz onu birkaç hafta rahat bırakın. Sessiz, gürültüsüz, kimsenin geçmediği bir yere koyun. Suluğuna Avi-vit koyun. Ertesi gün de Sera Minerals ile destekleyin. Allahın izniyle canavar gibi bir kuş olacak. Salıncağı da pek güzelmiş.

Mineral tasi yuvarlak olansa ondan var.. murekkep baligi kemiginide en kisa zamanda alirim insaallah..
Oturma odasinin bas kösesinde duruyor.. :( ama bizim varligimiza alisti varligimizdan rahatsiz olmuyor istedigi gibi hareket edebiliyor.. zaten hareketli bir kus. Birde devamli yemligin tunek arasindan gecmeye calisiyor sıķışacak diye korkuyorum..

2günde çıkarmakla hata etmişsin en az 1hafta beklemeliydin bence çıkarmak için. eline alışması ve sen geldiğinde kaçmaması gerekiyor.
yemlikle tüneği yanyana koyun o problem geçer. ayrıca elinize alışmadıysa tüneği çıkararak daha hızlı alıştırabilirsiniz

Yok kafesten cikartmiyorum.. henuz kafes icerisinde bana alismasi icin ugrasiyorum.. parmagima cikiyor fakat elimden yemedi hic.. kafesiyle oturma odamizda duruyor devamli yaninda birirleri bulunuyor yani.. yemlik tuneklerinin arasini oyun gibi kullaniyor sanirim halkalar astim simdi onlarin icinden geciyor.. ama kafes icinde cok ucusuyor kendine zarar vermesinden korkuyorum..

Aynur Hanım,esner gibi ağzını açtığında esniyor. Tıpkı insanların yavrularında olduğu gibi bu sıpalarda bebekliklerinde uykuya ve oyuna çok düşkünler. Sık sık uyuyabilir şekerleme yapabilir endişelenmeyin büyümeye çalışıyor sadece :)

Kafes içinde şaklabanlıklarından bende çok korkuyorum benim oğlum kafesin içinde uçabileceğini zannedip tünekten tellere,tellerden yemliğe,gaga taşının üstüne her yere uçarak gitmeye çalışıyor bir lokmacık kafesin içinde. Bacaklarının arasından ters dönüp takla atar gibi kendini zemine atması da cabası:)) Mantıklı olsana oğlum diyorum kuş dediğin salıncakta sallanır,salıncağın kafese takılan üst kısmındaki araya girip orda sıkışmaz :))
En çok korktuğum şey ise bilmiyorum sizin kuşunuzda varmı ancak kafesin tellerinin arasından kafasını sokmaya çalışıyor ordan çıkıp yanıma gelecek aklı sıra fırlama,aklımı alıyor aklımı

Hasılı kelâm çok haylazlar maşallah,Allah esirgesin

Tesekkur ederim duygu hanim. :) bizimki henuz disariya cikmaya calismiyor daha disariyi bilmedigindendir.. ama salincagi dusurup salincak diye kendisi asiyor salincak kancasina.. dun geceden beri elden yemeye basladi avucuma cikip yiyor birde arada ayaklarla eseliyor.. ozellikle oglumun elinden cok yiyor elleri kucuk diyemi belkide kendine arkadas goruyor.. sabirsizlikla disari cikartacagimiz gunu bekliyoruz..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:21 -->-> Daha önceki mesaj 14:43 --

Korktugum basıma geldi.. şimdide parmagi şisti ve morardi.. ama belliydi o kadar ters hareketler yapiyorduki kesin bir yere sıkıştırdi.. ne yapacagim şimdi parmagini hareket ettibiliyor telleri kavriyor. Ama tunekteyken parmak havada gibi duruyor.. veterineremi götursem birsey anlarlarmi acaba..

Geri