Karadeniz Pet

Bir Kaç Soru

• Konbuyu başlatan darksun
  • Başlangıç tarihi
D

darksun

Guest
Merhaba arkadaşlar bir kaç sorum olacaktı deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Öncedende kuş beslemiştim ama baya zaman oldu beslemeyeli.
Dün 1.5 aylık bir çift muhabbet kuşu aldım.
Öncelikle kafesini yatay telli değilde dikey telli almısım o an dikkat etmemişim ve değiştirme gibi bi imkanım yok şuanda bi zararı olurmu yada onları rahat ettirmem için ne yapmam gerekir bu kafeste.
Birde bi yerde akvaryum olan yerden kus almayın die okumustum.Şimdi kuslarım akvaryumun üzerinde duruyor bir zararı olurmu.akvaryumda balık yok zaten suyunu boşaltayımmı yoksa kalsınmı bu şekilde.
Bir diğer sorumda kafeste bi hafta kapalı kalmaları yeterlimidir.Kendime alıştırmaya ne zaman baslamalıyım.

Şimdiden teşekkürler.

fotoraf0069h.jpg

fotoraf0070.jpg

fotoraf0071v.jpg

fotoraf0072q.jpg

Resimleri bunlar ışıktan dolayı biraz puslu çıktı sanırım :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Öncelikle ailemize hoşgeldiniz sefalar getirdiniz :)

Kuşlarınızın ve kafesinizin fotoğrafını çekip konuya eklerseniz daha rahat yardımcı olacağazdır. Size zahmet en kısa zamanda kafesin ve kuşlarınızın fotoğraflarını çekip konuya ekleyin.

HoşbuLduk teşekkürLer.
Yarın akşam eklerim büyük ihtimal

1 hafta değilde 4-5 gün kafeste olsa iyi olur ortamı tanımış olur

akvaryum bildiğim kadarıyla kuşlar için faydalı çünkü odanın havasını nemlendiriyor.

Resimleri yukarıda arkadaşlar önerileriniz nelerdir

Hayırlı olsun Rabbim uzun ömürler versin. Akvaryumun ne gibi bir zararı varmış acaba? İlk defa duyuyorum ben de yıllarca kuş besledim ve besliyorum. Aynı odada 60 litrelik bir akvaryum da var. Ben zararını görmedim hatta havayı biraz nemlendirir bu da kuşa faydalıdır diye düşünüyorum.

Hayırlı olsun Rabbim uzun ömürler versin. Akvaryumun ne gibi bir zararı varmış acaba? İlk defa duyuyorum ben de yıllarca kuş besledim ve besliyorum. Aynı odada 60 litrelik bir akvaryum da var. Ben zararını görmedim hatta havayı biraz nemlendirir bu da kuşa faydalıdır diye düşünüyorum.

aLLah Razı oLsun hocam.
Bende bilmiyorum ne gibi bir zararı var sadece kus alırken akvaryum olan satıcılardan almayın yazıyordu pek araştırmadım esasen bi bilgi alayım dedim.
KapsamLı bi araştırma yapayım bişey bulursam yazarım.

Biraz araştırma yaptım ama akvaryum olan yerde kuş olurmu die bişey bulamadım sanırım bir zararı olmaz olsa rastlardım bir yerde.

Birde bu dik teller için ne yapmam lazım bu şekilde kalsınlarmı çevremizde tel alacağım bir yer yok aslında ön tel alıp değiştirsem iyi olurdu.İp mi çeksem ne yapsam yatay tel niyetine :)

bende 4 senedir akvaryum ve kuş var hiçbir zararını görmedim.Kafesi değiştirme durumunuz yoksa yapacak bişey yok

bende 4 senedir akvaryum ve kuş var hiçbir zararını görmedim.Kafesi değiştirme durumunuz yoksa yapacak bişey yok

TeşekkürLer hocam.
YaLnız kuşlar akvaryumun üzerinde duruyor akvaryumun kapağı kapalı havalardan dolayı nemleşme olunca bi zararı olurmu die aklıma takılıyor

Geri