Karadeniz Pet

Bir kaç soru?

• Konbuyu başlatan SFKZTRK
  • Başlangıç tarihi
S

SFKZTRK

Guest
Arkadaşlar muhabbet kuşu alıcamda tek olarak 1 ay sonra kadar ona çiftinide alıcam ama o bir ay süre içerisinde ;

Ben hafa içi sabah 8 akşam 8 çalışıp hafta sonuda okula gittiğim için belirli bir süre ilgilenebilecem ama olan vakitlerimde her türlü ilgilenirim sorun olmaz sorun benim olmadığm zamanlarda çok problem çıkar mı? evde yalnız kalacak. Bi çizgi film kanalıyla açık kalır ben gelincede ilgilenirim sorun çıkar mı yalnızlıkdan ölme vs..

2-
vonZg4.jpg

Bu şekilde kafesim var uygunmudur? petshodan bunu sultanlar için almışdık bunda olmayacağını sonradan öğrendik adam bunlar uygun demişti bilmiyorduk ozamanlar. Bu kafes muhabbet kuşları için uygun mudur? 1 yada 2 tane beslemek için ?

3-Petshoplarda evcil muhabbetler bulunur mu :)

Sorularım şimdilik bu kadar teşekkürler şimdiden..

silindir kafes ben pek tavsiye etmiyorum fakat elinizde bu varsa kullanabilirsiniz.. kuş ilgi bekler.. aksamları ona 2 saatinizi ayırsanız onunla ilgilenseniz kafi gelir.. Kuşu kesinlikle petshoplardan almayın.. muhabbet kuslarında ırk denen birsey var.. bunu kusun kalitesi gibi düsünün.. düsük kalite kus satıyor petshoplar karlılıgı fazla oldugu icin.. Sitede üretici arkadaslar var.. onlarla görüsün.. bulundugunuz sehiri de belirtin.. size yardımcı olurlar.. eğitmek istiyorsanız, ya önceden alıstırılmıs ya da yuvadan yeni ayrılmıs bir kus almanız gerekmektedir.. İyi forumlar dilerim..

Saolasın hocam, Önceden 3-5 sene önce petshopdan sultan aldmıştım evcilde değildi eğitirdim normalde zamanımda vardı ozamanlar ama hayvan çok yabniydi ne yaptıysam ne denediysem eğitemiştim o zaman petshoplardan almakdan vazgeçtim diyebilirim. 1-2 haftaya sitedeki üretici arkadaşlarla irtibata geçerim. Hocam 2 muhabbet için bu kafes uygundur demi ona göre 2 yada tek alıcamda.

Antalyada pek satan yok araştırdım biraz ama bulucaz artık bakalım

2 kusu üretim icin kullanacaksanız bu kafes olmaz.. yok öyle takılsınlar diyorsanız idare edebilir

Üretim için değil takılsınlar üretecek olursam farklı kafesler alırım yada bi kafes daha alıp biyerden keser birleştiririm iki kafesi :)

Teşekkür ederim hocam

Kuş bunda yön duygusunu yitirecektir.

Ilgilenemeyecekseniz yada evde yanliz kalacaksa kus beslemeye ara vermenizi tavsiye edecegim cunku yanlizliktan depresyona giriyorlar ve ucma kabiliyetini yitiriyor bir arkadasimin basina gelmisti

sultan papagınız ne oldu?

Vahşiydi uğraştık evcilletirmek için ama en fazla elden yem yedirebildik akşamdan sabaha bi içerde serbest bırakmıştm salonda sabah balkona çıkarken gözlemiş olacak ki ordan kaçtı.

g0rky06' Kardeşim çizgi filmi sıkıntı için iyidir Tamer Dodurdak!ın kitabındaki tavsiye okudunuz zaman hak verirsiniz.

Emre Erman Ceyhan' Hocam yön duygusunu yitirme gibi bir durum olabilir mi ?

BENLİOGLU' Hocam sabah 8 aksam 8 arası ilgilenemeycem ama 8den sonra bendedir her türlü ozamanlar sorun olmazda olmadı bekleriz almak için 1 kaç yıl daha ama insan evde bir kuşa ihtiyac duyuyor :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:39 -->-> Daha önceki mesaj 23:21 --

Güncel..

Özellikle Emre Erman Ceyhan arkadaşın dediği Yön Duygusunu yitirme olur mu ?

valla bu tarz kafeslerden uzak durmak gerek.Eski usülden kalma bir kafes.Bunda yön duygularını kaybediyorlar.Köşeli kafesle değiştirebiliyorsanız iyi olur.

O kafama takıldı benimde kaç gündür değiştirme imkanını bakıcam olmadı köşe alırız hocam

bence sen kuşuda kafeside hepsini beraber alırsan daha iyi olur hem kuşlarıda direk alırsan eşi olucagı için sen yokkende sıkılma gibi bi sorunuda olmaz :)

Saolasın hoccam bayramdan sonra alacaz işte bakalım

Geri