petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

bir kaç soru

Konusu 'Kendin Yap Sistemler ( DIY )' forumundadır ve Mehmet Tek tarafından 18 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Mehmet Tek

Mehmet Tek Member

Beğenileri:
    1
    [YOUTUBE]TlPygDKCwOU[/YOUTUBE]
    Depoda fazlalık olan bu dolabı degerlendirmek istedim
    ve şöyle bi fikir geldi aklıma 5 çekmeceli videoda gördüğünüz dolabın üsten 3 çekmecesini çıkarıp alt 2 çekmeceyi bırakıp en alt çekmeceye kuşlara ayırdım ve 2 ci çekmeceyede cifthanemi yerleştirdim şimdi şöyle bişey yapıcam 2 ci çekmeceyi çıkartıp düz bi sunta yerlestirip dolabın üst tarafına kornej askılığıyla 2 parça kalın kumaş parçasını yerleştircem ortaya havalandırma için 4-5 cmlik boşluk bırakıcam aydınlatma olarakta gördüğün 45 cm uzunlukta 15 w akvaryumlar için kullanılan lambalardan aldım hem bu lambanın bi nevze ısıtıcağını düşünüyorum hemde aydınlatmayı sağlıcağını

Fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.
    1-Bu lamba kuşlara bi zarar verirmi
    2-havalandırma için başka bi sistem veya öneri 4-5 cm yeterlimi

#1 Mehmet Tek, 18 Ekim 2015
    Son düzenleme: 18 Ekim 2015
  2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kafesi neden böyle bir dolap içine koymak istediğini anlamadım. Yapmak istediğin şeyi çizersen, daha anlaşılır olur dolapta yapmak istediğin tadilat..

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Bu şekilde kuşların etrafını kapatarak soğuktan mı korumayı amaçlıyorsunuz yoksa tamamen dolabı değerlendirmek için mi yoksa etrafa tüy vs. saçılmaması için mi

4. Mehmet Tek

Mehmet Tek Member

Beğenileri:
    1
    odamda tüyden dolayı rahatsız oluyodum mavi dişi tüye girdi.
    bende hem düzenli olur hemde lamba sayesinde daha sıcak bi ortam yaratırım diye böyle bişey yapmak istedim dolabın üst kısmıınada papağan kafesini koyucam.Anlaşılır bi şekilde çizimde ekliycem

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:53 -->-> Daha önceki mesaj 14:51 --

üçünüde istiyorum aslında bi pazar sabahını değerlendirmek istedim.hem sorunlarımı çözüp hemde zaman geçirmek için

5. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Bu şekilde isteklerini karşılar sanırım.İlerde dolabın önüne öntel takıp çekmecelerden birini tava olarak kullanarak görüntü olarak daha estetik bir kafes yapılabilir.

6. Mehmet Tek

Mehmet Tek Member

Beğenileri:
    1
    Şuan için değil ama yazın salmaya çevirebilirim.Acama hava sirkülasyonunu nasıl yaparım onu düşünüyorum. bi fikriniz varmı

#6 Mehmet Tek, 18 Ekim 2015
    Son düzenleme: 18 Ekim 2015
  7. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Kafesin ön tarafı hava almak için yeterli olacaktır.Ayrıca bir havalandırmaya gerek yok bence.

Sayfayı Paylaş