Karadeniz Pet

Bir kaç Sorum olacak

karantina

Yeni Üye
Muhabbet kuşu almayı düşünüyorum evde bir tane kanarya var sorun olur mu ?

şimdi bir tane yavru muhabbet kuşu almayı düşünüyorum 2-3 aylık olunca yanına eş almayı düşünüyorum şimdi alıcam yavru erkek olmak zorunda mı ? yanı eş tutmada erkek yaşı olarak küçük olsa problem olur mu ?

İleride çift olmalarını istiyorsan 2-3 aylıkken ikisini de al. Şimdi erkek veya dişi alırsan ileride yanına alacağın kuşu beğenmeme ihtimali çok yüksek. Kanarya için sadece şunu söyleyebilirim; Profesyonel besleyiciler için Kanaryalar ötüşleriyle meşhurdur, alacağın muhabbet kuşu kanaryanın ötümünü bozabilir. Yani sen profesyonel ötüm kanaryası beslemiyorsan sorun yok bence.

Kanarya ile ayni ortamda bulundurulma sinin doğru olmayacagini duymuştum ayrıca kanarya ile ayni ortamda olduğunda otumunde biraz farliliklar da oluyor ayni durum bir dostumda oldu hint bülbülü ile ayni ortamda besliyor muhabbetletin otumleri bülbülü andiriyor şahsen ben beslemezdim

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İleride çift olmalarını istiyorsan 2-3 aylıkken ikisini de al. Şimdi erkek veya dişi alırsan ileride yanına alacağın kuşu beğenmeme ihtimali çok yüksek. Kanarya için sadece şunu söyleyebilirim; Profesyonel besleyiciler için Kanaryalar ötüşleriyle meşhurdur, alacağın muhabbet kuşu kanaryanın ötümünü bozabilir. Yani sen profesyonel ötüm kanaryası beslemiyorsan sorun yok bence.

profesyonel olarak bakmıyorm zaten sadece babama arkadaşı verdi yavru bir kanarya ilgilenıyorum ve çift alsam onları eğitme durumum zor deil mı bir kaç yerde öyle duymuştum çiftlerı eğitmek zormuş ?

Evet çift alırsan seninle hiç ilgilenmezler ama karar senin, ya tek alacaksın sana dost olacak ya da ileride yavru almak için çift alacaksın. Kanarya ile beraber olur sıkıntı yok sadece ötümü bozulur ama profesyonel bakmıyorsan birşey olmaz.

Geri