Karadeniz Pet

Bir kaç sorum var

mustafa muslu

Yeni Üye
Kuşuma eş aldım ama cinsiyettinden pek emin değilim.

Dişi olduğundan emin gibiyim ama yinede size sormak istedim.
2. Ve önemli sorum bu kuşu eski kuşumu aldığım yerden aldım. Kuşu gittim ordaki kafese saldım en çok bu kuşla ilgilendi gibi geldi bende aldım.
Kuşlar birbirinin ikizi gibi kafa çizgileri tamamen aynı renkleride tamamen aynı kanatların daki desenler az çok benziyor aynı 2. jenerasyon falan kardeş olmaları mümkünmüdür, kardeşse çift yapmamda bir sıkıntı varmı?

Cevaplarınız için herkese şimdiden teşekkürler.

Kardes olma ihtimali var ayni yerden aldiysaniz kardeslerse yavrularda sorun cikabilir..

üstteki iki resimdeki kuş dişi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:25 -->-> Daha önceki mesaj 22:24 --

kardeş olsalar dahi çiftleşmede bir sıkıntı olmaz
Cevabın için teşekkürler. Ozaman değiştirmekle uğraşmayayım ben :D
Bunlardan doğacak yavrular ne renk olur peki yine böyle beyaz tonlardamı olur?

yani 2 side beyaz olduğuna göre beyaz tonlarda olur :D

Yuh kardeş olsa dahi bir şey olmaz diyenler var aramızda.

Aynı yerden aldıysanız değiştirin, renk kombinasyonları çok benziyor hem daha çok küçük kuşlar bu yaşta eş alınmaz en az 1 yaşında iken alın.

Aynı yerden aldıysanız değiştirin, renk kombinasyonları çok benziyor hem daha çok küçük kuşlar bu yaşta eş alınmaz en az 1 yaşında iken alın.
Erkek olan 6-7 aylık kafeste devamlı suluğa,kalamar kemiğine,tellere bazende elime kusuyodu kafa tüylerini kabartıp, vakti geldi diye düşündüm. Dişinin ağzınada kustu 3-5 defa.
Şimdi eş tutman uygun olmazmı?
Kardeş olduğunu bilmiyorum, ama evde inceleyince ikiz gibi geldi:D Kardeş olsada aralarında en az 4-5 ay var. Bunun bariz bi zararı olurmu(Başka hayvanlarda çiftleştiriyolar)

Evet bir sorun olmaz. Tek şartı aynı batının yavrusu olmaması.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Neyin kafası bu ? aynı anne babadan olan yavrular çiftleştirilmez
Öyle bir kural yok. Kuşlar konusunda ne kadar bilginiz var bilmiyorum ama insanlar gibi değiller. Ayni batin olmadığı sürece bur problem yok. Ayrica biseyin kafasi değil. Seviyenizi koruyun.

Öyle bir kural yok. Kuşlar konusunda ne kadar bilginiz var bilmiyorum ama insanlar gibi değiller. Ayni batin olmadığı sürece bur problem yok. Ayrica biseyin kafasi değil. Seviyenizi koruyun.

Kuralı bilgiyi sizmi vericekseniz bana ? azcık araştırın görürsünüz aynı ana babadan olan yavruların eşleşmesi sonucu olacak yavruları. İnsan biyolojik olarak hayvanlarla aynı özellikleri taşır bana burada biyoloji yaptırmayın.

Kuralı bilgiyi sizmi vericekseniz bana ? azcık araştırın görürsünüz aynı ana babadan olan yavruların eşleşmesi sonucu olacak yavruları. İnsan biyolojik olarak hayvanlarla aynı özellikleri taşır bana burada biyoloji yaptırmayın.
Sana seviyeni koru diyorum. Ayrıca sana bir şey öğretmeye calismiyorum. Haddim değil. 3 yıldır bu sekilde yavru aliyorum ve hic problem olmadi. Benim anlatmak istediğim şey şu ki. Bir ciftin ilk kuluckasindaki yavrulari birbiriyle eslestirmeyeceksiniz. Ilk kulucka ile ikinci kuluckadaki kuşları eslestirebilirsiniz. Anlatmak istediğim bu.

Geri