Karadeniz Pet

Bir kafes de tünek sayısı

• Konbuyu başlatan behcetik
  • Başlangıç tarihi
B

behcetik

Guest
Arkadaşlar sizce bi kafes de kaç tünek olmalıdır 2-3-4 ve tünek düzeni nasıl olmalıdır birde plastik tüneklerin ne gibi zararı olabilir ?

Benim 3 var ama birini daha kaldırmayı düşünüyorum kafes boyutum da galiba orta boy olarak geçiyor

karşılıklı iki tünek yeterlidir tüneklerin sabit olmasında şu fayda var çiftleşmelerini kolaylaştırır plastik sallanır çiftleşemezler

kafes büyük olduğunda tünek sayısı artırılır ama normal boyutta bir kafes 2 adet yeterlidir tahta tünek tercih etmedeki sebep kuşların tırnağını aşındırsın ve mantar oluşumunu engellesin diye dengesiz olan plastik tünekler kuşların tırnaklarının gereğinden fazla uzamasına neden olur ama plastik tünek illada kuşunuza zarar verecek diye bişey yok mesela üreticilerin yıllarca plastik tünek kullandığını bilirim sağlık açısından plastik önerilir

Tek kuş olduğunda fazla olmasında sorun olmaz aksine can sıkıntısından çıldıracağından spor olur fakat çiftlerde üzerine basarak söylüyorum sadece üretimi hızlandırması amacıyla 1 yada 2 tünek olur. Tüneklerin tahta olmasında fayda vardır. Plastik tünekler hem sallanabilir hemde altları boş olanlar parazit barındırabilir.

Tek kuş olduğunda fazla olmasında sorun olmaz aksine can sıkıntısından çıldıracağından spor olur fakat çiftlerde üzerine basarak söylüyorum sadece üretimi hızlandırması amacıyla 1 yada 2 tünek olur. Tüneklerin tahta olmasında fayda vardır. Plastik tünekler hem sallanabilir hemde altları boş olanlar parazit barındırabilir.

Biri kalın biri ince 2 tahta tüneğim var inceyi kendim kesip yaptım devamı var ama bıçak ile kesmek zor olduğundan uğraşmadım o 2'sini koysam yeter o zaman ortaya. Peki düzeni nasıl olmalı paralel diyorlar aynı hizada altta hiç tünek olmasın mı ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:38 -->-> Daha önceki mesaj 10:37 --

kafes büyük olduğunda tünek sayısı artırılır ama normal boyutta bir kafes 2 adet yeterlidir tahta tünek tercih etmedeki sebep kuşların tırnağını aşındırsın ve mantar oluşumunu engellesin diye dengesiz olan plastik tünekler kuşların tırnaklarının gereğinden fazla uzamasına neden olur ama plastik tünek illada kuşunuza zarar verecek diye bişey yok mesela üreticilerin yıllarca plastik tünek kullandığını bilirim sağlık açısından plastik önerilir

Anladım teşekkürler düzeni de halledersem 2 tünek ile idare edicem artok :D

Geri