petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bir kafese kaç çift atılır

Konusu 'Üretim İçin Önerileriniz' forumundadır ve Hakan ÖZTIRAK tarafından 5 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. Hakan ÖZTIRAK

Beğenileri:
    1
    Arkadaşlar yeni kafes yaptım bayada geniş oldu şuan tek çift var ikinci çifti atıp ikinci yuvalığı takmayı düşünüyorum aynı kafese atsam sorun olurmu sorun olursa alt kata aynı şekil 2. Kafesi yapacam yada ortadan bölüm çifthane yapacam

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    274
    Dediğiniz şekilde üretim yapmanın bazı olumsuz yanları olabiliyor. Çiftler diğer yuvaya girip yumurtalara zarar verebiliyor veya eşler arası veya diğer eşlerle kavga vs. olabiliyor.

3. ılhan gürol

Beğenileri:
    2
    çifthane yapmak için küçük zaten kapılar çifthane için yeterli değil aynı kafese 2 çift atarsın ama üretim düşünüyosan bence olmaz kavga kıskanma yumurta kırma bi sürü sorun yap altınıda 1 çiftte oraya at kuşlar rahat rahat yağlanmadan yaşasınlar

4. Hakan ÖZTIRAK

Beğenileri:
    1
    Dediğiniz gibi yapim o zaman alt kata bir kafes daha yepim. Peki ortadaki bölmeyi kaldırıp tek kafes yapsam ufak bi salma gibi olur o zaman aynı sorunlar olurmu

5. NeDemekŞakir

NeDemekŞakir New Member

Beğenileri:
    0
    Tek çift bulundurun bence.Ayrıca açıktaki kabloları da kemirebilir kuşlar.Tava da yok kafesinizde temizlemesi zor olacak sizin için.

#5 NeDemekŞakir, 5 Mart 2016
    Son düzenleme: 5 Mart 2016
  6. Hakan ÖZTIRAK

Beğenileri:
    1
    Bantım bitmiş aldıktan sonra kablokarı ulaşamayacakları bir yere bantlayacam şu anlık kablolarla uğraşmadılar zaten

7. ılhan gürol

Beğenileri:
    2
    bence olur salma üretimi için küçük ortayı kaldırsan bile salmada çok kuş olucakki birbirleriyle fazla uğraşmıycaklar tabi salma üretimi yapanlar daha iyi bilir benimki acemi tavsiyesi

8. Hakan ÖZTIRAK

Beğenileri:
    1
    Eğer sorun çıkmazsa 3 çifte kadar atabilirim

Sayfayı Paylaş