petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bir kafeste olmazsa olmazlar :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Gokay Akgul tarafından 14 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Gokay Akgul

Merhabalar Arkadaşlar Hepinize yardımcı olmak ve fikir alışverişi yapabilmemiz için bir kafeste olmazsa olmazlar nelerdir bunları görelim :)

1)Kuşlarınız için Geniş,Temiz ve Ferah bir kafes.

2)Yemlik. (kuşlarınızın sayısına göre kolay ulaşabilecekleri yerlerde ve yeterli sayıda yemlik olması gerekir. Akıllı Yemlikleride tavsiye ederim.

3) Suluk ve Vitaminler.(Sulukları bildiğiniz üzere ya kafes teline yada yere koyarak kullanabilrsiz kafesiniz salma ise ben Yerde duran bir suluk tavsiye ederim.Vitaminler DeepFix-avisol vb.Multivitaminler

4) Tünekler Kuşlarınızın sayısına göre ve kafesin büyüklüğüne göre Tavsiyem Ahşap olan tünekler kullanabilirsiniz.

5)Gagataşı,Mürekkepbalığı/kalamar kemiği ve kuş kumu.Gagataşı kuşunuzun gagasının fazla uzamasını engelleyecek bir uygulamadır.Kalamar kemiği ise kuşunuzun ihtiyacı olan kalsiyumu içinde barındırır.Kuş kumu olmazsa olmazlardandır çünkü kuşunuzun Taşlık denilen organı çalışmaz ise yediği yemleri öğütemez ve kuşunuzda sindirim sistemi hastalıkları oluşabilir

6)Yuvalıklar Eğer üretmek için kuş besliyorsanız yuvalığı mutlaka kullanmanız gerekir. Çamyuvalıkların daha iyi oldugunu düşünüyorum ve yuvalığın içinde daire şekklinde bi çukur olması gerekir.

Not:Arkadaşlar Çift olarak bakılan kuşların kafesinde oyuncak salıncak vb şeylerin bulunmasını tavsiye etmiyoruz hiçbirimiz.Bunu göz önüne alarak üretime başlayın :) Benim şimdilik elimden gelen budur ekstra bişeyler varsa sizde ekleyin lütfen. Saygılar :)

2. Buğlem DEMIRKIR

Çok yardımcı oldunuz teşekkürler :)

3. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Hacı olmazsa olmazlarınız ne demişsin hepsini vermişsin :D

4. Volkan ÇAVUŞOĞLU

Beğenileri:
    0
    Benim kuş 50 günlük ona da gagataşı kalamar kum almalı mıyım ?ve ne sıklıkla kafesinde durmalı ?

5. Gokay Akgul

Ne Demek rica ederim :) Unuttuğum şeylerde olabilir yada benim bilmedğim sizin bildiğiniz bişeyler Ekleyin Lütfen.

6. Gokay Akgul

:D bunlar üzerine kurulu Düzen zaten Ezel ustam :) sen daha iyi bilirsin.

Yaşı önemli değil daha 1 aylıkken bile alsanız bunları kafesine koyun kuşunuzun sağlığı için bunlar çok önemli :)

7. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Oke o zaman, ferah kafes isteyenlere masa satılır ucuzundan auhahuahuahu muhahaha

hatta puhahahaha :D

Tamam tamam baltalamıyorum konuyu cüyys

8. Volkan ÇAVUŞOĞLU

Beğenileri:
    0

Teşekkürler bugün alır koyarım :)

9. Gokay Akgul

:D Benim konum altında satış yapmak yasaktır ;) Sen iki kuş bulda gelince alayım senden ;)

10. Gokay Akgul

Al ustam :) koca bi paket kuş kumu 1 tl, kalamar kemiğini 2,5 tl ye almıştım. gagataşıda 1lira bişey :) hepsi olsun faydası olur zararı olmaz ;)

11. YASİN AY

YASİN AY Guest

olmazsa olmazlar :)

12. Hakkı ELALDI

Beğenileri:
    0
    hocam neden ift olarak bakılan kuşların kafesinde oyuncak salıncak vb şeylerin bulunmasını tavsiye etmiyorsunuz. ?

13. Gokay Akgul

çünkü kuşlardan birisi o oyuncaklarla ilgilenirse eşine yeterli vakti ayırmaz hele ayna varsa hep onun karşısına geçer ve sürekli öter. Durum bu şekilde.

14. mert ulu

mert ulu Guest

teşekkürler.

15. Gokay Akgul

Ben teşekkür ederim :) bi parça faydamız dokunduysa ne mutlu bize.

16. sevdamesk

sevdamesk Guest

merhaba bende kafes alırken gaga taşı istemiştim gaga taşı beyaz değil gri bu kumlu dedi ayrıca kum almam gerekir mi?

17. Gokay Akgul

Sen al :) 1 lira bişey zaten ayrı bi yemliğe koy onu. hem taşı kullanırlar hemde kumu emin ol :)

18. sevdamesk

sevdamesk Guest

tamam alırım ilk fırsatta ah ramazan olmasa parası önemli deği :) peki tavsiye ettiğiniz marka var mı?

19. Volkan ÇAVUŞOĞLU

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar gaga taşını az önce kafese astım.kuş oralı bile değil :S

20. Gokay Akgul

kuş kumu işte farketkmez ama ille marka soruyosan witte mollen olsun.

Sayfayı Paylaş