Karadeniz Pet

Bir kafeste olmazsa olmazlar :)

• Konbuyu başlatan Gokay Akgul
  • Başlangıç tarihi
G

Gokay Akgul

Guest
Merhabalar Arkadaşlar Hepinize yardımcı olmak ve fikir alışverişi yapabilmemiz için bir kafeste olmazsa olmazlar nelerdir bunları görelim :)

1)Kuşlarınız için Geniş,Temiz ve Ferah bir kafes.
q8dlz.jpg

2)Yemlik. (kuşlarınızın sayısına göre kolay ulaşabilecekleri yerlerde ve yeterli sayıda yemlik olması gerekir. Akıllı Yemlikleride tavsiye ederim.

q8dqj.jpg

q8dr6.jpg

3) Suluk ve Vitaminler.(Sulukları bildiğiniz üzere ya kafes teline yada yere koyarak kullanabilrsiz kafesiniz salma ise ben Yerde duran bir suluk tavsiye ederim.Vitaminler DeepFix-avisol vb.Multivitaminler
q8dt1.jpg

q8duk.jpg

4) Tünekler Kuşlarınızın sayısına göre ve kafesin büyüklüğüne göre Tavsiyem Ahşap olan tünekler kullanabilirsiniz.
q8dw9.jpg

q8dxz.png

5)Gagataşı,Mürekkepbalığı/kalamar kemiği ve kuş kumu.Gagataşı kuşunuzun gagasının fazla uzamasını engelleyecek bir uygulamadır.Kalamar kemiği ise kuşunuzun ihtiyacı olan kalsiyumu içinde barındırır.Kuş kumu olmazsa olmazlardandır çünkü kuşunuzun Taşlık denilen organı çalışmaz ise yediği yemleri öğütemez ve kuşunuzda sindirim sistemi hastalıkları oluşabilir

q8f2x.jpg

q8f43.jpg

q8f57.jpg

6)Yuvalıklar Eğer üretmek için kuş besliyorsanız yuvalığı mutlaka kullanmanız gerekir. Çamyuvalıkların daha iyi oldugunu düşünüyorum ve yuvalığın içinde daire şekklinde bi çukur olması gerekir.
q8f95.jpg

q8f9v.jpg

Not:Arkadaşlar Çift olarak bakılan kuşların kafesinde oyuncak salıncak vb şeylerin bulunmasını tavsiye etmiyoruz hiçbirimiz.Bunu göz önüne alarak üretime başlayın :) Benim şimdilik elimden gelen budur ekstra bişeyler varsa sizde ekleyin lütfen. Saygılar :)

Hacı olmazsa olmazlarınız ne demişsin hepsini vermişsin :D

Benim kuş 50 günlük ona da gagataşı kalamar kum almalı mıyım ?ve ne sıklıkla kafesinde durmalı ?

Oke o zaman, ferah kafes isteyenlere masa satılır ucuzundan auhahuahuahu muhahaha

hatta puhahahaha :D

Tamam tamam baltalamıyorum konuyu cüyys

hocam neden ift olarak bakılan kuşların kafesinde oyuncak salıncak vb şeylerin bulunmasını tavsiye etmiyorsunuz. ?

hocam neden ift olarak bakılan kuşların kafesinde oyuncak salıncak vb şeylerin bulunmasını tavsiye etmiyorsunuz. ?

çünkü kuşlardan birisi o oyuncaklarla ilgilenirse eşine yeterli vakti ayırmaz hele ayna varsa hep onun karşısına geçer ve sürekli öter. Durum bu şekilde.

merhaba bende kafes alırken gaga taşı istemiştim gaga taşı beyaz değil gri bu kumlu dedi ayrıca kum almam gerekir mi?

Geri