Bir kuş düşünün ki, 6 aydır her gün burnu akıyor ve tıkalı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Emire Yıldız tarafından 25 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

 1. Emire Yıldız
  Çevrimdışı

  Emire Yıldız Site Bağımlısı

  Katılım:
  6 Şubat 2014
  Mesajlar:
  82
  Beğenileri:
  0
  Bu durumu çözmeme yardımcı olabilecek biri var mı? Burun akıntısı var ama gözde akıntı yok. Yemesi, içmesi iyi ama uçunca çabuk yoruluyor ve burnu daha çok akıyor tekrar. Bu yüzden ayda 1 filan uçuruyorum. Bazen sabaha karşı öksürür gibi sesler çıkarıyor ve göğsü inip inip kalkıyor. Tylan ve Bronchipur uyguladık, bir etki etmedi. Bu hayvanı iyileştirmek istiyorum artık! :(
   
 2. Ahmet Behçet
  Çevrimdışı

  iyice uçurun biraz yorun sonra bakın nefes alırken hırlama sesi de çıkıyor mu yakından bi dinleyin.
   
 3. Emire Yıldız
  Çevrimdışı

  Emire Yıldız Site Bağımlısı

  Katılım:
  6 Şubat 2014
  Mesajlar:
  82
  Beğenileri:
  0
  Malesef o kadar yorarsam sonu kötü olabilir. :( 8 yaşında çünkü. Yorunca çünkü 2-3 gün daha kötü oluyor. Zaten normalda burnu akıyor hep ve evet, 30 saniyede bir ağzını açıp ''çıp çıp'' gibi sesler çıkarıyor. Bunu zaten yıllardır yapıyor, yıllardır bunu çözemiyorum. Ama benim çözmeyi istediğim şey, burun akıntısı... Sürekli burnunda akıntı ve kabuk var, sürekli burnu tıkalı... Evimiz havadardır biraz, ondan olabilir mi acaba? Yaz kış camı açınca rüzgar alır. Ama yıllardır bir şey olmuyordu kuşa, bu kış bir hasta oldu hala geçmedi. Kuşum 2013 aralıktan hatta kasımdan beri burnu tıkanıyor ve akıyor. Ama onun dışında yemesi içmesi ve ötmesi yerinde. Sanki bana bu hastalık onu hiç öldürmeyecek ama hiç de geçmeyecek gibi geliyor. Bu hastalıkla yaşamayı öğrendi. :(
   
 4. tttttt
  Çevrimdışı

  tttttt Guest

  Eczaneden alabileceğiniz Vicks adında bir krem var.Nefes açıcıdır,ayrıca mantarada iyi gelir.Ucuz bi şey alın deneyin.Faydasını görürsünüz.
   
 5. Emire Yıldız
  Çevrimdışı

  Emire Yıldız Site Bağımlısı

  Katılım:
  6 Şubat 2014
  Mesajlar:
  82
  Beğenileri:
  0
  Viks'i biliyorum, bir ara düşünmüştüm ama onu da deniyelim. Buhar yapayım. Viks'ten daha ciddi bir durum gibi geliyor bana. Teşekkür ederim düşüncenize.

  -- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:19 -->-> Daha önceki mesaj 17:18 --

  Viks, ilk başlarda-hastalığın ilk günlerinde- etkili olur sanırım. Kronikleşen durumlarda- 6 aydır- faydalı olur mu bilemiyorum.
   
 6. Akın
  Çevrimdışı

  Akın Profesyonel

  Katılım:
  17 Mayıs 2014
  Mesajlar:
  238
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  Gaziantep
  Veterinere götürün bence
   

Sayfayı Paylaş