Karadeniz Pet

Bir muhabbet kuşunu sonuna kadar tek beslemek ne kadar doğru ?

brutalize

Meraklı Üye
Bir muhabbet kuşunu sonuna kadar tek beslemek ne kadar doğru ?

Eğer sizinle mutluysa yani kendisi sizi bir arkadaş gibi görüyorsa tek yaşamaktan sıkılmaz

Eğer yeterince ilgi görüyorsa yanlış değil. Fakat ilgi yetersizse yanına bir eş almak en doğrusu.

Bence ilgi görse de görmese de ömrünü yalnız tamamlaması doğru değil. En azından bir ağız yavrusu alınmalı derim

doğası gereği ömrü boyunca tek kalmamalı yanında bir eşinin olması lazım belli bir erişkinliğe geldikten sonra

uyurken bi resim çektim... kuşun durumu ne arkadaşlar

vgz4w.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:54 -->-> Daha önceki mesaj 17:53 --

bu arada kuşumuz hiçbir zaman yalnız kalmıyor biz istediğimizde bizle oynamıyor ama o o oynamak istediğinde yanında mutlaka oynayacak birini buluyor

devamlı onun yanında olacaksanız evet,devamlı onunla oynayacaksanız evet,ama bunlar olmayacaksa alıcaksınız yanına bir eş

Son düzenleme:
e kızıştığında çiftleştirmezsem bir şey olur mu ? ya da haksızlık olur mu, hayvanın ihtiyacının önüne geçmiş olmayalım :)

dişi kızışma ya başlamış bi eş alın derim ben

ne kadar sevgi gösterirseniz gösterin o ciftlesme eriskinligine gelince es ister hem böyle yapmakta dogru degil oda üremek ister size kendini belli eder yavru bakmak ister yani yanina bir es almak sart benim icin

e kızıştığında çiftleştirmezsem bir şey olur mu ? ya da haksızlık olur mu, hayvanın ihtiyacının önüne geçmiş olmayalım :)

Eğer kızıştığında çiftleştirmezseniz kızgınlık yumurtası yapabilir, hayvanı boş yere yormaya lüzum yok. 1 - 1,5 yaşlarında kızgın yerli bir erkek alıp yanına atabilirsiniz.

bence yalnız bırakılmamalı eğer yalnız kalıyorsa ilgi yeterli değilse yanına eş almak mantıklı

arkadaşlar ben şimdi buna 1 yaşında bir erkek alsam ben onu nasıl alıştıracağım kendime. erişkin kuşlar alışmaz diyorlardı

Erkek kuş alırsanız artık o çifti rahatsız etmeyeceksiniz bütün ilgileri birbirlerine dönecek çünkü rahatsız etmeyip sakin bir odada bırakır günlük bakımlarını yaparsanız bir zaman sonra da yavruları olur.

bende sizin gibi düşünüyordum ve her zamanda yanındaydım ve gerçektende mutluydu boncuk...ama bir gün sadece bir hafta bakmam gerekn bir dişi kuş geldi ve boncuk çok daha eğlenceli olmaya başladı ve şu an kalabalık bir aileler...bencede eş olmalı yanlarında...çok daha mutlu oluyorlar :) tabii sizde mutlu oluyorsunuz :)

Bencede eş alınmalı böylece hem yeni yavru alabilirsiniz hem o tek kalmamış olr.

bence yanlış

bence 1 yaşından sonra tek başına bırakmak kuşa en büyük eziyet.

Geri