Karadeniz Pet

Bir Öneri !

yolgezer

Yeni Üye
Arkadaşlar maalesef sitede hep aynı türden sorular farklı farklı açıldığı için bir kirlilik söz konusu oluyor esasen işin duayenlerine şöyle bir öneride bulunmak istiyorum.Evrelere göre besleme,vitamin,mineral ve mama verme konusunda bir çizelge çıkarılsa nasıl olur ? Muhakkak ki bu konuda farklı fikirler çıkacaktır ama aşağı yukarı belli olan bir takım uygulamalar mevcut.

Şöyle Başlamak İstiyorum :

1-Çiftleşmeye Hazırlık Dönemi
2-Yumurta Dönemi ( Yani yumurtladıktan sonraki dönem )
3-Yavru dönemi (Yavrular çıktıktan sonraki dönem )

Örneğin ;

1. Dönemde haftada kaç gün mama verilir ? Vitamin,mineral olarak ne verilebilir ? Vitamin,mineral her gün mü verilmeli ? Çimlendirmiş tohum kaç günde bir ne kadar verilmeli ?

2.Dönemde mama,çimlenmiş tohum,mineral,vitamin verilmeli mi ne kadar ve kaç günde bir verilmeli ?

3.Dönemde beslenme,vitamin ve mineral yapısı nasıl olmalı ?

gibi toplu bir bilgi bankası oluşmuş olur diye düşünüyorum.

Bilemiyorum tabii işin üstatları bu konuda ne düşünürler,benimkisi sadece fikir vermekti.

Sevgiler Saygılar

öneriniz için teşekkürler,bizde bu durum hakkında zaten açıklama yapıyoruz.muhabbet kuşlarıyla ilgili tüm detaylar forumlarda sabit konu olarak karşınıza çıkacaktır.fakat üyeler bunları okuyup bilgilenmektense,canlı yorum almayı tercih ediyor veya okuduğunun doğruluğundan emin olamıyor.insanların akıllarında hep ,acaba sorusu kaldığından konu açmayı tercih ediyorlar

Geri