Karadeniz Pet

Bir problem mi var?

• Konbuyu başlatan kraleren
  • Başlangıç tarihi
K

kraleren

Guest
Merhaba iki çift muhabbet kuşum var. Gayet iyi anlaşıyorlar(Bazen kavga ettikleri oluyor tabii.). İlk eve getirdiğim zaman gayet uslulardı. Lakin değiştiler. Çok hırçınlaştılar. Kafesi talan ediyorlar. Astığım oyuncakları düşürüyorlar. Mürekkep balığı kemiklerini düşürüyorlar. En sonda yuvalığın içindekileri döküp yuvalığı kırmışlar. Evet kırmışlar. Özellikle bunları akşamları ben yattığımda ve evde yokken oluyor. Bir sıkıntıları olabilir mi? Ne yapmamı önerirsiniz? Çünkü kuşlar ne kadar iyi anlaşsalar da bazen öle kavga ediyorlar ki biri diğerini yukarıdan aşağıya itiyor.

Eş olarak kabul etmemiş olabilir, ne zamandır eş durumdalar kuşlarınız?

Vallahi kuşları bir arkadaştan aldım. 1 aydan fazladır eşler her halde. Aynı zamanda ayırmaya gerek var mı ki çünkü her saniye kavga etmiyorlar. Bazen gayet iyi anlaşıyorlar. Gayet sakin oluyorlar. Genede fikirler lütfen?

Vallahi kuşları bir arkadaştan aldım. 1 aydan fazladır eşler her halde. Aynı zamanda ayırmaya gerek var mı ki çünkü her saniye kavga etmiyorlar. Bazen gayet iyi anlaşıyorlar. Gayet sakin oluyorlar. Genede fikirler lütfen?

Hocam birbirlerini görecek şekilde ayırın 2 kafes felan varsa öyle deneyin, eğer birbirlerini ararlarsa birleştirirsiniz, yinede ustadlar daha iyi bilir.

Teşekkürler. Genede değişik fikirleri olan yardım lütfen.

bi sorun olduğunu sanmıyorum..yuvalığı kıramazlar muhtemel kemirmişlerdir , etrafı dağıtmalarıda yani kalamar kemiğini falan , oyun yapıyorlardır..hemen kuşları değiştirmeye gitmemek lazım..

Geri