Karadeniz Pet

bir şeyi netleştirmek istiyorum

İbrahim AKSU

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar merhaba, erkek kuşuma yeni bir eş aldım daha bikaç gün önce,tabi eş tutmaları ve yavru almak için, kafeste ilk andan itibaren yuvalık var ve dişi ilk andan itibaren yuvalığa girip çıkıyor kenarını kemiriyor falan, sorum şu olacak dişi henüz kızışmamış, yuvalık kalmalımı çıkarmalımıyım, bu konuda kalsın diyende var dişi kızışmadan yuvalık takma diyende, sizce ne yapmalıyım

bence yuvalığı kaldırma normalde ilk 1 haftada dişiyi yeni ortama alıştırmalısın ama zaten kendi yuvalığa girip cıkıyor sa eger ortamı sevmiştir bence cıkartma ama karar senin

bnce resmını atın ve kızısıp kızısmadgna bakılsn yuvalıga ılgılı varsa çiftlesmk istio olablır

kuş kızışmış yuvalığa giriyo artık dıyokı hanı bana hanı bana erkekte kızışmışsa olur kalamar kemığı asın yuvaya

kuş kızışmış yuvalığa giriyo artık dıyokı hanı bana hanı bana erkekte kızışmışsa olur kalamar kemığı asın yuvaya

hocam şimdi dişinin fotosunu çekmeye çalışıcam artık bi bakılsın kızışmışmı kızışmamışmı :)

Forumda takip ediyorum da bir çok kişi dişinin yumurtlaması için kızışması gerektiğini söylüyor, arkadaşlar eğer kuşunuza mama, vitamin vb. iyi besliyorsanız, ortamda uygunsa ve dişi ile erkek iyi anlaşıyorsa dişinin kızışmasına gerek yok, ceresi beyaz olan dişi kuştan bile yumurta aldım, siz yuvayı çıkarmayın, iyi besleyin, kafesin yerini sabitleyin, rahatsız etmeyin, gerisini kuşlara bırakın...

şuan çektiğim foto son durum budur sevgili arkadaşlar

http://r1311.hizliresim.com/1h/h/ukpny.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:44 -->-> Daha önceki mesaj 19:44 --

Forumda takip ediyorum da bir çok kişi dişinin yumurtlaması için kızışması gerektiğini söylüyor, arkadaşlar eğer kuşunuza mama, vitamin vb. iyi besliyorsanız, ortamda uygunsa ve dişi ile erkek iyi anlaşıyorsa dişinin kızışmasına gerek yok, ceresi beyaz olan dişi kuştan bile yumurta aldım, siz yuvayı çıkarmayın, iyi besleyin, kafesin yerini sabitleyin, rahatsız etmeyin, gerisini kuşlara bırakın...

kaan bey söylediklerinizi dikkate alıcam, teşekkürler ilginize :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:52 -->-> Daha önceki mesaj 19:44 --

bilgisi olan arkadaşlarım sizce ne durumdalar ?

http://r1311.hizliresim.com/1h/h/ukpny.jpg

dişi kızışmışta yanındaki daha yavru??? o da dişi mi erkek mi anlamadım.

dişi dursun yanındakını değiştire bılme şansınız varsa 1 yaş cıvarında bı erkek alın yanına

erkek diye düşündüğümüz kuş bizim kendi kuşumuz yaklaşık 10 aydır bizde onu değiştirme imkanımız yok ama :) petshoptaki arkadaşlar erkekmi dişimi pek anlayamadılar ama çok konuşkan bir kuş olduğundan erkek olduğuna kanaat ettiler sonunda :)

aga sağdaki dişi soldaki erkek öyleyse. erkeğin kızışmasını beklemen gerek.

aga sağdaki dişi soldaki erkek öyleyse. erkeğin kızışmasını beklemen gerek.

evet soldaki erkek sağdaki yeni aldığım dişi, petshopun kafesine bırakınca kuşumu bu dişiyle buldular birbirlerini, erkek kızışmamışsa beklemekten başka yapabileceğim bir şey varmı acaba

Nijer ve mama vermek aşırıya kaçmamak şartıyla...

Nijer ve mama vermek aşırıya kaçmamak şartıyla...

nijeri asla yemiyorlar renginden ötürü sanırım, yeme karıştırıyorum ve olduğu gibi duruyor yemliklerinin içinde, mama derseniz dün akşam yemeleri için yemlerini kaldırıp mama koydum ama bugün akşama kadar beklesemde yemediler, açlıktan ölcek olsalar yemiyorlar

hmm...yemlikleri nijerle doldurup yiyene kadar bekleseniz çok mu aç kalırlar acaba.. valla aklıma bişey gelmedi.

hmm...yemlikleri nijerle doldurup yiyene kadar bekleseniz çok mu aç kalırlar acaba.. valla aklıma bişey gelmedi.

arkadaşım nasıl bir inat varsa bunlarda bilemedim :) mamada beni alt ettiler bütün gün su içmişler başka bişey yok, mamanın başına gelip geri döndülerde yemediler ya :) nijer içinde bikaç gün aç bıraksam olur belki

yok aç bırakmayında kafeste mamayla Nijer olsun bakarsınız kırılır inatları :) nijerede biraz darı karıştırın onları seçerken belki yanlşılıkla tadına bakarlar :D

yok aç bırakmayında kafeste mamayla Nijer olsun bakarsınız kırılır inatları :) nijerede biraz darı karıştırın onları seçerken belki yanlşılıkla tadına bakarlar :D

darı nedir hiç bilmiyorum bak darı alıp bunu denemek isterim, birde aklıma nijeri biraz ufalasam arada yanlışlıkla yerler belki :) mama deseniz kafeste kalması zor bozulan bişey bildiğim, yiyecekleri formülü bulursam belki yani irmik yumurta sarısı etimek irmik ile yaptım yemediler içinde sevmedikleri bişey olabilir

kızıştırıcı yem aldım muhtevasını bilmiyorum, normal muhabbet kuşu yemiyle karıştırdım onu çok güzel yiyolar gidip gelip :)

yem olarak sürekli Nijer verirseniz kuş tüye girer, tüyden çıkana kadar çiftleşmezler, kızıştırıcı yem hikaye, sadece para tuzağı, her gün azar azar mama yapmaya devam edin, nasıl olsa bir gün yiyecekler...İki kafes alıp yan yana koyarsanız, kuşları ayırıp 2 hafta mama ile besledikten sonra dişiyi erkeğin kafesine atarsanız etkili olabilir, ben bu yöntemi uyguladığım kuşların çoğunda dişiyi erkeğin yanına atar atmaz çiftleştiklerini gördüm...

Geri