Karadeniz Pet

bir soru

Ahmet Tan

Meraklı Üye
arkadaslar cok sevdigimiz bi abimizden gecen gunlerde altinda yavrulari ile beraber bi cift aldimm isin ilginc yani abimiz disiyi ne yap ne et ciftlestirtme dedi ben bi anlam veremedim ama bugun ne demek istedigini anladim su anda yavrulukta 3 adet yavrusu var ve yuvrular yakinda kafese dusecek boyuta geldiler ama bugun daha yavrular dusmeden gozumun onundde ciftlestilerr acaba her hangi bi sorun olurmmuu

yumurtayı çıkarana kadar diğerleri atlar merak etme sorun olmaz

ozaman bu cift piskopat :) hergun mamaya dvm ozaman :)

ne güzel çift öylee :)

sanirim oyle :) bide bakici bi cift aldigim zaman yavrularinin yaninda jumbo yavruda var

O abi kuşlar yorgun düşüp hastalanmasinlar diye öyle demiştir yoksa bi sikinti olmaz tabi

Son düzenleme:
arkadasına mutlaka sor.. sana vermeden önce kulucka gecirdiyse kuşunu dinlendirmen gerekiyor.. yeni almışsın.. yazık günah.. üst üste 3 kuluckadan fazla gecirmesin kuslar..

olabilir tabi ama oda cagre bulamiormus surekli ayni yapıyorlarmis ben ayiracaktim ama firsat kalmadan gozumun onunde ciftlesti valla diside hayir demedi durddu

çaresi belli.. son 2 yavru yuvadayken, erkeği ayıracaksınız.. öyle bütün yavrular yuvadan atlasın diye beklerseniz herseferinde yavrular atlamadan ciftleşirler.. bir sabah uyandıgında dişiyi kafesin dibinde ölü bulabilirsin, ya da sakat yavruların olur bol bol..

alllah korusunnn su saatte ayirsam acaba yavrularda bi sorun olurmmu yada disi yumurtlarmmi gene

erkeği başka bir kafese koyun ama dişi ve yavruların olduğu kafes ile yan yana koyun dişiniz 1-2 ay kadar dinlensin yoksa arkadaşlarımızın dediği gibi dişi ölebilir yavrular sakat olabilir yumurta sayısı düşebilir yada boş çıkabilir vs. vs.
dip not: tekrar birleştireceğiniz zaman dişiyi erkeğin kafesine koyunuz makul olanı o dur erkeğin baskın olması söz konusudur.

Geri