Karadeniz Pet

Bir soru

Onur ÇAĞLAR

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar eve yeni gelen damızlık erkek muhabbet kuşu yanına atıcağımız dişi onu görsün mü ? yoksa görmesin mi ?

Eve yeni gelen kuşun bir süre ayrı tutulmasında gerekir. Özellikle muhtemel parazit ve hastalıkların bulaşmasın engellemek için farklı ortamda tutmakta yarar var.

Zaten ayrı kafeste tutuluyor erkek kendi kafesine hakimlik sağlasın diye ayırdık merak ettiğimiz konu dişi onu görsün mü ? görmesin mi ?

Dediğim gibi, bir şeylerin bulaşmasını engelleyecek mesafede olmaları yeterli. Birbirlerini görmeleri, eğer ikisi de yetişkinse, biraraya geldiklerinde olumlu etki yapabilir.

Tamamdır sorumun cevabını aldım. Yardımlarınız için teşekkür ederim Süleyman Bey

Peki Süleyman bey erkek kuş ne kadar kalsın kendi kafesinde ne zaman dişiyi yanına atalım

Bu ne yaptığınıza bağlı. Ben yeni gelen kuşa üç haftalık parazit önlemi, kuşun sağlık durumuna göre de ilaç tedavisi uygulayabiliyorum. Bu nedenle bir aya yakın süre ayrı tutuyorum

Tamamdır yardımlarınız için teşekkür ederim Süleyman Bey

Karantinaya alıp sağlık durumundan emin olduktan sonra kuşların ikiside hazırsa atın gitsin hiçbirşeycikler olmaz.

Hayırlı olsun Onur sanırım istediğini yaptın bu hafta uğrarım demiştin ama gerekli cevaplar verilmiş zaten güle güle besle sağlıklı yavruların olsun inşaallah

Yok abi bu erkek değil bu erkeği komşu verdi ben senin yanına gelicem Allahın İzniyle

Geri