Karadeniz Pet

bir sorum olacak

Taner ALTIN

Emektar Üye
arkadaşlar kuşlarımı sakin bir yere koymak istiyorum 2 tane alternatifim var biri salon diğeri de kendi odam birde odamda bilgisayar felan var ben çoğu zaman kendi odamda bilgisayarımda felan takılıyorum kuşlarımın eş tutması ve çiftleşmesine engel olurmu zaten odama koyarsam dolabın en üstüne koyucam şimdiden teşekkür ederim yorumlarınız için :) he birde salona koyarsam da bi dolabın tepesine koyucam

Son düzenleme:
En az rahatsız edilecekleri bir yer seçebilirsin.
Çok yükseğe koymak bazen dezavantaj yaratabilir.
Kafes ve yuvalığın temizliği zor olur. yemlerini ve suyunu değiştirmek zor olur.

aşırı yükseğe koymuyacam ya sandalyeye çıkıp ulaşabileceğim bir yere koyucam yinede sorun olurmu

Önce sandalyeye çıkıp bir dene bakalım senin için sorun olmazsa kuşlar için de olmayacaktır.

dişiyi aldığımda ilk salona koydum erkekle ikisini rahat rahat takılsınlar diye sandalyeye çıktığımda rahatlıkla ulaşabiliyorum ama dişi geldiğinde heralde yeni bir yere geldiği için ishal olmuştu ondan sürekli gözlemlemek için oturma odasına aldım birde haftasonu yeni kafes almayı düşünüyorum yeni kafesi alınca mı koyayım oraya yoksa şimdiden koyayımmı bir şey daha dal darı diye birşey varmış ne işe yarıyor nedir birde nerelerde bulabilirim ?

Son düzenleme:
İnternette satışı var dal darının. Çok gerekli değil zaten karışık yem içinde kızıl darı vardır.
yeni kafes alınca yuvalığı takıp koyarsın yerine.

abi birde nijer tohumu diye birşey varmış benim kuşlarım kızışmış halde zaten ikiside erkeğin masmavi ceresi dişininde kahverengi bazı forumlarda kızışmış olmasına rağmen verdiklerinde kuşların çiftleşmeye daha çok istekli olduklarını görmüşler kullanmalımıyım sizce

Karışık yem içinde nijer tohumu varsa ilave almana gerek yok.
haftada iki kez yumurta ve havuçlu mama yaparsın yeterli gelir.

blendırdan çekicem dimi yumurta ve havucu he birde mamayı yeme karıştırıp mı vereyim yoksa bir yere mama bir yere yem mi koyayım

Yem yemlikte dursun.
Mamayı da mamalık alıp onla verebilirsin. Forumdaki tariflere bakıp kısa olanları uygula ilk başta.

çok sağol levent abi bilgilerinle aydınlattın beni gerçekten ya birde ben kendim kafes yapmak istiyorum galiba o daha masrafsız oluyormuş nasıl yapmalıyım forumdaki kafes yapımlarını gördüm de ben daha basit birşey yapmak istiyorum hani üretmek için yapılan kafesler varya onun gibi bişi suntadan yapılan varsa bi bilgin aydınlat beni abi :D tekrardan çok çok sağol

Geri