Karadeniz Pet

bir sorum olucak..

• Konbuyu başlatan nergiz85
  • Başlangıç tarihi
N

nergiz85

Guest
merhaba arkadaşlar muhabbet kuşlarının solunum yolu rahatsızlığı için hangi ilacı önerirsiniz ? ben 7 gün enroful kullandım fakat sonuç alamadım.

8693439030001.jpg

Bu üründen daha önce kullanmadıysanız eğer alıp kullanın.

teşekkür ederim ama bu ilacın etkili olmadığı söyleniyor bilmem nekadar doğru

Benim kuşumda rahatsızlanmıştı ve veterinere danıştım. Veteriner solunum yolu hastalıklarında sadece Neo Terramycin Plus verdiklerini söyledi ve banada ilacı vererek 7 gün uygulamamı söyledi. Şu anda öksürükleri yok :D Veterinere danıştığım için burada ilaç yazıyorum yoksa kolay kolay ilaç tavsiye etmem.

Üretici firmanın ilaç ile ilgili bilgi sayfası : http://www.pfizer.com.tr/sites/tr/urunlerimiz/hayvan_sagligi_urunleri/ProdInfo/310.pdf

NEO.jpg

merhaba arkadaşlar muhabbet kuşlarının solunum yolu rahatsızlığı için hangi ilacı önerirsiniz ? ben 7 gün enroful kullandım fakat sonuç alamadım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim kuşumda da soğuk algınlıı vardı,veteriner vitaform diye bir ilaç önerdi.2-3 lira fiyatı var ve gayet etkili.

Şuan kuşun durumu ne krizde mi ?

teşekkür ederim bugün ilaç aldım suyundan pek içmiyor ve boğazına bişey geliyormuş gibi boğazını oynatıyor inliyor bunun sebebi nedir çok merak ettim aslında film vs çekilmeden anlamıyor veterinerler eksik tedavi yapılıyor kuşlar için

Benim kuşumda da soğuk algınlıı vardı,veteriner vitaform diye bir ilaç önerdi.2-3 lira fiyatı var ve gayet etkili.

Şuan kuşun durumu ne krizde mi ?

ben de o ilacı aldım bakalım ne olucak.evet kuşumuz çok stresli devamlı inliyor o bağırdıkça üzülüyoruz

Soğuk algınlığı belirtisi sanırım o,benim kuşumda da vardı boğazını daha önce hiç olmadığı şekilde oynatıyordu tüyleri kabarık,ve neredeyse hiç gözünü açmıyordu.
İlacını içmeyince şırıngayla zorla içirdim.

Sende önce veterinerin verdiği ilacı içmiyorsa çay kaşıgında vermeyi dene bir.

Bahar döneminde çok hasta olabiliryorlarmış,havalara dikkat et,üşütmesin.Hava sana sıcak gelebilir ama ona gelmeyebilir,öyle bir dönemdeyiz.:)

O ilacı nasıl kullanmak gerektiğini söyleyeyim mi ? Yoksa veteriner söyledi mi ?

Soğuk algınlığı belirtisi sanırım o,benim kuşumda da vardı boğazını daha önce hiç olmadığı şekilde oynatıyordu tüyleri kabarık,ve neredeyse hiç gözünü açmıyordu.
İlacını içmeyince şırıngayla zorla içirdim.

Sende önce veterinerin verdiği ilacı içmiyorsa çay kaşıgında vermeyi dene bir.

peki senin muhabbet kuşunda kaşıntı da var mıydı ve inliyor muydu bizimkinin sesi de kısık

Ortalama bir suluğa mercimek büyüklüğünde vitaform ve bir kesme şekerini at ve doluncaya kadar su koy karıştır.Çay kaşığıyla ver yoksa şırınga son tercih.O ilacın içinde vitaminler de var ekstra bir vitamin daha vermeye gerek kalmaz.

peki senin muhabbet kuşunda kaşıntı da var mıydı ve inliyor muydu bizimkinin sesi de kısık

Kaşıntı hemde çok acayip vardı benim kuşun sesi kısıktı,ötmeye hali bile yoktu başında bekliyorduk ölecek diye o derece.Senin daha o durumda değilken önlemi al.

Ama kaşıntı sırf o sebepten olmaz.Mevsimle de alakalı yada mevsimsel tüy dökümü de olabilir.

Kaşıntı hemde çok acayip vardı benim kuşun sesi kısıktı,ötmeye hali bile yoktu başında bekliyorduk ölecek diye o derece.Senin daha o durumda değilken önlemi al.

Ama kaşıntı sırf o sebepten olmaz.Mevsimle de alakalı yada mevsimsel tüy dökümü de olabilir.

bir yerde okumuştum solunum yolu mantarı varmış onda da belirtiler aynıydı onun ilacı daha farklıymış diye okudum da acaba rahatsızlığı o mu diye düşündüm bunu duydun mu hiç peki ?

Onu bilmiyorum veterinerin görmesi lazım tabi.Ama vitaformu genede verirdim ben ne olursa olsun.

veterinerler kedi köpek yolu gözlüyor kuşlarla ilgilenmiyorlarki karşıdan bakıp üşütmüş diyorlar bu durum nekadar doğru tartışılır

Doğru veterineri bulmak önemli gerçekten de.
Benim götürdüğüm veterinerde eline alıp inceledi,dışkısına falan baktı vücut sıcaklığını ölçtü.İlaç verdi gönderdi.Anlamıştır diyorum ama bilemiyorum genede.

Doğru veterineri bulmak önemli gerçekten de.
Benim götürdüğüm veterinerde eline alıp inceledi,dışkısına falan baktı vücut sıcaklığını ölçtü.İlaç verdi gönderdi.Anlamıştır diyorum ama bilemiyorum genede.

benim götürdüğüm sadece nefes alış verişini dinledi.az önce de dediğin gibi çay kaşığıyla verdik ilacını yine çok bağırdı.seninki anlamışki iyileşmiş kuşunuz

Geri