petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bir sorum olucak.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ORCUN33 tarafından 15 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. ORCUN33

ORCUN33 Guest

selam arkadaşlar yavru muhabbet kuşu alıyorumda hafta içi gelicek kafesin üst tarafındakı dolaba led aydınlatma yapıstırdım beyaz cok guzel durdu kafesle bırlıkde kusu rahatsız edermı ısısı falan yok ama sız daha ıyı bılırsınız dıye sormak ıstedım sureklı yanmıcak sadece aksamları 20..00 -24.00 arası yanıcak ??

2. İbrahim AKSU

İbrahim AKSU New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Zaten o saatler kuşların uyuma vakti bence iyi olmaz yakılması

3. ORCUN33

ORCUN33 Guest

ama durdugu yer karanlık kaldı bıraz gozume led ısıkla cok guzel oldu ısıda vermıyor bır zararı olurmukı :(

4. İbrahim AKSU

İbrahim AKSU New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Zararı olmaz yapmak isterseniz

5. ORCUN33

ORCUN33 Guest

çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için kuş yavru ya oyüzden hayvanı öldürmiyelim korkusu var :)

6. Tevfik AKTUNÇ

Bence yapmayın derim, kuştan verim alacaksanız uyku saatlerinde ışığı açmanın bir anlamı yok diye düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda yapabilirsiniz tabii, kolay gelsin.

7. ORCUN33

ORCUN33 Guest

verım derken ben uretım yapmıcam 1 tane aldım durdugu nokta karanlıkda dıye az aydınlattım cok az acık kalcak saten sadece strese falan gırermı dıye cekınıyorum

8. Tevfik AKTUNÇ

1 tane aldıysanız eğer onu eğitmek, konuşturmak vs. birşeylere alıştırmak istiyorsunuz bu da bir verimdir. Demek istediğim bu idi, yine de siz bilirsiniz. Kolay gelsin.

9. ORCUN33

ORCUN33 Guest

konusturamammı dıyorsunuz yanı :( tuh okadarda masraf yapmıstım bırsey olmaz demıslerdı facebookda

10. Tevfik AKTUNÇ

Ben konuşturamazsınız demedim, lakin bırakın hayvan o saatlerde uyusun.

11. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Eğer kuş 24:00'e kadar oturulan bir odada duruyorsa, Led yanmış yanmamış bir önemi yok.
    Ben hobihanemde gündüz yakıyorum şu sıra. Akşam hava kararmadan önce sönüyor.

12. Vedat ASLAN

Vedat ASLAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bence yakmayın kuşunuz rahatsız olabilir.Işıkları da güzel duracağı başka bir odaya koyun derim ben.

13. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Oturma odasında duran kuşa ayriyeten bir ışıklandırmaya hiç gerek yok.

14. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    olabildiğince pencere önü ve doğal olarak,hava ne zaman kararırsa o zaman,ne zaman aydınlanırsa o zaman

Sayfayı Paylaş