Karadeniz Pet

bir sorum var

• Konbuyu başlatan bdyzmn
  • Başlangıç tarihi
B

bdyzmn

Guest
Merhabalar öncelikle aranıza yeni katıldım daha öncede forumu takip ediyordum tabi şimdi konuyu buraya açmam ne kadar doğru bilemiyorum ama soru cevap bölümü olduğu için buraya yazıyorum cevaplarsanız sevinirim.Daha öncesinde sıra ile 2 tane muhabbet kuşuna sahiptim tabi tecrübesiz zamanlara geldiği için kendime de alıştıramadım kuşlara da iyi bakamadım 1 i öldü 1 ini de komşuya verdik özellikle 2. si alır almaz 2. gün yıkadığımız için bize karşı oldukça vahşiydi :D ve kanarya besledim ardından bir çift kanaryadan yavru bile aldım ama hep tecrübesizlikler neticesi hep hüsran oldu şimdi de bir kuş edinmek istiyorum ama muhabbet kuşu ve kanarya arasında çok kararsızım kanarya bakımı daha zahmetsiz kesinlikle daha az kirletiyor ve sabah ötüşü ile rahatsız etmiyor ama gel gelelim insana da pek alışmıyordu ben elime alıp okşamayı sevmeyi severim bundan önceki kanaryalarıma da hep böyle muamele de bulundum elime alıp okşadım sevdim tabi ne kadar doğru sizden öğrenmek istiyorum tabi diğer taraftan da muhabbet kuşu var aklımda insana alışması çok güzel ama acaba alıştırabilir miyim bilmiyorum ya da hangi cins hangi renk daha kolay bakılır kimi arkadaşlar lutino veya albino alma çok zor çok ötüyor diyor tabi hayvan beslemek güzel ama zahmeti beni etkilerse güzel eğer komşularımı da rahatsız edecekse kabul edemem ve bir de muhabbet kuşunun üstünü örtmek ne kadar doğru ötmemesi için onu sormak istiyorum biliyorum çok uzun oldu ama cevaplarsanız çok sevinirim kısacası kanarya mı muhabbet mi ? :D

Ben kusumu yaz oldugu icin ilk gun yikadim. Hicbir sorun olmadi. 50 gunluk yavru alirsan kolay egitirsin. Tek kus ile cok ses olmaz. Zaten albinolarin cogu disi oldugu icin alma. Kanarya hic beslemedim fakat muhabbetteki dostlugun onlarda oldugunu dusunmuyorum. Uzerini ortmen sabahlari otmesini engelliyor ve isiktan kusun uykusu kacmiyor.

Şimdi kuşların sabah ötmelerini anlıyorum hepsinin doğasında var ancak kanaryalar ötünce sorun yok tabi muhabbetin sesinde pek nağme ve hoşluk yok :D ben ne zaman petshopa gitsem yavru muhabbet var mı dediğimde karşıma 'bunların hepsi yavru ' şeklinde bir cevap geliyor alan kimse eğitemiyor yani arkadaş çevremden de var kuşlar büyük kısacası yavruyu nasıl bulabilirim ve hangi cins ve renk almalıyım bir de alakasız olabilir ama hamster beslemiş olan var mı aranız da hani onlar nasıl koku sorunu vb mevcut mu

Hamster çok temizlik gerektirir, ihmal ettin mi koku olur. Muhabbet kuşunda öyle bir durum yok.
Bulunduğun yerde üretici ve hobici arkadaşlardan yeni yeme düşmüş yavru alabilirsin. Petshoplar elindekini satmak için senin duymak istediğin şeyleri söylerler.

Hamster evde bi kaçtımı üç gün bulamazsın bulduğunda da illaki biryerleri kemirip yemiştir. Muhhabet kuşu gibi eğitip sevemezsen ne kadar yavru olursa olsun elinde durmaz çok hareketlidir. Bir dişi bir erkek besliyordum muhabbet kuşu sabahları ötüyor ama hamsterda gece hareketli olan bir hayvandır gece kafesin tellerini kemirerek ses çıkartır ve insanı deli eder. Koku konusuna gelicek olursak ne muhabbet kuşunda nede hamster beslerken bir koku duymadım tabi düzenli talaş ve alt değiştirdiğimden duymamış olabilirim. Özetlersek muhabbet kuşu daha iyi bir seçimdir petshop yerine bir üreticiden alırsın.

Eğer kendinize güveniyorsanız muhabbet kuşu alın yavru olsun eğitin.sizin kanrya besleyebileceğinize pek inanamadım yazdıklarınızdan. Keyifli forumlar

Uretici bulmak biraz sikinti benim icin ben koku konusunda hassas bir insanım beslediğim kuşların altını en gec 2 günde değiştirirdim çoğu kişinin sözüne güvenemiyorum koku konusunda siz talaşı ne kadar sürede bir değiştiriyordunuz biraz bu konuda bilgi verebilirseniz iyi olur hamster ı sevdiğimden değil başka amaçlarla almayı düşünüyorum :D muhabbet kuşunu da sevip dost edinmek için ama tüm bunları yaparken de ev ahalisini ve kom§uların da hakkını gözetmek zorundayım hamster ın idrar miktarı nedir yani çok sık mı yapar ben suriye almayı düşünüyorum gece kemirmesi benim icin sorun değil ama üstüne başına işeyip kokarsa sorun olur mubabbet kuşlarında da lutinolara hayranm egitilebilirligi ve fiyatlar nedir acaba

Hamster işine hiç girme emin ol belli bir süre sonra bakımı zor gelecek sana ve isteklerini bulamayacaksın al bir yavru muhabbet eğit oh mis. komşulara bir şey olmaz megafonla ötmüyor ya :) alt tarafı bir tane kuş ;) lutino da eğitebilir.

Hamster ı eleyelim o zaman fiyatı çok ucuz da kafeste bedava olacaktı o yüzden düşündüm kanarya besledim hatta üretim bile yaptım ama öğreten de anlatan da olmadığı için hatalar sonucu hüsran oldu olan parama oldu kuşlar zayi olmadı çok şükür 1 tane malinua ve 2 tane malta cinsi ve yavruları geçti elimden ama malinua hiç ötmüyordu ve şişmandı elime alıp okşuyordum evin içine salınca da kaçmazdı hiç elimle meyve verirdim direk elimden yerdi avucumda tutmamı pek tınlamazdı malta cinsi ise çok öterdi iyi ötmezdi :D kafesten salınca yakalayana kadar canım çıkardı eş aldım sustu aldığım gün üretime geçti :D neyse şimdi oklar muhabbete çevrildi bakalım onda bu sefer muvaffak olabilecek miyim lutino almak şu andaki hayalim ötmesi de çok sorun değil aslında evin yatak odasına en uzak yerinde duracaktı zaten ötsede ötmese de ama bir de muhabbet kuşlarının biraz daha amazon kuşu gibi görünmeleri beni kanaryaya yöneltiyor kanaryalar civciv gibi sanki bizdenmişçesine o görüntü karşısında zaten ele alıp sevmemek mümkün değil ama muhabbet kuşları safari den fırlama göründükleri için lutino gibi düz renk kuşları tercih ediyorum bu yüzden

Kanaryalar çok narin hayvanlardır strese ceryana vs hiç gelemezler sizin o şekilde avuçlamanız stres yapar. Unutmayın bunu elinizde bile kriz geçirip ölebilir.

Uretici bulmak biraz sikinti benim icin ben koku konusunda hassas bir insanım beslediğim kuşların altını en gec 2 günde değiştirirdim çoğu kişinin sözüne güvenemiyorum koku konusunda siz talaşı ne kadar sürede bir değiştiriyordunuz biraz bu konuda bilgi verebilirseniz iyi olur hamster ı sevdiğimden değil başka amaçlarla almayı düşünüyorum :D muhabbet kuşunu da sevip dost edinmek için ama tüm bunları yaparken de ev ahalisini ve kom§uların da hakkını gözetmek zorundayım hamster ın idrar miktarı nedir yani çok sık mı yapar ben suriye almayı düşünüyorum gece kemirmesi benim icin sorun değil ama üstüne başına işeyip kokarsa sorun olur mubabbet kuşlarında da lutinolara hayranm egitilebilirligi ve fiyatlar nedir acaba

Hamster alıp şu çevirdikleri metal şeyle elektirik üretmeyi mi planlıyorsunuz :D muhabbet alın derim nerede oturuyorsunuz bi üretimci bulun yeni yeme düşmüş 1-2 ay besleyin ve devamını görün kuş daha siz git deseniz bilene gitmeyecektir :D

:D çarkından elektrik üretip 2 kablo ile hamster a bağlamayı planlıyodum çevirdikçe çarpılsın diye töbe töbe öyle değil ama hamster lar hakkında ilginç şeyler duyuyordum yemeklerini bir yerde yiyip tuvaletini başka bir yere yapması gibi yemeklerini yuvasında depolaması gibi ilginç şeyler var ve mesela internette gördüm yemi koklatarak bir yolu takip ettiriyorlar ve sonra o hayvan yolu tekrardan bulabiliyor hile mi gerçek mi bilemedim tabi ama böyle şeyler var incelemek istemiştim ama çişli talaş temizlemek biraz iğrendirdi beni ve malum hayvan fare olunca işler değişti muhabbet mevzuunda dediğim gibi asıl yaşadığım yer küçük bir ilçe ve üretici yoktur büyük ihtimalle bursada okuyorum belki bursada elden teslim alıp eve götürebilirim ama muhabbet kuşu alıcam galiba bu gidişle kanarya konusunda da hassaslıkları malum güzel hayvanlar ama ben sevip okşamaktan taraf olduğum için muhabbet alıcam heralde

Geri