Karadeniz Pet

bir sorum var

Rassien

Onursal Üye
arkadaşlar haftalık temizlik yaparken tahta tünkleri önce yıkıyorum iyice sonra kuruluyorum sonrada bit spreyi sıkıp kaloriferin üstüne koyuyporum ama kuşum bu aralar tüneği kemirmeye başladı bir zararı olmaz diye düşünüyorum ama sizce olur mu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:09 -->-> Daha önceki mesaj 19:59 --

güncelllllllllllll

Bit pire yoksa sıkmayin

tedbir amaclı bit pire ılacı sıkacaksan eger chrysamed i onerırım kusların uzerıne sıksan dahi bır sorun olmuyr

Son düzenleme:
Aynen öyle tele geçme yerlerinde olur olursa ve bir kere ilaçlamak yeterli bu kadar sık yapmana gerek yok

Tüneğin kendisinde bit pire olmaz zaten. Tele geçen yerleri önemli olabilir illa sıkacaksan o bölümlere sık.

O zehirin "Chrysamed - Vet" olanını kullanmak gerek, diğer türlüsü hayvanlar için zararlı.

Aynen öyle tele geçme yerlerinde olur olursa ve bir kere ilaçlamak yeterli bu kadar sık yapmana gerek yok

evet tam da o kısımlara yakın yerleri kemiriyor orlara ayda bir falan bit ilacı sıksam iyice kurutsam falan sıkıntı olur mu

Bir kere sık ayda bir değilde 3 ayda bir sık kontrol edersin arada sıkıntı olacağını düşünmüyorum

Bence sıkmayın yıkasanız yeterli

Ben tüneğin hiç bir yerine ilaç sıkmadım.
Sen temizle kurula koy birşey olmaz. 6 ayda 1 senede bir tüneği yenilersin 2TL birşey zaten

Bir kere sık ayda bir değilde 3 ayda bir sık kontrol edersin arada sıkıntı olacağını düşünmüyorum

Bence sıkmayın yıkasanız yeterli

tamam o zaman ilacı sadece kafesin tabanı için kullanayım teşekkürler:)

tüneği kemiriyorlarsa orada oluşan oyuk ve çıkıntılarda parazit yerleşebilir
tünek çok yıprandıysa değiştirmek en iyisi

tüneği kemiriyorlarsa orada oluşan oyuk ve çıkıntılarda parazit yerleşebilir
tünek çok yıprandıysa değiştirmek en iyisi

yok bu tüneği daha yeni aldım zaten çok fazla kemirmiyor günde bir kaç kez kemiriyor bende hem gagasını törpülemiş olur diye engellemiyorum

Tüneğin kendisinde bit pire olmaz zaten. Tele geçen yerleri önemli olabilir illa sıkacaksan o bölümlere sık.

O zehirin "Chrysamed - Vet" olanını kullanmak gerek, diğer türlüsü hayvanlar için zararlı.
levent abi zaten bu ürün (BU ZEHİR DEĞİL) parazitlerın uzerıne direk sıkıldıgında dahi parazite zarar vermiyor parazit yürümeye kısacası yaşamaya devam ediyor ürün parazitin sinir sistemini elegecirip ölmesını sağlıyor tabi bu ölümde kolonisinin oldugu yerde gerçeklesıyor buda kolonının hepsini oldurmesede buyk kayıplar verdıyor izmir sorumlusuyla birbir görüştum bayagı detaylı bılgı verdı sagolsun ürünn sitesındede yazıyr farelere uygulanan deneyde zehırlı olmadıgı tespit edılmıstır hangi ürünunu kullanırsanız kullanın kuslara zarar vermez nedenmi bırebır uyguladım suana kadar hıcbır zararını gormedım tabiki chrysamed vet.(veterınerı) kullanmak gerek fakat hiç bir zararı olmadıgını kendım bizzat gördüm
kümesi parazitler bastıgı zaman insan yapacaklarını şaşırıyor ateş düştugu yeri yakar diye birşey var ya o hesap ne yaparsan yap parazitler bitmek bilmiyor hobiyi bırakma aşamasına kadar getiriyor insanı
bu ürünude bu esnada denedim ne kuluçkada nede kusların saglıgında zarar görmedım kullanacak arkadaşlarada bu yuzden gönülll rahatlıgıyla önerıyorum haftalık temızlıkte tava ve öntelleri bu ürünle temızliyrm suana kadar çok memnunum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:01 -->-> Daha önceki mesaj 00:55 --

ayriyetten tüneğin kendisindede parazit olabilir ahşap tunekse ve tertemiz silinmemiş üzerinde bolca gırıntı cıkıntı kıymık var ise parazitler için süper bir mekan :) tabi tele takılan kısım ise pazazitler için bir cennet :)

levent abi zaten bu ürün (BU ZEHİR DEĞİL) parazitlerın uzerıne direk sıkıldıgında dahi parazite zarar vermiyor parazit yürümeye kısacası yaşamaya devam ediyor ürün parazitin sinir sistemini elegecirip ölmesını sağlıyor tabi bu ölümde kolonisinin oldugu yerde gerçeklesıyor buda kolonının hepsini oldurmesede buyk kayıplar verdıyor izmir sorumlusuyla birbir görüştum bayagı detaylı bılgı verdı sagolsun ürünn sitesındede yazıyr farelere uygulanan deneyde zehırlı olmadıgı tespit edılmıstır hangi ürünunu kullanırsanız kullanın kuslara zarar vermez nedenmi bırebır uyguladım suana kadar hıcbır zararını gormedım tabiki chrysamed vet.(veterınerı) kullanmak gerek fakat hiç bir zararı olmadıgını kendım bizzat gördüm
kümesi parazitler bastıgı zaman insan yapacaklarını şaşırıyor ateş düştugu yeri yakar diye birşey var ya o hesap ne yaparsan yap parazitler bitmek bilmiyor hobiyi bırakma aşamasına kadar getiriyor insanı
bu ürünude bu esnada denedim ne kuluçkada nede kusların saglıgında zarar görmedım kullanacak arkadaşlarada bu yuzden gönülll rahatlıgıyla önerıyorum haftalık temızlıkte tava ve öntelleri bu ürünle temızliyrm suana kadar çok memnunum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:01 -->-> Daha önceki mesaj 00:55 --

ayriyetten tüneğin kendisindede parazit olabilir ahşap tunekse ve tertemiz silinmemiş üzerinde bolca gırıntı cıkıntı kıymık var ise parazitler için süper bir mekan :) tabi tele takılan kısım ise pazazitler için bir cennet :)

Kuşu kör olan arkadaşım var. Sen sen ol, kendin yapmadığın birşey için kefil olma.
Tüneğin üstünde bit olmaz kardeşim, girecek yer yok orda.

Kuşu kör olan arkadaşım var. Sen sen ol, kendin yapmadığın birşey için kefil olma.
Tüneğin üstünde bit olmaz kardeşim, girecek yer yok orda.

levent abi ilk attığm yorumla ilgili konuşmak istmyrm sadece beni üzdü ama bi denemedıgım hıc bırsey hakkında önerıde bulunmam emın olabılırsın önemi yok tünek konusunda bu resmini çektiğim tünek suda idi tneklerim fazladan ayda birde olsa suya sokarım kurutur dıgerlerıyle değiştırırım silinmemiş girinti cikıntıdan kastım bu tunek ve buna benzerlerı agsap tunek dedıgınız zaman gurgenden tornaya girip işlenmiş bu ağaç parçalarını alıyoruz tamamen sılınmemış yada silinirken parçalanmış bu tünekler üzerınde oyle bır bıt oluyorkı şasırırsınız hayır bit zaten kafesın her yerınde olurkı tunek suluk yemlık dıye ayrım yapmaz saklanabılecegı alan olsun yeter aynı bu tunektekı gıbı ve tekrarlıyrm tele takılan o kertıkler tam bir cennet bitler için buyutec aldım kontrlmu onunla yapıyrm kümesım bıtlendıgınde sahıt oldum tunek suluk tel ayırt etmek sızın heryerde olabılıyorlar

Şimdi bu bit, pire ne dersen de, içine girip çoğalabileceği yer arar durur. Tüneğin içinde girebilecek bir delik var mı? Bence yok. Üzerinde gezer mi gezer, ancak üzerinde yerleşip çoğalamaz. Ben bunu anlatmak istedim. Ayrıca chrysamedin veteriner ürünleri dışındakileri direk kuşların üzerine kafesine vb. kullanmamak gerek. [MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION] gerekli açıklamayı yapabilir isteyene. VETERİNER ÜRÜNLERİ

Şimdi bu bit, pire ne dersen de, içine girip çoğalabileceği yer arar durur. Tüneğin içinde girebilecek bir delik var mı? Bence yok. Üzerinde gezer mi gezer, ancak üzerinde yerleşip çoğalamaz. Ben bunu anlatmak istedim. Ayrıca chrysamedin veteriner ürünleri dışındakileri direk kuşların üzerine kafesine vb. kullanmamak gerek. @murat DEMİR11 gerekli açıklamayı yapabilir isteyene. VETERİNER ÜRÜNLERİ
parazitler çogalacagı yer arar durur evet tamamen katılıyorum katılmadıgım nokta heryerden 1 tl ye bulabıldıgımız ahşap agac parcaları çürümüş olabılır bilmiyrm ahşap bılginiz varmı yokmu ozellıkle sert agaclar tuneklerdekı oldugu gıbı gurgen kum gıbı kendı kendıne elenır bu elenen yere parazıtler rahatlıkla yerlesır ayrıca agaclar daha yasarken kesılmeden uzerıne çivi vida gibi seyler saplanır tomruk kesıldıgınde bu delıkler ıslenmıs olan tunek uzerındede olabılır buraya rahatça yerlesırler sizdeki tunekler tertemız sılınmıs çürük olmayabilir fakat diğer arkadaşlarınkını bılemeyız buyuzden tunek uzerınde bıt olmaz dıye bırsey yok yorumuna katılmıyrm urun için kımseden bılgı almama gerek yok gereklı izmir sorumlusuyla bızzat grstum ve bu ürünü yaklasık 5 yada 6 aydır kullanıyrm

Son düzenleme:
Tünekleri değiştirebilirsin 6 ayda bir. Çok bi para değil.
Hangisini kullanıyorsun bilmiyorum. bak yukarıda linkini verdiğim Vet uzantılı ilaç hayvan üzerinde kullanılabilir. Fuarda bizzat sahiplerinden biri söyledi. [MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION] de şahittir.

Son düzenleme:
Geri