Karadeniz Pet

Bir sorum var

akylozan

Meraklı Üye
Muhabbet kuşum daha 4 aylık daha fazla alışması ıcın kanatlarını kestım şuan tüyü dökümünde sizce kanatlarını kendi çeker mi ?

Naptınız? Muhabbet kuşu gibi kenidini uçarak savunan hayvanın tüyleri kesilir mi? 4 aylık kuş size zaten kolay alışırdı. Bu şekilde bencilce bir hareket için kuşa eziyet edilir mi?

Yazık olmuş üzüldüm alışacağına saldırganlaşır ve küser o hayata İlknur hanımın dediği gibi özgürlüğü severler inşaallah sıkıntısız bir şekilde yeniden gelir

küsme flan yok elime geliyor yine ama cok umursamaz davranıyordu 3 aydır bende ac oldugunda gelıyordu arkadasım bu sekılde alıştırdı bende bu yönteme basvurdum olmayınca

Sen öyle zannet kuşlar uçamayınca küser bu sana gelmesi mecburiyetten küsmek dediğim arkasını dönmesi değil keyifslzleşir anlamında. İnşaallah biran önce uzar

3 5 ay cok ya ben zaamanında guvercın bakıyordum 1 ayda uzuyordu benım konum o değil şimdi bu kuş kanatlarını kendı ceker mı

Kuş kanatlarını kendi çekmez tüye girince dökülür yenisi gelir ya da sen biraz daha acı verip çekmen gerekir!

şuan tüyde zaten birazda ondan kestim

İnşaallah o telekler düşer tek tek ve zamanla uzar

Bunlarda günümüzün hayvan berberleri yahu Hayvanlar üstünde ne garip fantaziler deniyorsunuz be arkadaş biraz empati kuralım biri gelip senin kolunu bacağını kırsa sen onu sevebilir misin ? O kuş sittin sene alismaz sana boşuna uğraşma tüyleri çıkınca salıver gitsin bence işkenceye maruz kalması açlıktan ölmesinden daha vahim.

Bak güzel kardeşim; Arkadaşın madem öyle alıştırmış gelip burada niye soruyorsun. Git ona, aklı o versin sana! Madem uzman o, burada sorma bu soruları. Daha fazla bir şey demeyeceğim. Allah yolunu açık etsin!

Geri