Karadeniz Pet

Bir sorunumuz var

Sezer FINDIK

Meraklı Üye
İshal değil ama mubişim sürekli daha doğrusu bugün kabarık duruyor yanımızda asla uyumazdı sürekli boynunu kıvırıp uyuyor ve parmağıma aldığımda gagasıyla bir tüyünü kopardı ve kafesin içinde biraz tüyü var ama çok az 3-5 tane

Belki tüyü dökümünde olabilir
Havuçlu ve iç yulaflı mama ve banyo verin
Ayrıca odayı sıcak tutun iyi gelir

Tüy değişiminde kuşlar acı çeker, karın ağrısı denir. Onun durgunluğu olabilir.

Kabarık duruyor ve sürekli tüylerini temizliyor gbî ama parmağıma çıkardığımda kendisi dışarı çıkmak istiyor direk kafasını çıkartıyor dışarı neşesi yerinde gbi ama tüyden bu kbarması normal mi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 05:55 -->-> Daha önceki mesaj 05:43 --

Ötüş sesi bile değişmiş, eskiden yanına geldiğîm öterdi hareketlenirdi şimdi durgun tüyleriyle ilgîleniyor yani beni yapabileceğim bir şey var mı abim suyunda vitamin var sevdiği mamayıda yaptım kanarya yemide var normlde başka yapabileceğim bîr şey var mı

Yulaf ve banyo verebilirsin. Yine de gözlemle. Eğer tüy dökümünde değilse, ishal için pirinç lapası veya suyu ve aspur verebilirsin.

Tüy değişiminde kuşlar acı çeker, karın ağrısı denir. Onun durgunluğu olabilir.
Levent abim benim kuş tüy değiştiriyor hatta göğsünde boşluklar var az az bu her yıl baharda olur mu yoksa yavruluk döneminden çıktığında bir defa olup geçer gider mi? Birde ben suyuna vitamin,kanarya yemi ve başka bir yem var başka yapabileceğim bir şey var mı yavru olduğu için banyoyada girmez arada uçuruyorum kendisi istiyor kapıyı açtığım an kafasını çıkartıyor dışarıya yani yapabileceğim başka bir şey var mı

Levent abim benim kuş tüy değiştiriyor hatta göğsünde boşluklar var az az bu her yıl baharda olur mu yoksa yavruluk döneminden çıktığında bir defa olup geçer gider mi? Birde ben suyuna vitamin,kanarya yemi ve başka bir yem var başka yapabileceğim bir şey var mı yavru olduğu için banyoyada girmez arada uçuruyorum kendisi istiyor kapıyı açtığım an kafasını çıkartıyor dışarıya yani yapabileceğim başka bir şey var mı

İçinde havuç rendesi olan mama yapabilirsin. Varsa iç yulaf yemine karıştırılabilir.
yavruluktan çıkarken, erişkinliğe geçerken ve mevsim geçişlerinde tüy dökümü olur.

Geri