Karadeniz Pet

Bir tarif

• Konbuyu başlatan Ceren Çağlayan
  • Başlangıç tarihi
C

Ceren Çağlayan

Guest
Merhaba,
Bir sure once bir sitede gormustum bunu ve ardindan ben de denedim. Simdi her hafta mutlaka yapiyorum, aranizda belki bilenleriniz vardir.
Fotograflar alintidir.

Gerekli malzemeler:
Muhabbet kusu yemi(hangisi oldugu farketmez, sirf tohum olmali, icinde ekmek karisimi olmamali)
Suzgec
Keramik ya da metal bir tas ve ustunu kapatmak icin tabak ya da fincan alti
index.php

Yemi suzgece dokuyoruz
index.php

Ardindan suyla islatiyoruz

index.php

Tasi suzgecteki yemlere ulasacak kadar suyla dolduruyoruz

index.php

Ardindan 8 ila 10 saat arasi bu sekilde bekletiyoruz

index.php

Sonuc:

keimfutter_sprossen_01gr.jpg

Eger birkac gun daha bekletirseniz, sekiz saatte bir yeniden islatmak ve yikamak sartiyla, yoksa kuf tutabiliyor.
Boyle oluyor:
weizengras.jpg

Benim kuslarim cok seviyor, eminim sizinkiler de sevecektir. Haftada bir yapiyorum ben :p

Ayrica forumda gordugum yumurtali yem tarifi icin de kuru yem yerine sekiz saat beklettigim yemleri kullandim, kuslarima hayir diyemeyecekleri bir teklif yaptim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:00 -->-> Daha önceki mesaj 19:49 --

Ayrica kapagi cikarilmis su kabina konuldugunda balkon saksisi gibi guzel duruyor :)
ChiChi-mag-Keimfutter.JPG

Güzel paylaşım size de tezi oluşturana da teşekkürler

Sarılar buğday da yeşiller nedir anlamadım ben.
Mamalık özel mi? Yedikçe uzuyor mu nedir?

O da bugday, baska resimler de var ben konuyu uzatmak istemedim o kadar :)
index.php

Mamalik ozel degil, sulugun ustunu cikarinca boyle yapabilirsiniz siz de.
Uzamiyor maalesef, yeniden yapmaniz gerekiyor, hem kuslariniz uzayacak bir sey birakmazlar kapta :):)

Bişi sorucam bu çimi neyapıyor kum banyosu filanmı yoksa yeşillik diyemi yiyor anlamadım.Ama iyi bir paylaşım şimdi deniyecem teşekkürederim

Bişi sorucam bu çimi neyapıyor kum banyosu filanmı yoksa yeşillik diyemi yiyor anlamadım.Ama iyi bir paylaşım şimdi deniyecem teşekkürederim

Yiyor evet. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:33 -->-> Daha önceki mesaj 20:23 --

Kendi kesfettigim bir puf noktasi soyliyeyim. Kabin icine herhangi bir agactan kopardiginiz dali bu sekilde koydugunuzda daha hizli oluyor gibi :)
1920436_1461493957399058_1034068562_n.jpg

Bu son fotoğraftaki kabın içindekiler buğday değil sanırım.
Nereden buluyorsun bu fotoğrafları ?

Bu son fotograf bana ait. Onceki fotograflari baska bir siteden aldim (turkce degil) orada verilen bilgiye gore kuslarin yiyebilecegi her tohumdan yapilabilir, kus yemi de dahil. Ben kus yemi kullaniyorum.

Bildiğimiz normal kuş yemlerini balkon saksılarıma ekmiştim,şimdi onlar filizlendi ve hatta yeşil yeşil tohumlandılar. Ben uzun süredir saksıdan koparıp tohumlu dalları koyuyorum kafese ve şiddetle tavsiye ediyorum,bayılmak ne kelime akılları gidiyor kerataların:)

Ayrıca forumda yanlış hatırlamıyorsam tohum filizlendirme ile ilgili bilgiler mevcuttu,bu konuda güzel olmuş. Filizlendirmeyi bende tavsiye ediyorum mamanın içinde. Daha cazip hale geliyor.

kardelşim madem o koyduğun kuş yemi değilde buğdaydı o zaman neden ekmeksiz kuş yemi yazdın.ben ona aldanıp kuş yemi koydum hala aynı şekilde duruyor :(

kardelşim madem o koyduğun kuş yemi değilde buğdaydı o zaman neden ekmeksiz kuş yemi yazdın.ben ona aldanıp kuş yemi koydum hala aynı şekilde duruyor :(

Endişelenme,bazı yemler diğer yemlere göre daha geç filizleniyor.
Sen filizlenme başlayana kadar 8 yahut 9 saatte bir yıkayıp süzgeçten geçirip aynı işlemleri tekrarla. Ennihayetinde yeşerir. Sadece sabret

her tohum çimlenmez ithal tohumlar engellenir çimlenmesi yeniden tohum satabilmek amacıyla

Harika teşekkürler. ben bile yerim bu filizleri :))

Dun suladigim yemleri bugun tekrar suladim ve simdi verdim yiyorlar. Bir yerde hata yapiyor olabilirsiniz :) Su kirecliyse o yuzden de olmuyordu sanirim, musluktan dolduruyorsaniz sicak suyla deneyin bir de.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri