Karadeniz Pet

bir türlü alışamadı

turabi

Yeni Üye
arkadaşlar kuşu eve alalı yakşalık bir ay geçmiştir.artık kafesten de salıyorum hergun belli aralıklarla ama uçtugu zaman kafesnin üzerinden baska yere konmuyor.kafesini alıp baska yere koyuyorum uçuyor uçuyor haliyle yorulunca da carpıyor biyere yere iniyor. kafese kendi giriyor birde elimle yaklamıyorum. ayrıca çok korkak elini yaklaştırmaya bile gelmiyor. ben gündüzleri çalışan bir insanım sadece hafta sonları yalnız kalmıyor.akşamları ilgilenebiliyorum bu yuzden mi acaba yoksa hala yavru oluşundan dolayı mı.
bir onceki ölen kuşum bundan daha olgundu ve daha kısa sürede alışmıştı

Her kuşun alışması veya verilen eğitime cevabı farklı sürelerde olabilir. Bazı kuş hemen alışır bazı kuşla uzun süre ilgilenmek gerekir. Kuşun yavru olmaması , onunla geçirdiğiniz zamanın kısıtlı olması gibi sebepler de bu alışma süresini olumsuz etkileyecektir.

Ugur Bey e tamamen katiliyorum. Soyle aoyleyeyim 1 hafta once aldigim yavru erkek kusum su anda 2, 5 yasindaki oglumun omzunda tum evi geziyor hatta elini uzatip direk kendiai omzuna aliyor yani bazisi hemen alisiyor bazisi zamanla insallah sizin kusunuzda en kisa surede alisir size.

Geri