Karadeniz Pet

Bir türlü çiftlesmeyen kuşlar

Deniz ECE

Yeni Üye
Öncelikle Selamın Aleyküm arkadaşlar. Bundan yaklasik 2 yıl önce bir erkek kuş 1 yıl öncede bir dişi kuş aldım. Erkek ilk aldığımdan beri çiftleşmeye çalışsa da dişi bir türlü yanaşmadı. Bi ara dişi kızgınlaştı yuvalığı falan kemirdi daha sonra tekrar normale döndü. Sanırım şu anda bir aydır kızgın durumda fakat sadece erkek sıkıştırdığında yuvaya giriyor onun dışında ilgilenmiyor. Öpüstüklerini yem kusma olayını falan gördüm. Suluklarında kızıştırıcı vitamin mevcut. Bu durumda ne yapabilirim?
3b73ab5cdee5c3a3c4f12fbf82c06f51.jpg
a0ecd17e8209dbb59ec40aa4b3901e9e.jpg

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1 yıl çok uzun süre

ayırma yöntemi denenebilir.

Kuşların birlikte yaşayıp anlaşması aslında tam anlamıyla eş tuttukları anlamına gelmiyor. Hele 1 yıl gibi sürede çiftleşme gerçekleşmediyse başka eş deneyebilirsin. Ayırma yönteminin işe yaracağına inanmıyorum. Bir yılda zaten 2-3 dönem kızışmıştır ona rağmen olmadıysa sağlık sorunu da yoksa eş değiştirin.

Kuşların birlikte yaşayıp anlaşması aslında tam anlamıyla eş tuttukları anlamına gelmiyor. Hele 1 yıl gibi sürede çiftleşme gerçekleşmediyse başka eş deneyebilirsin. Ayırma yönteminin işe yaracağına inanmıyorum. Bir yılda zaten 2-3 dönem kızışmıştır ona rağmen olmadıysa sağlık sorunu da yoksa eş değiştirin.
Peki eş değiştirirsem erkek kuşta üzüntü felan olmaz mı?

Peki eş değiştirirsem erkek kuşta üzüntü felan olmaz mı?

Sıkıntı olacağını zannetmiyorum yalnız yanına alıp atarsanız yine bu tarz olaylar yaşayabilirsiniz. Tanıdık civardan salmaya sahip birinin salmasına erkeği atıp oradan kendi seçeceği eşini alırsanız memnun kalırsınız.

Son düzenleme:
Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim

Son düzenleme:
Güzel kuşlarınız var bence de 2 hafta kadar ayrı odalarda ayırabilirsiniz sonra birleştirip bir şans daha verin. Dediğiniz süre uzun bir süre

1 yıl kadar uzun bi sürede verim almanız lazımdı yine de o kadar bekleyip de ayırma programı uygulamadan dişiyi değiştirmeyin... 1 ay ayırma programı uygulayın bir birlerini görmesinler seslerini duysunlar haftada 2 gün mama 2 gün vitamin takviyesinde bulunun e vitamini takviyesinde bulunun daha sonra erkeğin oldu kafes e dişiyi alın 1 ay daha bekleyin eğer yine çiftlesme olmazsa değişirsiniz

1 yıl kadar uzun bi sürede verim almanız lazımdı yine de o kadar bekleyip de ayırma programı uygulamadan dişiyi değiştirmeyin... 1 ay ayırma programı uygulayın bir birlerini görmesinler seslerini duysunlar haftada 2 gün mama 2 gün vitamin takviyesinde bulunun e vitamini takviyesinde bulunun daha sonra erkeğin oldu kafes e dişiyi alın 1 ay daha bekleyin eğer yine çiftlesme olmazsa değişirsiniz
Peki hangi mamayi vereyim bir de vitamini suluguna koyuyorum hep yani 2 gun falan degil sıkıntı olur mu

Versele laga'nın ballı meyveli mamasını yumurta ile çeşitli sebzelerle nemlendirip verebilirsin haftada 2-3 gün, vitamin olarakda quich multi vitamin kullanabilirsiniz haftada 2 gün ayrıca haftada 1 gün taze sebze ve meyve takviyesi yapabilirsin aşırıya kaçmamak kaydı ile elma, taze nane vs... gibi