petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bir türlü çiftleşmiyorlar

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve daygrameon tarafından 13 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. daygrameon

daygrameon Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar.

Benim bir çiftim var. Öpüşüyorlar birbirlerini kaşıyorlar, birbirlerini besliyorlar kusarak ama bir türlü çiftleşmiyorlar. Kızıştırıcı veriyorum sularına vitamin koyuyorum. Yuva da taktım. Dişi arada bir girip çıkıyor yuvaya ama hala dişinin ceresinde renk değişimi yok. Erkek sürekli dişiyi sıkıştırıyor ama dişinin hiç gönlü yok gibi.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Fotoğraflar çok net değil. Yeni çekilmiş ise erkek tüyde zaten Şu an eşleşmezler. Dişiyi anlayamadım flu çıkmış. Net fotoğraflar ekleyin.

3. muhabbet_kuşu755

Beğenileri:
    0
    ikiside kızışmamış çiftleşmeye hazır olduklarında dişinin burnu koyu kahverengi olmaya başlar erkeğinki ise koyu mavi olur

4. kayraa kirac

kayraa kirac Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    30
    Ayni durum benim kusumdada var. Çözüm bulursaniz bana da haber verin lutfen :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Mehmet Tek

Mehmet Tek Member

Beğenileri:
    1
    benimkiler 2 side kızgın ama bekliyoruz erkek çok istekli kızımız nazlı

6. umutlu27

umutlu27 New Member

Beğenileri:
    0
    bu baya sabır işi anladığım kadarıyla...benimde yıllar önce mükemmel anlaşan bir çiftim vardı bir yıla yakın bekledim çiftleşmediler...

7. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    İlk önce sunu belırtmek gerekır kı kus uretmek oldukca guctur. Her kus uruyecek dıye bır kaıde yoktur. Kuslarınız cok ıyı anlasıyor olabılır. Bu durum onların cıftleseceklerı anlamına gelmez.

Cıftlestırmeyı kolaylastırmak ıcın

1 kuslarınız en az bır yasında olmalı

2 es tutmus olmalı

3 kafes bos bır oda ya da cok gırılmeyen bır odada yuksek bır yerde asılı olmalı

4 kızısmıs olmalı

5 yem ve su degısımı dısında yalnız bırakılmalı

6 haftada 3 kez yemlerıne bır cay kasıgı kısnıs atılmalı. Baharatcılarda bulunur.

7 haftada ıkı kez yumurta maması yapılmalı

8 kafeslerıne taze nane ve havuc asılmalı

9 yuvalık takılmalıdır.

Kesın olmamakla bırlıkte bazı ele alısık erkek ya da dısıler cıftlesmemektedır. Unutulmamalıdır kı muhabbet kusları kalabalık ortamlarda yasamayı seven kuslardır. Erkek kusun kalabalık ortamda üreme güdüsü artar. Ayrıca bu tür haycanlarda grup psıkolojısı vardır. Evde 2 cıftle (4 kus) uretım yapmak yavru ozlemınızı gıderecek ve daha kolay yavru almıs olacaksınız. Buna ımkan yoksa kuslarınıza gunde 1 saat ınternetten cıftlesme ya da yavru sesı dınletmenız onerılır.
    Son olarak belırlı bır uyku duzenıne sahıp olmalı; en az 10 saat sessız ortamda uyumalılardır.

8. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    İki yıl bekledikten sonra hiç bir ümidim kalmamıştı derken yavruları bile oldu. Sabır...

Sayfayı Paylaş