Karadeniz Pet

bir türlü geçmeyen halsizlik

alperkuyumcu

Meraklı Üye
arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce aldığım kuş tüye girdi vitamin vs takviyesine rahmen bir türlü düzelmedi 2 gün önce dışkısı popsuna yapişmişti ve düzeldi yem yeme sorunu yok sadece kendini kabartım sürekli uyuyor ama kafese yaklaştığında hareketleniyor neden olabilir acaba?

Ustalardan cevap bekliyoruz çünkü yeni konu açmaya gerek yok aynı sorun bende de var devamlı uyuyor yuvalıktan hiç çıkmıyor. Ve ishal ne yaptıysam geçmedi. İki farklı ishal ilacı kullandım suluğuna kahve kattım. Patates haşladım yok. düzelmiyo ölmemek için direniyo bi akıl...

Arkadaşlar kuşum malesef öldü yannız kafesin her tarafı kan içindeydi ve kan poposundan gelmiş nedir acaba bu hastalık ve bulaşıcımıdır

kimse bi cevap vermemiş :) sanırım benim kuşum da ölecek . çünkü dışkısı kanlı bi Allah kulu da şöyle şöyle yapacaksın demiyor Geçmiş olsun kardeşim .

kimse bi cevap vermemiş :) sanırım benim kuşum da ölecek . çünkü dışkısı kanlı bi Allah kulu da şöyle şöyle yapacaksın demiyor Geçmiş olsun kardeşim .

Kanlı ishal için ben Avidiare'yi önerebilirim, bir de Baycox var daha etkili sanırım. Avidiare'yi prospektüsünde kanlı ishal tedavisinde kullanılabileceği yazdığı için, Baycox'u internette ustaların yazdığı cevaplardan bildiğim için öneriyorum, hiç kullanmadım. Kanlı ishal hastalığı da henüz hiçbir kuşumda olmadı çok şükür. Koksidin içeren ilaçlar öneriliyor eğer Baycox'u bulamazsanız. Ben de 1-2 gündür araştırıyorum bu konuyu o yüzden umarım geç kalınmamıştır.

Kanlı ishal için ben Avidiare'yi önerebilirim, bir de Baycox var daha etkili sanırım. Avidiare'yi prospektüsünde kanlı ishal tedavisinde kullanılabileceği yazdığı için, Baycox'u internette ustaların yazdığı cevaplardan bildiğim için öneriyorum, hiç kullanmadım. Kanlı ishal hastalığı da henüz hiçbir kuşumda olmadı çok şükür. Koksidin içeren ilaçlar öneriliyor eğer Baycox'u bulamazsanız. Ben de 1-2 gündür araştırıyorum bu konuyu o yüzden umarım geç kalınmamıştır.
benim kuş zaten öldü ama kuş kanlı ishal değil farklı birsey vardı kuşta çünkü kuş hastalıktan değil büyük iğtimal kan kaybından ölmüş hayfanın resmen popsu yarılmıştı ilk defa böyle bir hastalıkla karşılaştım nedirde bilmiyorum

Başınız sağolsun. Sanırım Sn Okan Tufan'ın kuşu kanlı ishal, umarım onun için de geç değildir.

Geri