petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bir türlü kuşlarımı çiftleştiremedim YARDIM!!!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Mete Aytun AYDIN tarafından 13 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Mete Aytun AYDIN

Mavi kuşum 2 aylıkken alıp el bebek gül bebek beslediğim 1 yaşından biraz büyük bir erkek kuş. Yeşil kuş ise önceden yumurtlamış 3 yaşlarında bir dişi.Kafes düzenim yukardaki resimlerde göründüğü gibi arkadaşlar. Dişi sadece bir kere yuvalığa girdi onda da benim mavi kuş ciyak ciyak bağırdı ve onu dışarı çıkardı. 2 kerede çiftleşme denemeleri oldu, dişi kuşum çiftleşme pozisyonuna girdi erkek üstüne çıkmaya çalıştı ama beceremedi. Şimdi de hiç çiftleşme belirtisi yok :confused:. Yuvalıkları takılı, kızıştırıcı yem denedim, nijer tohumu denedim, yumurta maması denedim ,sularını düzenli olarak değiştiriyorum, vitamin veriyorum atladığım bir şey mi var tecrübeli arkadaşlara soruyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim...

2. Onur KUZUKIRAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    2 kuşda kızmış ama dişide yaglanma var gibi duruyo sorununuz o olabilir bence

3. Celalettin TOPAL

yağlanmaya bağlı sorun olacağını üşünmüyorum bende yağlı yumurtlayan takım var şuan

4. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    belki daha dişi hazır değildir

5. proHayvNseveR

ekek acemi zamnla ilk ymurtalrı için fazla umudlanmayın yavrulugun aordaki tüngi biraz daha yavrulugu yakınlastır

6. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kafes fazla büyük oldugu için yuvalıgı geç fark edebilirler

7. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Bu işler kafes büyükmüş tunegı yaklaştırsa alakası yok Yuvalık filanda olsa gıder yumurtlar kus 3 yasında demıssın belkı 4 de yakındır dışı kus 4 yasına kadar verımlı yumurta alırsın kus yaslanmış anlayacağın sansa kalmış ışin

8. Cihan AYTAN

Beğenileri:
    25
    dişi kuşta yumurta var gibi duruyor sanki altı bükülmüş ve yüzü çekilmiş biraz daha zaman verin ve rahatsız etmeyin

9. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Cihan Ustama katılıyorum yumurta var gibi ikiside gayet sağlıklı maşaallah ve ayrıca kafesiniz çok güzel güle güle kullanın

10. Mete Aytun AYDIN

Yorumlarınız için teşekkürler. Kuşlarımın vitaminlerini eksik etmiyorum en kaliteli yemlerden veriyorum e bide kafes salma olduğu için devamlı uçuyorlar kondisyonları tamam yani ;). Bence erkek kuşum beceremiyor gibi. Arkadaşların dediği gibi beklemedeyim. Hayırlısı olsun...

11. Mete Aytun AYDIN

Dişiyi bekliyorum arkadaşlar :D

12. Mete Aytun AYDIN

Kuşlarım için kullandığım malzemeler:

[​IMG] BANYOLUK
    [​IMG] DAL DARI
    [​IMG] NİJER TOHUMU
    [​IMG] KUŞ KUMU
    [​IMG] MULTİVİTAMİN
    [​IMG] VİTAMİN
    [​IMG] BİT SPREYİ
    [​IMG] BANYO TUZU
    [​IMG] KUŞ KUMU
    Bunlara ek olarak yem :D

Başka gerekli bir şey var mı arkadaşlar?

13. ArTemiS

ArTemiS Guest

Gaga taşını da eksik etmeyin.

14. mert ulu

mert ulu Guest

erkeği değiştirmeyi düşündün mü hiç ? dnemelisin bence biraz zaman tanı olmazsa değiştir.

15. Mete Aytun AYDIN

Aslında düşündüm de kucuklugunden berri bende olduğu için bir türlü elim gitmiyor :). Ama bu
    Gidişle düşüncwğim gibi. Zaten kuslar yaklaşık olarak 4 aydır beraberler.

16. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Dişi kusta yumurta var gibi duruyo. ama yasından dolayı yumurta yapmıyo olabilir. bence 3 yas dişi kus için oldukca fazla.

17. Mehmet ŞEKER

ek olarak vitaform alın.

18. Mete Aytun AYDIN

Erkek kuş hep atakta ayağını dişinin üstüne atmaya çalışıyor hatta bir kere dişi çiftleşme pozisyonuna girdi erkek üstüne tam çıkamadı. Ondan bu yana dişi hep erkeği kaçırıyor. Acaba çiftleştilerde dişi yumurta mı yapamıyor sorusu takıldı aklıma? Birde vitaformu deniyeyim bakalım.

19. Sevtap DERİN

Sanırım erkek için biraz daha vakti var. O değil de, itiraf etmek gerekirse ben kafesinize, düzeninize ve kullandığınız malzemelere bayıldığımı belirtmek için yorum yapıyorum. Şu an kıskançlıktan çatlıyorum. Harikulade gerçekten. Mutluyum, huzurluyum.

20. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Sende yapabilirsin o sekilde :p

Sayfayı Paylaş