Karadeniz Pet

Bir türlü kuşlarımı çiftleştiremedim YARDIM!!!

• Konbuyu başlatan Mete Aytun AYDIN
  • Başlangıç tarihi
M

Mete Aytun AYDIN

Guest
rg7pn.jpg

rg7tk.jpg

rg7rp.jpg

Mavi kuşum 2 aylıkken alıp el bebek gül bebek beslediğim 1 yaşından biraz büyük bir erkek kuş. Yeşil kuş ise önceden yumurtlamış 3 yaşlarında bir dişi.Kafes düzenim yukardaki resimlerde göründüğü gibi arkadaşlar. Dişi sadece bir kere yuvalığa girdi onda da benim mavi kuş ciyak ciyak bağırdı ve onu dışarı çıkardı. 2 kerede çiftleşme denemeleri oldu, dişi kuşum çiftleşme pozisyonuna girdi erkek üstüne çıkmaya çalıştı ama beceremedi. Şimdi de hiç çiftleşme belirtisi yok :confused:. Yuvalıkları takılı, kızıştırıcı yem denedim, nijer tohumu denedim, yumurta maması denedim ,sularını düzenli olarak değiştiriyorum, vitamin veriyorum atladığım bir şey mi var tecrübeli arkadaşlara soruyorum. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim...

2 kuşda kızmış ama dişide yaglanma var gibi duruyo sorununuz o olabilir bence

yağlanmaya bağlı sorun olacağını üşünmüyorum bende yağlı yumurtlayan takım var şuan

ekek acemi zamnla ilk ymurtalrı için fazla umudlanmayın yavrulugun aordaki tüngi biraz daha yavrulugu yakınlastır

Bu işler kafes büyükmüş tunegı yaklaştırsa alakası yok Yuvalık filanda olsa gıder yumurtlar kus 3 yasında demıssın belkı 4 de yakındır dışı kus 4 yasına kadar verımlı yumurta alırsın kus yaslanmış anlayacağın sansa kalmış ışin

Cihan Ustama katılıyorum yumurta var gibi ikiside gayet sağlıklı maşaallah ve ayrıca kafesiniz çok güzel güle güle kullanın

Yorumlarınız için teşekkürler. Kuşlarımın vitaminlerini eksik etmiyorum en kaliteli yemlerden veriyorum e bide kafes salma olduğu için devamlı uçuyorlar kondisyonları tamam yani ;). Bence erkek kuşum beceremiyor gibi. Arkadaşların dediği gibi beklemedeyim. Hayırlısı olsun...

Kuşlarım için kullandığım malzemeler:

rgr8c.jpg
BANYOLUK
rgr9k.jpg
DAL DARI
rgrbl.jpg
NİJER TOHUMU
rgrcv.jpg
KUŞ KUMU
rgrdq.jpg
MULTİVİTAMİN
rgrgf.jpg
VİTAMİN
rgrj3.jpg
BİT SPREYİ
rgrkv.jpg
BANYO TUZU
rgrm9.jpg
KUŞ KUMU
Bunlara ek olarak yem :D

Başka gerekli bir şey var mı arkadaşlar?

erkeği değiştirmeyi düşündün mü hiç ? dnemelisin bence biraz zaman tanı olmazsa değiştir.

Aslında düşündüm de kucuklugunden berri bende olduğu için bir türlü elim gitmiyor :). Ama bu
Gidişle düşüncwğim gibi. Zaten kuslar yaklaşık olarak 4 aydır beraberler.

Dişi kusta yumurta var gibi duruyo. ama yasından dolayı yumurta yapmıyo olabilir. bence 3 yas dişi kus için oldukca fazla.

Erkek kuş hep atakta ayağını dişinin üstüne atmaya çalışıyor hatta bir kere dişi çiftleşme pozisyonuna girdi erkek üstüne tam çıkamadı. Ondan bu yana dişi hep erkeği kaçırıyor. Acaba çiftleştilerde dişi yumurta mı yapamıyor sorusu takıldı aklıma? Birde vitaformu deniyeyim bakalım.

Sanırım erkek için biraz daha vakti var. O değil de, itiraf etmek gerekirse ben kafesinize, düzeninize ve kullandığınız malzemelere bayıldığımı belirtmek için yorum yapıyorum. Şu an kıskançlıktan çatlıyorum. Harikulade gerçekten. Mutluyum, huzurluyum.

Sanırım erkek için biraz daha vakti var. O değil de, itiraf etmek gerekirse ben kafesinize, düzeninize ve kullandığınız malzemelere bayıldığımı belirtmek için yorum yapıyorum. Şu an kıskançlıktan çatlıyorum. Harikulade gerçekten. Mutluyum, huzurluyum.

Sende yapabilirsin o sekilde :p

Geri