Karadeniz Pet

Bir türlü yavru alamadım erkekkli dişili ayırdım

• Konbuyu başlatan mehmet35
  • Başlangıç tarihi
M

mehmet35

Guest
Arkadaşlar benim dört çift kuşum var hepsi de daha önceden aldığım kişilerin yavru sahibi olduğu kuşlar. Yani eş tutmuş kuşlar. Çiftlerin arasında hiç bi kavga falan yok anlaşıyorlar ama yumurtlamıyorlar. Aradan üç ay geçti ama hiç birinde bi hareketlilik yok. Bi arkadaşım kuşları erkekli dişili ayır dedi. Üç gündür ayrı. Bundan sonra ne yapmam gerekiyor. Sizin öneriniz var mı. Bi de dişilerden resimde görülen mavi dişinin birinin poposunda şişlik var. Sanırım ur. Çünkü yumurta değil. Bu dişinin yumurtlama ihtimali var mı.

[IMG]http://i.hizliresim.com/JEWvoj.jpg gerem gödürüntü
3Rgdmj.jpg

R6GqWo.jpg
dişilerrrr
pY2Ldz.jpg
erkekler
kY0lqv.jpg
poposu şiş olan
NbG7zk.jpg

aBg6Vd.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Resim yok biraz mama yapın içine Nijer ekleyin

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sakın ortam, nijer, yumurta maması, vitamin ve sabır.

şimdi koydum fotoları bakar mısınız

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:21 -->-> Daha önceki mesaj 22:20 --

fotoğraf yükledim bakar mısın bi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:21 -->-> Daha önceki mesaj 22:21 --

Fotoğraflar şimdi görünüyor bakar mısınz

3 resimdeki yeşil dişi ile yeşil erkeklerden ikisi gayet kızışmış duruyor onları bence eş yapmayı dene eger yaşıtsa kuşlar :) sonrasında digerlerine kızıştırıcı mama yap aynı zamanda vitaminlede takviyele :) gerisi birazda zamana kalıyor ama kanımca o dediklerim eş tutar ve eşleşmeye başlarsa geriside gelir tabi 1 haftada bunu yapmadan ayrı tutarsan daha iyi olur :D

Bence anlasan ciftlerde bakimdan kaynaklanan sorun vardir.

Çiftler anlaşıyor. O yönden bi sıkıntı yok dediğim gibi daha önce yavru vermiş çiftler. Bakımdan kaynaklanan sorun derken ne gibi sorunlar olabilir bakımı ile ilgili

Eğerki hala ayrı duruyorlar ise 10 12 gün ayrı tut...Bu süreçte 3 günde 1 Mama takviyesi yap Keçiboynuzu tozu ile birlikte...Süreç Sonunda erkekleri önce kafeslere at tek olarak 3 4 gün tek kalsınlar...Daha sonra Dişi'ler yanına at... Bundan sonrası bakım ve sabır çok rahatsız etme sadece günlük sularını tazelemen tavsiye ederim...Bende aynı durumdayım...Bekliyorum :)...

Kafes ve Ortam Temizliğine biraz daha özenmenizi tavsiye ederim...

Hayırlı Üretimleriniz Olsun...