petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bira mayası almayı düşünüyorum.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve alos2000 tarafından 7 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. alos2000

alos2000 Member

Beğenileri:
    10
    Bira Mayas , Kanarya,Muhabbet,Papaan Tm Kanatllar 30 TL Sanalpazar.com'da 23842903

Bira mayası almayı düşünüyorum.

bu ürün hakkında fikri olan var mı arkadaşlar?

kullanan var mı?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:10 -->-> Daha önceki mesaj 01:07 --

Gittigidiyorda da varmış, 30 TL kargo dahil?

ne dersiniz
    dişi kuşu kızıştırmada
    yavru almayı hızlandırmada işe yarar mı?

2. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    bence yavru almak istiyorsan iyi anlaşan bir cift olması lazım ... vitamin vereceksin haftada 2-3 deva ve 2-3 defa yumurta mamsı ve havuç vereceksin oyle besle kızışır ben maya vs kulanmadan bu yazdıklarımla aydan aya yavru alıyorum

3. alos2000

alos2000 Member

Beğenileri:
    10
    daha hiç yavru almadım.

yaklaşık 1 ay önce çok sayıda kuş içinden anlaşanları buldum aldım.
    kavga etmiyorlar, birbirlerini kaşıyorlar ama
    dişide yemleri boşaltma huyu var

mamayı yemi boşaltıyor.

4. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    bendede öyleydi yemligi soktum kafesin dibine 1-2 günde bir 1 avuç yem atım 2 hafta sonra yemligi taktm sorun cözüldü bir dene istersen bende işe yaradı ..
    yıvlaık takılım ilgisi varmı dişinii fotolarının yolarmısın belkin yaş tüye girme gibib sorunlar vardır

5. alos2000

alos2000 Member

Beğenileri:
    10
    http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/yeni-basladim-yardim-25351.html

daha önce ki konuda derdimi özetlenmiştim

6. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    baktım kuşlar iyiy yerli uygun benim ediklerimi yap yerlerini degiştirme kurcalama kuşları yavru alırsın eşselertabi

7. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşım öncelikle yazıldığı gibi iyi anlaşan hatta mümkünse bir üreticiden daha önce yumurtlamış kuş alacaksın. Sonra günlük su değişimi, kaliteli yem, kalamar kemiği, kum, mamasını eksik etmeyeceksin. Şimdi şahsi görüşümü bildirecem; bira mayası diye 30 tl ye satılan şeyin içeriğini araştırdım (hatta bu konuda uzman birisine sordum) dışarda oldukça uygun fiyata satılan Kuru Pakmaya ile aynı. Boşuna 30tl verme. Üstelik büyük ve küçük paketlerde satılıyor. Oldukçada uzun süre yeter sana. Gerisi beklemek zaten kuşlar ne zaman yumurtlarsa. Onları kendi haline bırakacaksın ve rahatsız etmeyeceksin. Ayrıca bira mayası daha çok yumurtaların dolu çıkması ve verimli yumurta alınmasında işe yarıyor. Kızıştırmak için Nijer vs kullanman gerekir. Ancak mümkünse nijer kullanma doğal haline bırak yumurtlayacağı varsa zaten yumurtlar. Bazı kuşlar en kötü bakımla bile yumurtlar. İşin en önemli kısmını sabır oluşturuyor. Bunları anlatmamın nedeni bende çok uğraştım

#7 qwxbb, 7 Eylül 2014
    Son düzenleme: 7 Eylül 2014
  8. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    bira mayası kızıstırmak için kullanılmaz

9. Class

Class Guest

Ne İşe Yarıyor Bira Mayası Beyler??

10. alos2000

alos2000 Member