Karadeniz Pet

Bira mayası hakkında

Cihan UYĞUR

Onursal Üye
Selamun aleyküm arkadaşlar bugün aktar dan 100gr şeklinde kapalı pakette daha önceden hazır yani bira mayası aldım,satan adama sordum ithal geldiğini söyledi.bende resim ekledim kullanan arkadaşlar rengine bakabilir mi?http://i.hizliresim.com/2Y6BpO.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:48 -->-> Daha önceki mesaj 17:46 --

http://i.hizliresim.com/LYlmmJ.jpg

aynen bu instant maya (=

bendeki böyle değil kahve renginde ve un gibi toz şeklinde

Bende adama kahve renk diye biliyorum dedim,Attar bu ithal falan dedi,anlamadım

Kardeşim sanırım kazıklandım:)ama üzüldüm yani forumda bir arkadaştan aynı benim renk almış ona da yorumlar gelmiş hatta senin yorumda var.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:20 -->-> Daha önceki mesaj 19:19 --

Bira mayası kullanan arkadaşlar aldığım maya rengine bakar mısınız.

Kardeşim sanırım kazıklandım:)ama üzüldüm yani forumda bir arkadaştan aynı benim renk almış ona da yorumlar gelmiş hatta senin yorumda var.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:20 -->-> Daha önceki mesaj 19:19 --

galiba bu bira mayalarının insan için olanı ve hayvanlar için olanı var
sana verilen insanlar için olanı diye tahmin ediyorum

Kardeş satan adam yıllardır satıyorum dedi,hatta neye kullanacaksın dedi bende kuşlara dedim tamam dedi,anlamadım

Sanırım o arkadaş benim :)
Ben de aldım aktardan, bira mayası yazıyordu verdiği kapta.
Ben aslında benim istediğim olmadığını anladım ama emin olamadım.
Hatta aktara bunun ekmek mayasından ne farkı var dedim, o bunun sıkıştırılmışı işte dedi :)
Konu açtım, bu farklı dedi herkes :)
Herhalde bira mayası ile toz ekmek mayası aynı şeyler, çünkü bir ara epey araştırmıştım nette öyle yazıyordu.
Ama kuşlara verdiğimiz bir işlemden falan geçiriliyor olabilir.
Daha sonradan internetten sipariş verdim ben, arkadaşların dediği gibi kahverengi bir toz olarak geldi.

Bira mayası kahve rengi un kadar ince toz
kokusu farklı
mayanın kokusu değişmez
evde varsa normal maya kokla aynı ise
o hamur mayasindan farklı değildir
ve kuşa herhangi bi faydası olmaz
belkide zararı olur

Aynen senin konuydu kardeş,yani ne bileyim aktar ithal dedi,hazır poşetteydi dedi ama bir başka aktar buralarda bulamazsın bunlar normal mayayı bölüp eziyorlar dedi,sen hangi siteden almıştın ne Kadar'a aldın?acaba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:34 -->-> Daha önceki mesaj 19:33 --

Kardeş bu değilse vermem,zaten daha 2 saat önce aldım olmazsa internetten alırım,eyvallah saol

Son düzenleme:
Aynen senin konuydu kardeş,yani ne bileyim aktar ithal dedi,hazır poşetteydi dedi ama bir başka aktar buralarda bulamazsın bunlar normal mayayı bölüp eziyorlar dedi,sen hangi siteden almıştın ne Kadar'a aldın?acaba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:34 -->-> Daha önceki mesaj 19:33 --

Kardeş bu değilse vermem,zaten daha 2 saat önce aldım olmazsa internetten alırım,eyvallah saol

Ben bir ara bira mayası diye bu normal mayadan verdim :)
Bildiğim kadarıyla bunun da zararı yok, ama emin değilim.
Mybestpetshop'tan aldım ben.
150 gr'ı 14 TL.
Siz hangi şehirdesiniz?

attar çok çakal biriymiş karaktersiz insanlar neden esnaf olur ki?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:54 -->-> Daha önceki mesaj 19:52 --

kuşa normal maya vermek çok mantıklı gelemedi bana

Kardeş ben gaziantepteyim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:55 -->-> Daha önceki mesaj 19:54 --

Mustafa ustam sorma insanlar para kazanmak için bin takla atıyor yani ben kuşlarıma verirmiyim boşver doğru olanı alırız

Kardeş ben gaziantepteyim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:55 -->-> Daha önceki mesaj 19:54 --

Mustafa ustam sorma insanlar para kazanmak için bin takla atıyor yani ben kuşlarıma verirmiyim boşver doğru olanı alırız

Daha önce okumuştum normal maya da verilebilir diye ama nerede ne zaman hatırlamıyorum.
Hatta ben birinin diğerinden yapıldığını düşünüyorum ama siz yine de vermeyin.
Aynı şehirde olsaydık paylaşırdık ama çok uzakmışız.
Siz de Mybestpetshop veya bir türevinden sipariş etmelisiniz.
İhtiyacınız varsa bir kaç şey daha alıp kargoyu bedavaya getirebilirsiniz.
50 TL'den sonra kargo bedava.

Kardeş tsk ederim, düşünmen bile yeter bende sipariş edeceğim

SOL-00400-1.jpg

Geri