petshop

birbirinden kaçıyor?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve şükrülütfü tarafından 12 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. şükrülütfü

şükrülütfü New Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    merhaba arkadaşlar . daha öncede konu açmıştım yeni çiftle ilgili . dişi 4 yıldır bende. erkekte hemen hemen 1 yaşında yeni aldım. nadirende olsa birbirlerine kur yapıp öpüşüyorlar ama dişi kuşum erkekten korkuyor süreklı . uçtugu zaman kafesın sagına soluna çarparak oda kaçıyor ondan hemen. ve bugun dışarı cıktı ben erkek kuşa marul uzatırken. normalde çok kolay içeri sokmama ragmen saatlerce girmedi , ve tedirgindi . acaba bir problem olabılır mı ? yoksa zamanamı ıhtıyac var bu davranışlar duzelır mı ?

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member
    Platin Üye

Beğenileri:
    177
    Yer:
    İstanbul / Maltepe
  3. şükrülütfü

şükrülütfü New Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    bu alışabılecegı bır durumsa ve çift olabıleceklerse problem yok . erkegın ılgısı dişinin üzerinde bunu fark edebılıyorum . ama en başta sıcak yaklaşan dişi şuan kaçıyor . hatta ben bu yazıyı yazarken bıle erkek yanına gıdıyor o kafesın duvarlarına tırmanıyor . ve erkegı kendıme alıştırma konusunda tereddutluyum. bırbırlerıne alıstıktan sonra acaba anlaşabılırlermı . mesajımın sonunda opusmeye basladılar :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:11 -->-> Daha önceki mesaj 23:07 --

1 öpüşüp 10 defa gagalıyor. şuan yine kaçmaya erkegı sertçe gagalamaya başladı bıle .

4. Levent ACAR

Platin Üye

Beğenileri:
    177
    Yer:
    İstanbul / Maltepe
    1 aya eş tutar onlar. Sen yuvalığı tak, içine talaş koy, talaşın içine bir miktar dal tarçın kıy..
    Hayırlı üretimler olsun inşallah..

5. şükrülütfü

şükrülütfü New Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    pekı ustad kuşlarım ıcın bu kafes yeterlımıdır. ve yuvalıgı mecbur kapı tarafına takıcam bır problem olur mu . ve onerdıgınız bır yuvalık varmıdır . direk ınternet uzerınden alabılecegım .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:31 -->-> Daha önceki mesaj 23:44 --

pekı kuşlarım ıcın bu kafes yeterlımıdır. ve yuvalıgı mecbur kapı tarafına takıcam bır problem olur mu . ve onerdıgınız bır yuvalık varmıdır . direk ınternet uzerınden alabılecegım .

6. Levent ACAR

Platin Üye

Beğenileri:
    177
    Yer:
    İstanbul / Maltepe
    Bu kafes üretim için biraz hafif kalabilir. Üstelik yuvalık kapının yanındaki yemliklerden yerine oturmayabilir.

7. şükrülütfü

şükrülütfü New Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    ben direk kapıya takmayı düşünüyorum ? önerebileceğiniz bir kafes ve yuvalık varmıdır ? dilerseniz özel mesaj yoluyla internetten bi kaç örnek atabilirsiniz. rahat etmelerini isterim. banada kafes küçük gibi geliyor .s

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    334
    Yer:
    İstanbul/Pendik
    Tunek tahta ve dikdörtgen kafeslerden olursa iyi olur maşallah kuslariniz güzel

9. huseyinvurur

Üye

Beğenileri:
    1
    Yer:
    Ankara
    Kafes güzelmiş :) (tamamen renk açısından söylüyorum)

#9 huseyinvurur, 13 Mart 2015
    Son düzenleme: 13 Mart 2015
  10. şükrülütfü

şükrülütfü New Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    tüneklerini uygun bir ağaç dalından kendim yapmayı planlıyorm . bakalım kafesi değiştirebilirsemde daha geniş büyük ve dikdörtgen olanlardan alıcam . kafes içerisinde hiç değilse kanat egzersizini rahat bi şklde yapabilsinler. bu arada teşekkürler :) yavaş yavaş alışıcaklar birbirlerine. dişi kuşum her zamanki gibi huysuz . sanırım bu kadar kendime benzetmemelıydım. :)

Sayfayı Paylaş