Karadeniz Pet

birbirinden kaçıyor?

şükrülütfü

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar . daha öncede konu açmıştım yeni çiftle ilgili . dişi 4 yıldır bende. erkekte hemen hemen 1 yaşında yeni aldım. nadirende olsa birbirlerine kur yapıp öpüşüyorlar ama dişi kuşum erkekten korkuyor süreklı . uçtugu zaman kafesın sagına soluna çarparak oda kaçıyor ondan hemen. ve bugun dışarı cıktı ben erkek kuşa marul uzatırken. normalde çok kolay içeri sokmama ragmen saatlerce girmedi , ve tedirgindi . acaba bir problem olabılır mı ? yoksa zamanamı ıhtıyac var bu davranışlar duzelır mı ?

bu alışabılecegı bır durumsa ve çift olabıleceklerse problem yok . erkegın ılgısı dişinin üzerinde bunu fark edebılıyorum . ama en başta sıcak yaklaşan dişi şuan kaçıyor . hatta ben bu yazıyı yazarken bıle erkek yanına gıdıyor o kafesın duvarlarına tırmanıyor . ve erkegı kendıme alıştırma konusunda tereddutluyum. bırbırlerıne alıstıktan sonra acaba anlaşabılırlermı . mesajımın sonunda opusmeye basladılar :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:11 -->-> Daha önceki mesaj 23:07 --

1 öpüşüp 10 defa gagalıyor. şuan yine kaçmaya erkegı sertçe gagalamaya başladı bıle .

pekı ustad kuşlarım ıcın bu kafes yeterlımıdır. ve yuvalıgı mecbur kapı tarafına takıcam bır problem olur mu . ve onerdıgınız bır yuvalık varmıdır . direk ınternet uzerınden alabılecegım .
[url=http://hizliresim.com/vg7zRp][/URL]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:31 -->-> Daha önceki mesaj 23:44 --

pekı kuşlarım ıcın bu kafes yeterlımıdır. ve yuvalıgı mecbur kapı tarafına takıcam bır problem olur mu . ve onerdıgınız bır yuvalık varmıdır . direk ınternet uzerınden alabılecegım .
[URL="http://hizliresim.com/vg7zRp"][/URL]

ben direk kapıya takmayı düşünüyorum ? önerebileceğiniz bir kafes ve yuvalık varmıdır ? dilerseniz özel mesaj yoluyla internetten bi kaç örnek atabilirsiniz. rahat etmelerini isterim. banada kafes küçük gibi geliyor .s

Tunek tahta ve dikdörtgen kafeslerden olursa iyi olur maşallah kuslariniz güzel

Kafes güzelmiş :) (tamamen renk açısından söylüyorum)

Son düzenleme:
tüneklerini uygun bir ağaç dalından kendim yapmayı planlıyorm . bakalım kafesi değiştirebilirsemde daha geniş büyük ve dikdörtgen olanlardan alıcam . kafes içerisinde hiç değilse kanat egzersizini rahat bi şklde yapabilsinler. bu arada teşekkürler :) yavaş yavaş alışıcaklar birbirlerine. dişi kuşum her zamanki gibi huysuz . sanırım bu kadar kendime benzetmemelıydım. :)

Geri