Karadeniz Pet

birbirlerine alışmışlar mı?(videolu)

gamze arat

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar birbirlerine alışsınlar diye yaklaşık 10 gündür farklı kafeslerde, aynı odada tuttuğum kuşları bugün saldım. şimdilik durum videodaki gibi. araları sanırım fena değil. çoğu zaman dişi erkeğin peşinden uçuyo. erkeği dişinin yanına götürdüğüm zaman erkek ilgileniyo dişiyle. normalde pek ilgili değil. şimdi iki sorum var:
1- bu kuşları aynı kafese koyabilir miyim artık yoksa daha ayrı mı kalsınlar?
2- erkek sanırım 5-6 aylık alın tüyleri daha yeni tamamlandı. dişide 3 aylık falan. gözünde grileşme var. erkeğin çiftleşme isteği var biraz. bikaç kere tek bacağını dişinin üstüne attı, dişi kaçtı. aynı kafeste olurlarsa bu durum sorun yaratır mı? dişi kendini bizim oğlandan koruyabilir mi biraz daha büyüyene kadar? yardımcı olursanız çok sevinirim.

https://vimeo.com/123343379

Son düzenleme:
Maşallah erkek kuşun çok oyuncu.
Dişi henüz 6 aylık civarı, biraz daha zamanı ihtiyacı var. Bir arada durabilir bunlar.

6 aylık mı? 3 aylık falan demişlerdi forumda bana :/ sanırım alın tüyleri yok gibi ondan dolayı. neyse benim erkek alın tüyüyle önde, daha büyük. sizin dediğiniz gibi yaptım levent bey önce uzak yerlere koydum kafesleri, daha sonra yaklaştırdım birbirine. çok ciyaklamadan alıştılar. o yüzden çok teşekkür ederim size yardımlarınız için. sağlıklı, bol yavrulu üretimler dilerim.

Disi biraz daha ayrı dursun erkek kızgın olduğu icin disiyi rahatdiz eder

anladım. ya kafesin içinde yanyana dururken dişide bi değişik hareketler falan dönüyo zıplıyo, taklalar atıyo. erkekten ses seda yok. dışarı çıkardım hep erkek nereye uçarsa dişi oraya gidiyo peşini bırakmıyo erkeğin. erkek kaçıyo o kovalıyo. daha az önce erkek duvara çarptı kaçarken :D o yuzden aynı kafese koyayım, erkek pek alakadar değil, rahatsız etmez dedim. sonra bi iki kere ayağını koydu dişinin üstüne ondan sonra acaba sıkıntı verir mi dişiye diye düşündüm. o yüzden konu açtım emin olamadım. şimdi ayrı dursunlar.evde olduğum bi gün aynı kafese koyayım, bakayım nasıllar. sorun çıkarsa ayırırım o zaman mecburen. çok teşekkür ederim cevabınız için. bol rainbow yavrulu üretimler dilerim size.

Bence ilk yapman gereken kuslari salma disariya madem kavga yok kalsinlar ayni kafesde bol havuc kırmızı salcalik biber ve nijar verin sureci hizlandirin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:24 -->-> Daha önceki mesaj 00:24 --

Ve yuvaligi takin bu surecde alissinlar

Geri