Karadeniz Pet

birbirlerine kusmadan da çiftleşebilirlermi?

sakız ve gloria

Yeni Üye
Arkadaşlar 1 çift muhabbet kuşum var ve birbirlerini kaşıyorlar her fırsatta öpüşüyorlar :)ama birbirlerine kusmuyorlar acaba birbirlerine kusmadan da çiftleşebilirlermi ve gözlemlediğim kadarıyla öpüşürlerken dişi veya erkek (bu değişiyor yani her ikiside yapıyor bunu) kafalarını yan yatırıp öyle öpüşüyorlar acaba bu sırada birbirlerine kusuyo olabilirlermi çünkü görülmüyor şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum:D:rolleyes::):cool:

Benim kuşlarda aldihim 2. Günü birbirlerini kasimislardi kur yapmislardi ama kusmuyolardi yada ben gormuyodum 4-5 gün sonra baktim erkek kusuyo senin kuslarda kusuyolardir onlar sen gormuyosundur

kusmayı görmek yavru besleme zamanı olur. normalde birbirleriyle öpüştüklerinde sadece ikram yaparlar birbirlerine ben seni besleyebilirim yavruların olursa diye göstermek içindir dişi erkeğe oranla daha az kusar ve az yem yer erkeğinin ne kadar zamanla kendini beslediğini nasıl bir bakıcı baba olacağını ölçer.Ona göre erkeğinin yeterliliğine göre eşini seçer.Dişi bu ve bunun giibi özelliklerinden dolayı seçiicidir. Erkek kuş çok nadir de olsa dişisini seçer genelde seçici dişidir.

Muhtemelen o kısa süreli öpüşmede kusmalarda olur. şart değil kusmak erkek kafa sallayıp kur yapınca dişi de hazır olunca çiftleşme gerçekleşecektir sağlıkla besleyin

Birbirlerine kusarken gordum sonunda disi neredeyse tum gununu yuvalikta geciriyor ama erkek disinin ustune daha hic binmedi acaba nezaman biner yumurta almam nekadar surer

Siz görmeden kusuyor olabilir. Anlaştıktan sonra çiftleşmemeleri için bir neden yok. Hazır olunca gerisi gelecektir.

Geri