petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

birbirlerine kusmadan da çiftleşebilirlermi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve sakız ve gloria tarafından 7 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. sakız ve gloria

Beğenileri:
    6
    Arkadaşlar 1 çift muhabbet kuşum var ve birbirlerini kaşıyorlar her fırsatta öpüşüyorlar :)ama birbirlerine kusmuyorlar acaba birbirlerine kusmadan da çiftleşebilirlermi ve gözlemlediğim kadarıyla öpüşürlerken dişi veya erkek (bu değişiyor yani her ikiside yapıyor bunu) kafalarını yan yatırıp öyle öpüşüyorlar acaba bu sırada birbirlerine kusuyo olabilirlermi çünkü görülmüyor şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum:D:rolleyes::):cool:

2. Ayhan OTÇUOĞLU

Ayhan OTÇUOĞLU Active Member

Beğenileri:
    151
    Kafayı birisi yatırıyor ise erkek dişiyi besliyordur.

3. umut asal

umut asal Active Member

Beğenileri:
    33
    Benim kuşlarda aldihim 2. Günü birbirlerini kasimislardi kur yapmislardi ama kusmuyolardi yada ben gormuyodum 4-5 gün sonra baktim erkek kusuyo senin kuslarda kusuyolardir onlar sen gormuyosundur

4. Yavuz OYMAK

Yavuz OYMAK Active Member

Beğenileri:
    106
    kusmayı görmek yavru besleme zamanı olur. normalde birbirleriyle öpüştüklerinde sadece ikram yaparlar birbirlerine ben seni besleyebilirim yavruların olursa diye göstermek içindir dişi erkeğe oranla daha az kusar ve az yem yer erkeğinin ne kadar zamanla kendini beslediğini nasıl bir bakıcı baba olacağını ölçer.Ona göre erkeğinin yeterliliğine göre eşini seçer.Dişi bu ve bunun giibi özelliklerinden dolayı seçiicidir. Erkek kuş çok nadir de olsa dişisini seçer genelde seçici dişidir.

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Muhtemelen o kısa süreli öpüşmede kusmalarda olur. şart değil kusmak erkek kafa sallayıp kur yapınca dişi de hazır olunca çiftleşme gerçekleşecektir sağlıkla besleyin

Kahraman KÖROĞLU bunu beğendi.
  6. sakız ve gloria

Beğenileri:
    6
    Hepinize çok çok teşekkür ediyorum :)

7. sakız ve gloria

Beğenileri:
    6
    Birbirlerine kusarken gordum sonunda disi neredeyse tum gununu yuvalikta geciriyor ama erkek disinin ustune daha hic binmedi acaba nezaman biner yumurta almam nekadar surer

8. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    274
    Siz görmeden kusuyor olabilir. Anlaştıktan sonra çiftleşmemeleri için bir neden yok. Hazır olunca gerisi gelecektir.

Sayfayı Paylaş