Karadeniz Pet

birde bunlara bakin

• Konbuyu başlatan Tuncay ÇAĞATAY
  • Başlangıç tarihi
T

Tuncay ÇAĞATAY

Guest
arkadaslar birde bunlara bakin kizismislar mi ese gelirler mi?

LYtppWn.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
maşallah güzel kuşlar jumbo galiba ama daha kızışmamışlar.

bu kus bu haldeyden daha once yumurtladi ama.

bana şuan tüy döküyorlar gibi geldi. yani şuan yumurta yapmazlar. bu dönemde

Bu haldeyken olucağını zannetmiyorum kızışmıştır sonra geçmiştir (erkek kızışmış dişi kızışmamış)

peki size soruyorum disinin kizistigini nerden anliyorsunuz?

Cere rengi kahverengi tonları alıyor

Dişi kızışmamış gibi görünüyor ama belli olmaz bazen ceresi beyazkende yavru verebiliyorlar

arkadaslar ben insanlara su olayi anlatamiyorum.kahverengi olunca kizisiyor diye birsey yok.yanlis bir yol tutturmus gidiyorsunuz.bu dusunceyi kafanizdan silin.

arkadaslar ben insanlara su olayi anlatamiyorum.kahverengi olunca kizisiyor diye birsey yok.yanlis bir yol tutturmus gidiyorsunuz.bu dusunceyi kafanizdan silin.

Yanlış düşünüyorsunuz,bu düşünceyi kafadan silmek gibi bir durum yok abi.Cerenin kahveleşmeden yavru vermesi cerenin beyazımsı kalması istisnai durumdur.Bilinen cere kahveleşmesinin yanına bir beyazlama istisnası olduğunu eklemeniz daha doğru olur.
Bildiğiniz gibi sultan papağanlarında kuyruktan %90 oranda cinsiyet tahmini,ötüşünün melodisinden %80-90 oranında yine cinsiyeti öğrenilebilir.Eğer bunlarda istisna var kessinkes doğru değil diyorsanız hiç bir yavru sultanın cinsiyet tahmini yapılamazdı :) Keza muhabbet kuşlarındada buna benzer örnekler vardır az önce bahsettiğim cere kahveleşmesi gibi .

guzel kardesim insanlarda su dusunce var.cere kahve rengi olmadimi kizmadi demek diye dusunuyorlar.bende diyorumki her kusun irki rengi farkli oldugu gibi kahve rengi olmadanda kizmis olabiliyor.benim bildigim bir erkek muhabbet var gorseniz disi dersiniz mavi bile degil ceresi beyaz gibi ama gecen posta 3 yavru verdi simdide 5-6 yumurtasi var disisinin.

erkektedişide gayet iyi durumda..dişinin ceresinin çok kahveye döneceğini sanmıyorum ..Aynı renk aynı cins jumbo dişim var yavrulu ve şuan bembayaz ceresi..demek istediğim illa kahveleşecek kızışması için diye bi şart yok..

guzel kardesim insanlarda su dusunce var.cere kahve rengi olmadimi kizmadi demek diye dusunuyorlar.bende diyorumki her kusun irki rengi farkli oldugu gibi kahve rengi olmadanda kizmis olabiliyor.benim bildigim bir erkek muhabbet var gorseniz disi dersiniz mavi bile degil ceresi beyaz gibi ama gecen posta 3 yavru verdi simdide 5-6 yumurtasi var disisinin.

Tabiki böyle olaylara bende şahit oldum abi ama sadece kahveleşmeninde bir kanıt olduğunu bilmek gerekir,kahveleşmemesi yavru vermemesi anlamına gelmiyor yine :)

bende bunlari anlatmak istedigim icin insanlara koydum bu resimleri.bak serkan ve ali kardeslerimde biliyor isi.ama bilmeyen okadar cok kisi varki.bi ogrenmisler kahve rengi oldumu kizmis falan filan deniliyor.

bende bunlari anlatmak istedigim icin insanlara koydum bu resimleri.bak serkan ve ali kardeslerimde biliyor isi.ama bilmeyen okadar cok kisi varki.bi ogrenmisler kahve rengi oldumu kizmis falan filan deniliyor.

O kadar çok doğru bilinen yanlışlar var ki zamanla öğrene öğrene aşılacaktır inşallah :)

Tuncay ustam kimse kötü niyetinden yzmamıştır , arkadaşlarıda üzmeyelim yanlış anlaşılmasın..

Geri