Karadeniz Pet

Birileri bana yardımcı olabilir mi? Önemli!

M

Murat Can AKYOL

Guest
Yeni muhabbet kuşu aldım petshoptan. Benimde evde dişim vardı. Bunları çiftleştirmek istiyorum. Bunun için bir kaç sorum olacak...
1- Yeni aldığım erkek kuş sağlıklı mı ve çiftleşmeye uygun mu?
2- Benim dişi kuşum erkeğin neredeyse 2 katı büyüklüğünde ve çok yabani uçamadığı için hiç uçuramadım ve insanlara hiç alışık değil korkuyor erkeğe zarar verir mi?
3- Şuan gözetlemek için aynı kafese koymuyorum erkek uçabiliyor onu salıyorum dişinin kafesine konuyor ve gagalarını tokuşturuyorlar ne anlama geliyor?
4- Erkek kuşun dışkısı tüylerine yapışmış şekilde görmüştüm 2 defa hasta olabilir mi?
5- Birbirlerine alıştığını nasıl anlarım?
Resim yüklemeyi bilmiyorum link kusura bakmayın.
Resim 1-
Resim 2-
Resim 3-
Resim 4-
Resim 5-
Resim 6-

1- Kuş Gayet SAğlıklı Gözlerinden belli.Çiftleşmeye hazır.
2- Sanmıyorum eş zamnına geldiyse erkekle iyi anlaşacaktır.(extra Nijer tohumu verip kızıştırabilirsin.)
3- Galiba Anlaşıyorlar.
4- ishal belirtisi yoksa sıkıntı olmaz.
5- erkeğin kafesine yuvalık tak.1-2 saat bekle sonra dişiyi at.dövüşmezlerse anlaşmışlar demektir.

ama sanki dişi tüyde gibi biraz bekle istersen

2 kuşta çiftleşmeye hazır çünkü dişi kızışmamış erkekte erkek 1-3 aylık dişi 13-14 aylık erkek 6 aylık olacak kızışacaklar şimdilik kafesleri ayrı tutun daha yavruyken birbirlerine çok yakın olurlarsa kardeş sanarlar nirbirlerini bide erkek yaşça küçük o yüzden beden olarakta küçük sonra kilo alır görünüşte sağlıklı dışkı izi var dedin tüylerinde ishal olabilir bide dışkısının resmini atın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:42 -->-> Daha önceki mesaj 09:41 --

1- Kuş Gayet SAğlıklı Gözlerinden belli.Çiftleşmeye hazır.
2- Sanmıyorum eş zamnına geldiyse erkekle iyi anlaşacaktır.(extra Nijer tohumu verip kızıştırabilirsin.)
3- Galiba Anlaşıyorlar.
4- ishal belirtisi yoksa sıkıntı olmaz.
5- erkeğin kafesine yuvalık tak.1-2 saat bekle sonra dişiyi at.dövüşmezlerse anlaşmışlar demektir.

ama sanki dişi tüyde gibi biraz bekle istersen

Arkadaşım dişi kızışmamış erkekte daha yavru siyah gözlerden belli

Son düzenleme:
Dişi bana 11.05.2013' te geldi. önceden tüyleri daha dağınıktı.

Bu hayldeydi ilk zamanlar. Birçok ilaç kullandım filan en sonunda o hale geldi işte.

Fotoğrafları flaşsız çekin gözler belli olmadığından yaş tahmini yapamıyoruz erkek kuşun fözünün siyah kısmı dışındaki yer yani bizim korneamız gibi düşün orası beyazmı grimi ama kuşların hemen çiftleşmez bekliyecen kızışmasını tabi erkek kaç yaşında ona bakalım bi

Son düzenleme:
flash yok zaten. buyrun dişi, erkek ve erkeğin dışkısı.

Erkek galibi ishal sma tam anlamdım biraz daha net çekin erkeğin yaşı için gözüne yaklaşın bi yanlış bilgi vermeyelim size

internetten okuduğum kadarıyla ani yem değişikliliği ishal yapabiliyormuş olabilir mi bilmiyorum. Erkek kuşun gözünde dişi kadar olmasada gri halka var ama gözünü çok açması gerekiyor yada gözünü bi tarafa kaydırması gerekiyor irisin görünmesi için.

Erkek kesinlikle ishal ve 4-6 aylık olmalı dişiyle çifleşirmi bilmem dişi 1 yaşında erkek 4-6 aylık baya bir zor gözüküyor çiftleşmek 1 gün bekleyin ishal geçmese veterinere gidiniz bide dişi kuşunuz hiç uçamadığı için tombulaşmış

Son düzenleme:
önemli olan anlaşmaları anlasırlarsa es tutarlar erkek bi kafesine alışsın ondan sonra dişi yi erkeğin yanına koyarsınız

Erkeğin çiftleşme yaşının geldiğini nasıl anlarım. internette okduğum kadarıyla gözde gri halka diyor o var. burnu mavi. kanatlarını salmış. başka ne olması gerekiyor. dişininde burnu 2-3 hafta önce koyu kahverengiydi sonra döküldü açık mavi beyaz arası bir renk oldu.

Erkek 7- 8 aylık dişi ise 1 yaşı üstü erkek büyük olsaydı iyi olurdu.

Son düzenleme:
erkek küçükken çiftleşme olmaz mı? yada çiftleşmesi için farklı birşeyler mi yapmam lazzım?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:53 -->-> Daha önceki mesaj 10:38 --

Şuan farkettim aldığım erkek kuşun ayağı sakat. Eğer çiftleşirse yavrularındada öyle birşey olma ihtimali var mı?

kuşu alalı 1-2 gün olduysa o yüzden dıskı o sekil gözükebilir yeni geldiği için

Geri