Karadeniz Pet

Birkaç Saat İçinde Öldü

Oğuz Emre

Meraklı Üye
Arkadaşlar haziran ayında Serkan abiden aldığım bir çift vardı dişisi albino, erkeği lutino. 40-45 günlük yavru olarak almıştım. Maşallah çok hareketli ve oyuncu kuşlardı.

Bugün akşam saatlerinde dişide anlam veremediğim bir durgunluk vardı. Erkek ne kadar hareketlenip oyun yapıyorsa, dişi de bir o kadar hareketsizdi. Acaba hasta mı ishal mi diye gözlemledim bir süre. Kabarık duruyordu ve pek keyfi yoktu ama hareket etmek istediğinde de gayet hızlı bir şekilde hareket ediyordu. Hafif bir ishal vardı ama yem yediğini gördüm, sonra o ishali de düzeldi. Yarım saat sonra falan hızlı nefes alıp vermeye ve kuyruğunu sallamaya başladı. Hatta bir yerinde birşey var mı diye bakmak için elime aldım ve çok feci ısırıyordu. Kısaca gücü kuvveti gayet yerindeydi ama hareket etmiyordu. Az önce mutfağa su içmeye gittim ve geldiğimde kafesin tabanında ölmüş olduğunu gördüm:(

Erkekte hiçbir sorun yok hatta enerji patlaması yaşıyor. Dişi durduk yere 1-2 saat içerisinde neden ölmüş olabilir?

Geçmiş olsun,çok üzücü bir durum.Niye öldüğünü bilmiyorum ama benim dişi kuşum da aniden bu şekilde ölmüştü.

Oğuz bilemeyiz ki biz neden öldüğünü.. Bir sıkıntısı varmış demek ki.
Geçmiş olsun..

Abi belki başına gelen olmuştur sebebini bilen vardır diye merak ettim. Çünkü gerçekten çok üzüldüm:( Serkan abi bilir ne kadar hevesle aldım aylardır gözüm gibi baktım 1-2 saat içerisinde öldü. Hatta 2-3 hafta önce yeni kafes aldım eskisinin boyaları sökülmeye başlamıştı zehirlenme falan olmasın diye.

dişi kuşlarda oluyo galiba benim bi dişi kuş vardı yem yerken öttü ve bi anda çırpınıp ölmüştü hiçbir hastalığı fln yokken gayet hareketliydi

yumurta tıkanması olasılığını dikkate aldınız mı? aynı şekilde kaybettiğim bir dişi kuşum vardı. ilk gün kuluçka hazırlayacak diye dokunmadım, biraz hareketsizlik vardı. ikinci günün sabahında ölü buldum.

Merhaba
Kafes tabanında kalın taş var ise boğazına falan takılmış olabilirmi acaba

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Soguk alginligi olabilir. Parazit olabilir. Sen farketmemis olabilirsin ama mega bakteriye bagli kuruma olabilir. Bunlar sebeplerden bazilari. Gecmis olsun.

Teşekkürler yorumlarınız için. Yumurta tıkanması pek mümkün değil çünkü henüz 5 aylık civarı kuşlar. Yuvalık da takmamıştım ve çiftleşme olmadı. Kafes tabanında sadece ızgara var. Büyük ihtimalle parazit gibi bir durum oldu ama gayet neşeli hareketli olan kuş 2 saat içinde durgunlaşıp öldü. İlk defa böyle bir ölüm gördüm ve çok üzüldüm.

Olan oldu artık. Tek kalan erkeğe yeni bir eş ayarlamaya çalışacağım bu haftasonu.

Cok uzucu bir durum..Ne kadar uzuldugunu tahmin edebiliyorum..Umarim bir daha boyle bir durumla karsilasmazsin..

Geri