Karadeniz Pet

Birkaç sorum olacak (Videolu)

Sefa GÖKÇE

Meraklı Üye
Herkese merhabalar bunlar benim kuşlarım mavi dişi kuşum çok kabarıyor ve titriyor yemini filan yiyor ama bazende yuvaya giriyor ne gibi bir hastalığı vardır, nasıl iyi olur acaba. birde kuşların çiftleşme zamanına daha varmı saygılar.

[YOUTUBE]QPcn02AGqg8[/YOUTUBE]

elinizde kamera ile kafese yanaşınca sanki korkmuş gibi...benim dişi kuş da aynen böyle kabarık duruyor...sağlığı da yerinde maşaallah...dişi kuşunuz daha kızışmamış zamanı var galiba...birde tüneklerinizi tahta tüneklerle değiştirin...kuşlarınız güzel maşaallah...

çiftleştiklerini gördünüzmü ? veya beraber yuvaya griyorlarmı son bikaçgün erkegn dişiye yem yedirme durumu varmı hocam

açıkcası çifteştiğini görmedim beraber yuvaya giriyolar ama yemde veriyolar birbirlerine

elinizde kamera ile kafese yanaşınca sanki korkmuş gibi...benim dişi kuş da aynen böyle kabarık duruyor...sağlığı da yerinde maşaallah...dişi kuşunuz daha kızışmamış zamanı var galiba...birde tüneklerinizi tahta tüneklerle değiştirin...kuşlarınız güzel maşaallah...

evet kameradan biraz korktular bundan hareketli duruyolar normalde

yumurtlama arefesinde disi ara ara yuvaya tek grip çıkar erkekle hafif sürtüşmeleri olur erkek bitisignde durur disinin ve dişi bu şekilde kabarmaya başlar daha snra yumurta gelmedn yuvada zaman geçirir

kemirmesi için kemik sörf tahtasına benzeyen ;) edinebiliyorsan çok ince mermer tozu kuş kumunun içersine karıştırmanda fayda var, sularna vitamin ,arada haşlanmış yumurta , kuşlara iyi bakarsan onlarda kaşılıgını verir sefa bey ;)

Geri