Karadeniz Pet

Birkaç Sorum Var

• Konbuyu başlatan celsius
  • Başlangıç tarihi
C

celsius

Guest
Merhaba arkadaşlar bu kuşu bugün aldım acaba yaşı ırkı ve cinsiyeti nedir? Ayrıca gagasının üstünde siyahlık var kanatlarının altındaki tüyler daha çıkmamış sanırım

9vjoPk.jpg

gjQ8J3.jpg

kuş 25 40 günlük gaga üzerinde siyahlık anne beslediğinden dolayı zamanla geçer. de kuşun kuyrugunu göremedim yokmu resimdemi öyle çıkmış kanatlar çok eksik gibi duruyor

Aldığım yerde kuyruğunun koparılmış olduğunu söylediler sanırım diğer kuşlar yolmuş fakat çıkıyor yavaş yavaş.Cinsiyeti hakkındaki görüşünüz nedir peki

burun etrafının daha yakından fotosu olursa daha net olur..

Burdan göründüğü kadar erkek gibi ama dişiye de dönebilir.Daha net olursa uzmanlar daha net bilgi verecektir.

şu hali ile fikir yürütecek yok mu cinsiyeti hakkında

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:10 -->-> Daha önceki mesaj 01:21 --

Arkadaşlar cevap verecek biri yok mu?

daha yakından bir fotoğraf olursa cevabımız kesin olur burun kısmını daha yakın ve net bir şekilde çekmeniz gerekiyor

Burun kısmının daha yakından fotoğrafları bunlar cevaplarınızı bekliyorum
0bQgPR.jpg

4Y5Qdp.jpg

Kafesinde dokulen kanat tuyleri filan varmi? Sanki bana bu french molt gibi geldi. Fazla bilgim yok ama daha once aldigim yavru bir kus vardi onunda tuyleri bu sekildeydi kafesinde dokulmus kanatlari gormustum burdaki arkadaslar french molt hastaligi var dedi degistirmistim.

kus disi diye dusunuyorum ben ayrica butun kuslar böylemiydi birde hayvan cok zayıf geldi bana ama bu sahsi bir dusunce

Belirtileri nedir bu hastalığın?

Tam olarak bilmiyorum ama burdaki arkadaslar o hastalik demisti bende geri iade etmistim. Arastirdim birkac yerde bu hastaligi kanat ve kuyruklarda dokulmeler ve sonrasinda yayiliyormus galiba tuy dokumu ve kus hayati boyunca ucamiyormus. Kopan tuylerine baktigimda sanki kurumus gibiydi kokleri. Ama sizde belki yoktur yanlis bilgilendirme yapmak istemem burdaki bilgili arkadaslar daha iyi bilir sorunun ne oldugunu.

İngiliz cinsi bir kuş, kanatları çıkar ilerde merak etmeyin, dişi gibi geldi bana.

İngiliz cinsi bir kuş, kanatları çıkar ilerde merak etmeyin, dişi gibi geldi bana.

Yani kuş daha çok küçük olduğu için mi kanatları eksik şu an? Kuyruğu çıkıyor yavaş yavaş bir iki aya tamamen çıkar demişlerdi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:30 -->-> Daha önceki mesaj 16:28 --

kus disi diye dusunuyorum ben ayrica butun kuslar böylemiydi birde hayvan cok zayıf geldi bana ama bu sahsi bir dusunce

Kafeste sadece bunun kuyruğu yoktu banada çok sevimli gözüktü ondan aldım. Aldığım kişide size çabuk alışır bu demişti. Hastalığı var mıdır sizce?

Küçüklükten değil kesmişlerdir, yeniler kendini merak etmeyin.

Geri