Karadeniz Pet

Birkaç sorum var.

Koray DANIŞMAZ

Süper Moderatör
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Herkese merhabalar cevaplariniz için şimdiden teşekkür ederim.

1.büyük olan mubisimin ceresi nde mantar vardı 3 gündür vazelin sürüyorum gagasi geçti ama cerenin üstünde tüyler dökük ne yapmalıyım.
2.2 adet yavrumu annesi yolmuş hemen ayirdim ama tüyleri yok ona birsey yapabilir miyim beklemem mi gerek.
3.bu 2 yavru biraz küçük onları başka yavrusu olan annenin altına koysam olur mu yada ne yapmalıyım.

1 bir şey yapmayın gectiyse 2 tüyleri çıkar merak etmeyin 3 bence koymayın bakmayip öldürebilirler tüylendiyseler

Aynı mantar olayı benim başıma geldi gerçi tekrardan oldu iyileşcek inşallah onu tamamen iyileştirmen için ilk önce oksijenli su ile tüy olmayan ve mantar olan bölgeleri temizlemelisin sonrasında mantar ilaçı sürmen gerekiyor bunu her gün uygula en geç 15 güne eski haline gelicek

Aynı mantar olayı benim başıma geldi gerçi tekrardan oldu iyileşcek inşallah onu tamamen iyileştirmen için ilk önce oksijenli su ile tüy olmayan ve mantar olan bölgeleri temizlemelisin sonrasında mantar ilaçı sürmen gerekiyor bunu her gün uygula en geç 15 güne eski haline gelicek

Peki mantar ilacı olarak ne kullandınız ve oksijeni suyu 1 kere mi sürekli mi kullanmaliyim

Mantar oluştuğu Zaman'lar da krem sürmeden önce oksijenli suyla temizleyin bir tür dezenfekte ediceksiniz sonrasında mantar kremini sürün , ben de yeni duydum vazelin çok iyi geliyomuş bu gün onu sürcem eğer iyi gelirse bilgilendiririm

Mantar oluştuğu Zaman'lar da krem sürmeden önce oksijenli suyla temizleyin bir tür dezenfekte ediceksiniz sonrasında mantar kremini sürün , ben de yeni duydum vazelin çok iyi geliyomuş bu gün onu sürcem eğer iyi gelirse bilgilendiririm

Vazelin yumuşatılır evwt iyi geliyor ama mantar kremi almak gerek gibi geliyor bana

Petshoptakiler cok kötü eczaneden al

Ben vazelini pek bilmiyorum önermiyorumda. Ancak forumdaki ustalar çok öneriyor. Ben bu zamana kadar beslediğim bütün kuşlarda mantar kremi troysd kullandım. Kendi ellerime bile bu kremi kullanmıştm en geç 4-5 gün içinde sonuç veriyor ve kökünden hallediyor. Mantarlı bölgeyi oksijenli suyla temizlerseniz etkisi daha çabuk olur. Troysd kremini eczanelerde bulabilirsin boyutları var küçüğünü alsan yeter sana zaten. Kremi sürdükten sonra kuşun mantarlı bölgeyi kaşıması kafese sürtmesi normaldir... Mantarı tedavi ederken mantarın yayılmadığından emin ol , her ihtimale karşı ayaklarınada krem sürün... Troysd merhemini iyice kullandıktan sonra tüyler zamanla çıkar merak etmeyin.

Geri