Karadeniz Pet

bit bit bit :( acil

• Konbuyu başlatan suzie ile efe
  • Başlangıç tarihi
S

suzie ile efe

Guest
arkadaşlar kendimce hobi amaçlı bir yetiştiricilik yapayım dedim ama beklediğimden fazla zor oluyor.
Diğer mesajlarımı da incelerseniz kuşlarımın başka problemleri de var ama bu problem bni korkuttu.

Az önce kuşlarıma bakarken küçk siyah nokta kadar br canlı gördm. Muhtemelen BİT
ve takımlarımın ortalama 12 günlk 3 tane yavrum var.

Kuşları pet shoptan değil üreticiden aldım
açıkçası aldığıma hem sevindim hem pişman oldm.

Pet shoptan aldığm kuş tertemz oluyordu bit mantar vb problemleri olmuyordu bize sadece kuşu sevip beslemek düşüyordu. Bu yüzden keşke pet shoptan kuş alsaymşm dedm
Diğer bir yandan gittiğim üretimhane cok bakımsızdı,kuşu kafesiyle aldm.. kafes altlığını yarım gün suda tuttum ama daha tamamen yumuşamadı o derece... iiki kuşu oradan almışımda kendisiyle alakalı olabilecek bir sahip buldu(ama tecrübesiz bir sahip)

yuvalığı kuşlar yeme düşünce temizleyecm sanıyordm ama değilmş az önce diğer formlardan öğrendm...
nasıl yapıcm bu temzlk sırasında yavrularımı nereye koyucam ayrıntılı anlatrsanz sevinirim...

ve ilaç hangi ilacı alayım kuşlarıma özellkle yavrularıma, yavrulara zarar vermeden onları kurtarabilecek ilaç isimleri ve kullanım şekilleri konusunda yardımcı olursanız sevinirim

hemen yarın ilacı alıp yuva temizliğine giriseym diyorm
bu yüzdennn coook acil yardımmm

Beslediğiniz yer ve fiziki şartlar nedir, ahşap Box dolap mı kullanıyorsunuz, komple gzel bir dezenfekte bütün kafes ve aksesuarları sıcak su ile ve domestos ile,dezenfekte edin , ve ardap sprey kullanın, taban kumu da zeolit kum dedğimğz prazit ve bitler için çok guzel bir çözüm

tek bir ciftim var klask kafeste yavrularda ahsap yuvada yapın kumu ve spreyi alaym inş
yavrulara zarar vermz değil mi bu sprey cok küçkler cnkü

yuvayı nasıl yapıcm yeni bir yuva alp taksam dişim bırakablr blki yavruları diye korkuyorm

Hımm o zaman yavru olayı varsa hiç kafesi söküp temizlemeyin, anne yavruya bakmaz büyük ihtimalle, rahatsız olacak çünkü, ardap spreyide kuşlara 30 40 cm mesafeden kullanabilirsin problem,olmaz, 10 günde bir kullanıyorum,

Geri