Karadeniz Pet

BiT için ..... Tozmu Spreymi

ab301

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Bi toz varmış kanatlılar için onumu kullanayım kuşa
Yoksa spreymi kanatlarının altına

toz kullanildigini cok az duydum daha cok sprey kullaniliyr , spreyi tavsiye ederm

Toz dediğin şeyin adı ne? Bit sorunu mu var?

Kuşlarda enseye damlatılarak kullanılan ilaçlar daha etkilidir bence. (baymec,vilmectin gibi)

yuva tabanında çıkarılabilir palstik veya ahşap folluk kullanıyorsan bunların altına ve kafeslerde taban ızgarası varsa kafes tabanlarına toz dökebilirsin, OPİGAL-5 gibi toz ilaçlar gayet etkili, sprey olarak da ardap öneririm, enseye damlatılan vilmecettin, ivermectin gibi ilaçlarda kullanılabilir...

Son düzenleme:
Yemiyorlar ısırıp tekrar atıyorlar.kafes tabanına yaprak şeklinde yuvalığada rondodan geçirip hamster telaşının içine katıyorum.

İyi fikir hem doğal da

Evet.E ve b vitamini yerine Ruşeyn,Nijer yerine nane kullanıyorum.Faydasını gördüm

Toz biyodust,ense damlası vilmectin iyidir,sprey olarak chrysamed isimli ürün iyidir ve t olanını alınız.

Kuşum çok kaşınıyor.Kafesin içinde kanatlarını habire çırpıyor...kafasını vs kaşıyor hep...Ne önerirsiniz?Tozmu dökeyim kafesine? Kuşa nasıl müdahele etmem lazım?

Lütfen yardım edin.TEŞEKKÜRLER

Benim ki de kanat cirpiyor ve kasiniyor ama geldiginden beri yaptigi bir sey ve baktim bit gorunmuyor az once bir yerde okudum kafesine bir parca pamuk koyacagim eger bit varsa orda yuva yaparmis ona gore ilac alacagim siz de bit var mi yok mu bakin kanatlarinin altina bakin tuylerini ufleyince belli oluyormus eger yoksa ilac almayin varsa butun kafesi kaynar suyla yikayin aksesuarlarla birlikte ayrica kafesi de ilaclayin

Çok kaşınıyorsa banyo yaptır hem havalarda sıcak zaten banyoluk koy istersen o kendisi girer yapar.

Geri