Karadeniz Pet

Bit İlacı ?

yigitcandemirag

Meraklı Üye
Bit ilacını kuşuma bir kere kullandım kırmızı bir şişeydi ve etkili oldu şimdi bayadır kullanmıyorum geçti diye ama aklıma takıldı yavruları olacak sonuçta kuşlarımın alıp düzenli sıkayım mı sorayım dedim ve önereceğiniz ilaç ne var acaba fiyatıyla birlikte çünkü bazı yerler yükse fiyatta satıyor denk gelmiştim birde kullanmama gerek var mı yani eskiden görürdüm kırmızı kırmızı o ilacı kullandıktan sonra katiyen görmedim ve kanatlarına baktım aralarına elime alıp yok yani gerekli mi kullanmam gereksiz mi kısaca yokken ?
Not ve şuan çok küçük ama kaşındıklarında beyaz küçük bay küçük tüyler uçuyor :)

Son düzenleme:
Avisprey kullan derim fiyatıda 15 tl civarı kırmızı kutulu bişeydir devamlı sıkmanada gerek yok sonuçta ilaç ama bitlendiginde sıkmanda fayda var :)

Kuşunuzda bit yoksa bit spreyi sıkmayın. Sirkeli suyla fısfıslayın bitlenmez zaten

Kuşunuzda bit yoksa bit spreyi sıkmayın. Sirkeli suyla fısfıslayın bitlenmez zaten

Sirkeli su sıkayım üzüm mü elma mı şuan bit yok kontrol ettim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:08 -->-> Daha önceki mesaj 01:04 --

Avisprey kullan derim fiyatıda 15 tl civarı kırmızı kutulu bişeydir devamlı sıkmanada gerek yok sonuçta ilaç ama bitlendiginde sıkmanda fayda var :)

Bende onu kullandım 2. gününe öldü bitler :D bide şuan bit yok kullanmım o zaman çünkü yavru olayı var bu aralar

Yaw en nihayetinde kimyasal birşey kuşta mümkün olduğunca kullanılmamalı. Bi de gözüne gelsin al başına belayı. Elma sirkesi damlatın şişenin boyutuna göre. Elma sirkesi suyuna da damlatın. İç sistemlerini temiz tutar. Sirkede parazit barınmaz. Kuşa da zararı olmaz faydası olur. Spreylerle falan uğraşmayın. Petshopcular der özellikle satmak için. Hem paranıza yazık hem kuşunuza yazık.

Son düzenleme:
bit e sirke bir sey yapmaz elma sırkesi iç parazıt içindir

Var olan bite elma sirkesi bişey yapmaz haklısınız. Varsa zaten iç parazite de bişey yapamaz. Oluşmasını engeller. Ben de zaten BİT YOKSA bit spreyi kullanmayın dedim.

Kuşlara 3-4 ayda bir enseden vilmectin damlatıyorum. Ayda bir ardap sprey sıkıyorum. Folluk ve tava altlarına biyodust pudra serpiyorum. Çok şükür daha bit pire görmedim.

Ben de en geç 15te bir elma sirkesiyle banyo yaptırıyorum daha ben de görmedim

Ben de en geç 15te bir elma sirkesiyle banyo yaptırıyorum daha ben de görmedim

Elma sirkesi bite iyi gelir mi bilmiyorum ama tüylerini pırıl pırıl yapıyor.
Arada banyo suyuna kabartma tozu atıyorum 2lt içine 1 ufak paket. (kaç gr bilemicem şimdi.) Kabartma tozu da çok temiz yapıyor.

Elma sirkesi bite iyi gelir mi bilmiyorum ama tüylerini pırıl pırıl yapıyor.
Arada banyo suyuna kabartma tozu atıyorum 2lt içine 1 ufak paket. (kaç gr bilemicem şimdi.) Kabartma tozu da çok temiz yapıyor.

Pırıl pırıl yapmasının dışında bitin oluşmasını önleyen en doğal yoldur. Kuşa zarar verme olasılığı da yok. Kimyasallar bize bile zararlı kuşların canı ne kadar zaten. O spreyi avidustı vilmectini bende kullandım ama bana kuşum bitli olarak geldi bana o nedenle kullandım. Bitten kurtulduktan sonra o ilaçlara dokunmadım bile ve hiç de tekrarlamadı

Geri