petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

bit karşıtı önlemler

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Batur ARIŞ tarafından 29 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Batur ARIŞ

Batur ARIŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Forumda epey bi dolaştım ancak düzgün bir bilgi bulamadım,muhabbet kuşunda bit olmaması için hangi önlemleri alabiliriz ? doğal önlemler nelerdir bilgi verebilicek varmı ? birde son olarak bit olduğunu sadece kafese sürtündüğündemi anlarız kuşumda bit olduğundan şüpheleniyorum ancak ele alıştırma evresinde olduğumdan elime zorla almak istemiyorum kendi kaşındığında kanat altlarında böcek göremedim.

2. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bit olmaması için sirkeli suyla yıkayın yeter. Önerenler olabilir bit spreyleri sakın sıkmayın. Bit lup olmadığını da öğrenmek için kafesin tabanına kağıt havlı serin. Kuşların ışıklarını 8de kapatın. Bitler gece aktiftir. Gözlemleyin havluya düşen bit varmı

3. Batur ARIŞ

Batur ARIŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Kafesi tunekleri falan mi yoksa kusun dus aldigi suyami sirke koyayim ? Birde sirke hangi oranda olsun ?elma uzum sirkesi farkedermi ?

4. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Elma sireksi olsun. Fısfıslayarak yıkyacağınız için sirkenin fazlası zarar getirmez. Bir çay kaşığı koyabilirisniz. Ama suyuna katarken 2-3 damla katmanız yeter. Bit yoksa kafesi her daim yıkamanıza gerek yok. Ama yıkayacağınız zaman bütün kafesi sirkeli suyla yıkayabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş