Karadeniz Pet

bit karşıtı önlemler

Batur ARIŞ

Yeni Üye
Forumda epey bi dolaştım ancak düzgün bir bilgi bulamadım,muhabbet kuşunda bit olmaması için hangi önlemleri alabiliriz ? doğal önlemler nelerdir bilgi verebilicek varmı ? birde son olarak bit olduğunu sadece kafese sürtündüğündemi anlarız kuşumda bit olduğundan şüpheleniyorum ancak ele alıştırma evresinde olduğumdan elime zorla almak istemiyorum kendi kaşındığında kanat altlarında böcek göremedim.

Bit olmaması için sirkeli suyla yıkayın yeter. Önerenler olabilir bit spreyleri sakın sıkmayın. Bit lup olmadığını da öğrenmek için kafesin tabanına kağıt havlı serin. Kuşların ışıklarını 8de kapatın. Bitler gece aktiftir. Gözlemleyin havluya düşen bit varmı

Kafesi tunekleri falan mi yoksa kusun dus aldigi suyami sirke koyayim ? Birde sirke hangi oranda olsun ?elma uzum sirkesi farkedermi ?

Elma sireksi olsun. Fısfıslayarak yıkyacağınız için sirkenin fazlası zarar getirmez. Bir çay kaşığı koyabilirisniz. Ama suyuna katarken 2-3 damla katmanız yeter. Bit yoksa kafesi her daim yıkamanıza gerek yok. Ama yıkayacağınız zaman bütün kafesi sirkeli suyla yıkayabilirsiniz.

Geri