petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bit konusunda yardım

Konusu 'Bakım Beslenme Üretim ve Yetiştirilmesi' forumundadır ve vehbi şengül tarafından 15 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. vehbi şengül

Beğenileri:
    19
    Arkadaşlar merhaba herkese. Evde odamda besledigim 6 takım kuşumun 2 takımında bit mi desem pire mi desem bilmiyorum igne ucu kadar canlı farkettim. Hatta yumurtada olan bi kuşumun yumurtasının üstünde bi tane gezinen bit gördüm. Çok fazla degiller ama çogalmalarindan korkuyorum. Bana kökten çözüm olacak bi ilaç tavsiye edermisiniz ? Ivmectin ense damlasi varmis galiba? Nasildir nerde bulabilirim ? Birde bu olay insana bulaşır mı ?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    741
    hayvandaki bit insana bulaşmaz ama kesinlikle hızla yayılır biran önce vakit kaybetmeden; Ardap Parazit Spreyi alın. önce kafes ve yuvalıkların çok özenli dezenfektesini yapın bit varken yavru büyümez zaten. çamaşır suyu ile sıcak su ile komple yıkayın kafesleri iyice durulayıp kuruladıktan sonra sirkeli su ile silin hafif nemli kalsın. daha sonra parazit ilacınızı kullanmaya başlayın

3. vehbi şengül

Beğenileri:
    19
    Abi şimdi diger kafesleri tamamda yumurta olanlari nasil temizleyeyim. Hayvanlar strese girmesin ? Yuvaliga hafif uzaktan mi püskürtsem olmazmi ? Yumurtaya falan zarari olurmu. Tam olarak nasil kullanilacak bu sprey. Kuşun agzina yuzune gelmesi sakincali mi az cok anlatirsan sevinirim

4. Kahraman KÖROĞLU

Yönetici

Beğenileri:
    741
    kullanımı anlatılıyor . kuşlara zararı olmaz tüm yem su vs.. vs.. hepsini çıkartıp kullanabilirsin. zaten bit olan yuva da yavru yaşamaz ki bırak onları anaç takımlarını bile zamanla hasta eder öldürür kanını eme eme biran önce kurtulman lazım yavru felan düşünme sağlık olmadıktan sonra hiç birşey olmaz. en önemlisi sağlıklı üretim temiz ortamda başlar. https://www.mybestpetshop.com/quiko-ardap-parazit-spreyi-750-ml-p-5789.html

5. vehbi şengül

Beğenileri:
    19
    Abi isyerindeyim ogle molasinda hemen alacagim birtane. Garanti veriyor dimi ürün ? Simdi satin alsam yarin elime ulasir mi ?

6. vehbi şengül

Beğenileri:
    19
    Abi isyerindeyim ogle molasinda hemen alacagim birtane. Garanti veriyor dimi ürün ? Simdi satin alsam yarin elime ulasir mi ?

7. Kahraman KÖROĞLU

Yönetici

Beğenileri:
    741
    vehbi bey ben satıcı değilim tedavi tavsiyesinde bulunuyorum. ürün bu tür durumlarda en çok kullanılan ürün türkiye'de tavsiyeme uyup uymamak size kalmış ben neye nasıl garanti verebilirim. yarın a çıkacağımızın garantisi var mı?

8. vehbi şengül

Beğenileri:
    19
    Orasi öyle abi dogru ama sende o üründen kullanmissin diye soruyorum tavsiyene uydum ve satın aldım bile. Sen bu forumda en guvendigim insanlardan birisin abi :) yanlis söz telafuz ettiysem affola

9. Kahraman KÖROĞLU

Yönetici

Beğenileri:
    741
    eyw estarfullah şahsen şu güne kadar o sorunu çekmedim allaha şükür ama çeken arkadaşlarda ardap sprey'in %100 etki ettiğine şahit oldum sorun olacağını sanmıyorum kuşların; ağzına burnuna gelmesin sıkarken kanat altlarına ve ense taraflarına sık özellikle . yedek yuvalığın varsa onları tak eskileri yıka ve içine sık sprey beklet havalandır öyle kullan. en önemli dezenfekte benim için haftada bir tüm yuvalık-tünek-folluk-kafes tepsileri-yemlik soğuk suyla yıkarım kabasını, sonra çamaşır sulu sıcak suyla süngerlerim çok güzel soğuk su ile durularım biraz bekletip kurularım . ardından içlerine elma sirkesi sıkar ve hafif nemli kalacak şekilde bırakırım allaha şükür bi sıkıntı görmedim bu güne kadar tavsiyeme uyanda görmedi :)

10. vehbi şengül

Beğenileri:
    19
    Abi yuvalıklar ahşap ve yedek yok elimde. Kapagını aralasam (yumurta olanlarda dahil) azıcık püskürtsem içine faydası olur mu ? Yumurtaya zarar verir mi ? Bunun kokusu falan dişiye zarar verir mi yuvada. Yumurtalarda 3-4 güne catlamaya baslar cunku. Dişinin stres yapip yavruya bakmamasindan korkuyorum. Tek derdim bu abi.

11. vehbi şengül

Beğenileri:
    19
    Abi ben birde 2 haftadır 800 gram suyun içine 50 gram kadar elma sirkesi karıstırıp kuşlara sıkıyordum ama koruyucu çözüm olmadı demekki

12. Kahraman KÖROĞLU

Yönetici

Beğenileri:
    741
    o işleme çok önceden başlamak lazımdı koruyucudur giderici değildir ve sadece kuşlarla da bitmez sıcak havadan kuş oluşturuyor kendisi iç parazit ilacıda mutlak kullanılması lazım sadece dış parazitle bitmiyor

13. vehbi şengül

Beğenileri:
    19
    Abi o spreyi kuşu elimize almadan da sıksak etkili oluyormu. Benim kuşlar biraz ürkek. 20-30 cm uzaklıktan sıksak yeterli mi ? Alttan üstten yandan ?

14. Kahraman KÖROĞLU

Yönetici

Beğenileri:
    741
    yeterli olur ama gözlerine solunum yollarına ağzına gelmemesi lazım dikkat et

Sayfayı Paylaş