Karadeniz Pet

bit! nasıl kurtulurum

Funda BAL

Meraklı Üye
kuşlarda bit var ne yaptısam kurtulamadım. avispray kullandım domestos ile kafesi yıkadım temiz tutmaya çalışıyorum bitti sanıyorum bir zaman sonra bi bakıyorum koloni şeklinde yine varlar üstelik iki çeşit bi kırmızı kan topu gibi bir d siyah. kuşlarda kan kalmadı. bunlardan nasıl kurtulurum yardım edin lütfen.

Toz seklinde olan ilaci denediniz mi ?

Nokia 3310 ile gönderildi.

Toz denemedim nasıl bir ilaç markası nedir? Kafesi bugün yine değiştirdim. Yedek kafes var. Ama bir zaman sonra yine çoğalıyorlar. Yumurta alamamin nedeni de bu sanırım.

kuşlarda bit var ne yaptısam kurtulamadım. avispray kullandım domestos ile kafesi yıkadım temiz tutmaya çalışıyorum bitti sanıyorum bir zaman sonra bi bakıyorum koloni şeklinde yine varlar üstelik iki çeşit bi kırmızı kan topu gibi bir d siyah. kuşlarda kan kalmadı. bunlardan nasıl kurtulurum yardım edin lütfen.
domates nedir yahu yanına yumurtayla biber de koyup melemen yapsaydın :D

tahtaysa kafes başa çıkamassın yada içinde kanalları olan bir plastikse zor temizlenir elma sirkesiyle yıka sonrada aşağıdaki resimdekini sık heryere

ardap2.jpg

Normal tel kafes. Kuluçka da bariniyorlardi sanırım onu da söküp attım.

domates nedir yahu yanına yumurtayla biber de koyup melemen yapsaydın :D

tahtaysa kafes başa çıkamassın yada içinde kanalları olan bir plastikse zor temizlenir elma sirkesiyle yıka sonrada aşağıdaki resimdekini sık heryere

ardap2.jpg

Yalnız domates degil domestos yazmıs :D bende bakiyorum diyorum nerde yazıyor domates :D

Nokia 3310 ile gönderildi.

Surekli kafes değiştirip kuşları ilaçların yine bitti gibi görünüyor kafedeyeni kuluçka taktım inşallah bitmiştir. 1 aya kadar tatil e ggidicm inşallah yokluğun da tekrar çoğalmazlar.ı

Elma sirkeli suda yıkayın bir güzel. Kanat altlarını, boynunu, ayaklarını, poposunu, kuyruğunu. Kafesi ve malzemeleri de domestosta yarım saat bekletin. Mümkünse bulaşık makinesine atın. Kafesin tellerini de domestos ile köpürtüp bekletin.

Geri