Karadeniz Pet

Bit, pire ile mücadele.. Biyodust 500gr.

Atılım BUKAĞIKIRAN

Onursal Üye
7mObZv.jpg

Malumunuz sıcaklar arttı.. Kafeslerde bitlenmeye karşı önlem almak istedim.. Bugün Biyodust 500gr toz aldım.. Biyodust u toz halinde kafes diplerine ve uç köşelere serpiştirmek mi daha etkilidir? yoksa sulandırıp sprey halinde kafesin her yerine sıkmak mı?

kullanım şekli üstünde yazıyordur o şekildeuygula derim. ardap ve elma sirkeside çok etkili

mrb bit icin ne kullanmak gerek tavsiyeniz nedir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:56 -->-> Daha önceki mesaj 13:55 --

ardap mı perdap mı daha etkilidir

mrb bit icin ne kullanmak gerek tavsiyeniz nedir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:56 -->-> Daha önceki mesaj 13:55 --

ardap mı perdap mı daha etkilidir

orjinalini bulabiliyorsan ardap al,

orjinalliğini nerden bilecez hocam ardap icin daha iyi dediler ama bilemedim

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar evin kilerine 5 katlı mdf kafes yapmıştım 3 aydır sorun yoktu fakat 1 haftadır bitleri görür oldum hatta kırmızı bi bit var basınca çat diye kan fıskırtıyor dün veterinerden iversin (vilmectin in etken maddesi var) aldım kuşların ensesine sürdüm bugunde blotıc dıs parazıt ilacı aldım kafesi her yeri fısfısla ilaçladım insallah pire kalmaz kilerin içinden kalorifer borusu gectiği için 29 30 dereceden asağı sıcaklık düşmediği için bitler heralde baya hızlı üredi

arkadaşlar evin kilerine 5 katlı mdf kafes yapmıştım 3 aydır sorun yoktu fakat 1 haftadır bitleri görür oldum hatta kırmızı bi bit var basınca çat diye kan fıskırtıyor dün veterinerden iversin (vilmectin in etken maddesi var) aldım kuşların ensesine sürdüm bugunde blotıc dıs parazıt ilacı aldım kafesi her yeri fısfısla ilaçladım insallah pire kalmaz kilerin içinden kalorifer borusu gectiği için 29 30 dereceden asağı sıcaklık düşmediği için bitler heralde baya hızlı üredi

iyi yapmışsınız, mdf kafes iyi hoş ama bit durumlarında yıkanamadığı icin tam detaylı temizlik mümkün olmuyor, elinizin altında ardap sprey bulunsun.. haftada bir kaç kez spreyleyin.

bu hafta olursa frigo kasa alıp kuşları dışarı çıkarıp çoğaltmayı düşünüyorum
rIdWdTE.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:15 -->-> Daha önceki mesaj 16:13 --

böyle bi kasa işimi gorür diye düşünüyorum apartmanın arkasında boş arsa var oraya atarım artık bide evden elektrik verirsem ısıtıcı ile kısı cıkarır evde kilerde kuşlar hem koku yapıyor sıcaktan hemde temizlik ses sorun oluyor

Son düzenleme:
Geri