Karadeniz Pet

Bit pire

muhammet aslan

Meraklı Üye
Follukta ve yumurtakarin uzerinde bit pire var ne yapabilirim yavruya zarar vermeden
qu9ahahy.jpg

GT-S5570 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

elinde yedek kafes yedek yuvalık varsa oraya al anneyi babayı elinle incitmeden tımareder gibi kanat allarını silkele

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:11 -->-> Daha önceki mesaj 00:09 --

bana toz bit ilacı tavsiye ettiler nerdeyse kuşları zehirliyordum otozun bir rezreciyi dahi kuşları öldürmeye yeterli

Yavrular varken ilaç kullanamazsın. kuluçka sonuna doğru yuvalığı sök temizle anne babayada enseye damlatılan bir bit ilacı var onu kullan.

bu bitlerin yavruyu öldürme gibi bir olanagı varmı peki

Son düzenleme:
Benim tesadüf olarak keşvettiğim bi bit ilacı var sprey onu kuşa ve kafese sıkıyosun bitler ölmüyo ama kaçıyolar sen yavru kuşa bide yumurtalara sıkmada nolur nolmaz iste onu al petshoptan birde Avimec var damlatma çözeltisi onuda anne babanın enseye bir damla sıkıyosun 3 hafta boyunca haftada bi kere uygula sorunun çözülür diye umuyorum sularına ve yemlerine gelmemesine dikkat et ve kuşların altını değiştir fazla birikmesin dişkıları çünkü bit pire dışkıdan oluyo.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim tesadüf olarak keşvettiğim bi bit ilacı var sprey onu kuşa ve kafese sıkıyosun bitler ölmüyo ama kaçıyolar sen yavru kuşa bide yumurtalara sıkmada nolur nolmaz iste onu al petshoptan birde Avimec var damlatma çözeltisi onuda anne babanın enseye bir damla sıkıyosun 3 hafta boyunca haftada bi kere uygula sorunun çözülür diye umuyorum sularına ve yemlerine gelmemesine dikkat et ve kuşların altını değiştir fazla birikmesin dişkıları çünkü bit pire dışkıdan oluyo.

Tesekkurler

Ardap sprey kullan yavrular harıc heryere sık, anneye babaya folluga kafese, 10-15 dk havalandır sonra koy yavru ve yumurtaları folluga kesin cozum

bit ve pre yavruları öldürür, anne yuvalıga girmez hocam, spreylerden kullanabilirsiniz, yuvalıga sıkıp on onbes dakıka havalandırıp tekrar koyun yavruları

Toz olarak kullanılan OPİGAL 5 isimli ilaç ne bit ne pire bırakır kesin çözüm.

başka bir kafesin varsa kuşları ona al yumurtaları ve yavruyu başka bir yuvaya koy bit o yavruları kanını emim öldürecektir talaş bit yapıyor talaş at derim yem dok tabana ve o yuvalıgı ya kulanma yada bitleri tamamen yok edaene kadar yıkonmu ilaclıyonmu ne yapıyon bilmemde de bit yavruyu öldürüür

Son düzenleme:
hem kafesi güzelce yıka yubvalıgıda degiştir vılmectın kullana bılırsın dıkkatlı olmak sartı ile erkek ve dişiye enselerıne bir damla sonra vılmettını su ile karıştırıp yuvanın ve yavruların üzerıne sıprey seklınde uygula.bıraz pahalıdır ama ardap da kullana bılırsın sık yavrulara yuvalıga anneye babaya sorun olmaz

aynı durum bendede var sanırım ama tam emin değilim şuan 7 yumurtadan 1 tanesi dün çıktı.
anne babayı çıkarıp elma sirkelisi karışımlı su sıkmak nasıl bir çözüm olur?

aynı durum bendede var sanırım ama tam emin değilim şuan 7 yumurtadan 1 tanesi dün çıktı.
anne babayı çıkarıp elma sirkelisi karışımlı su sıkmak nasıl bir çözüm olur?

ilaç kullanman şart elma sırkesi iç parazıt için etkili

kimyasal kullanma özellikle bit ilacı vs yumurta ve yavrulara

Öncelikle yapman gereken bir bardağa ılık cok az sıcak su döküp yumurtaları 5 dk bekletip peçete ile kurula yavruya elin ile alabiliyosan al alamıyosan üstündeki 1 2 tane biti bırak son olarak kaynar su dolu bir kovaya hem plastık follugunu hemde tahta yuvanı batır cıkart o arada yedek yuvalık takabilrisin kuslarına suya batırma işleminden sonra biyodust yada bolfo ilaçlarından herhangi birini bunlar tozdur yuvanın zemine dök talaşına karıştır

Bu dönemdeki bit pire pislikten cıkmaz sıcakdan oluşur cogu kümeste görülebilir köşelerde görülür temizliğinizde daha titiz daha dikaktli olun yaz aylarında iyi forumlar

Sadece plastik follugu kafesin icine koysam disi kus yatmaya devam edermi acaba.

Geri