Karadeniz Pet

bit pirelenmiş kuşlarım

Gürkan GÜLER

Paylaşımcı Üye
3 cift kuşum var ne zaman yumurta alırım ne zaman ciftleşicekler diye diye çok önemli şeyi kaçırmışım bugün kuşlarım çok kaşındığını farkettim ama pek önemsemedim kuştur kaşınır dedim yuvalıklarını değiştiriyim dedim Allahım yuvalıkda ufacık böcekler geziyor öldürüriyim dedim kan çıktı bitlendiğini farkettim gece gece onlarla uğraştım arkadaşda avisprey varmış onlardan sıktım kuşlara kafesin altlığını kıkadım sirkeli suylada sildim bitlenen yuvalığı çıkardım balkona koydum yarın bi icabına bakarım onun gerçekden çok kötü bi durum arkadaşlar bit pire konusunda çok dikkat edin bide yaz aylarındayız büyük ihtimal talaşlar yaptı talaşları atıp yeni bi talaşmı alsam birde bana bit konusunda önereceğiniz birşeyler varmı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:34 -->-> Daha önceki mesaj 01:19 --

Yardim lütfen

Son düzenleme:
benim kuşumda bitlenmişti tülü hep böcek olmuştu tülünü attım kuşada bit ilacı aldım (İsmini hatırlamıyorum 3-4 yıl önce) üstünde yazana göre uyguladım geçmişti

Suan isteyim eve gidince bulundugu yeri iyice temizleyip elma sirkesiyle spreylicem her yeri kuslari salip kafesleri sıcak suyla yikayayim diyorum sonrada spreyle kuslari yikayayim banyoyu sevmiyotlar spreyleme hoslarina gidiyor

Enseye damlatilan bir ilac var o etkili diye duydum.

Allah dan erken farketdim fazla üremeden büyük ihtimal talaslar yapti bitikeresteciden aldiydim nemliydi talaslar zaten

kuşları salıyorsanız bütün ortamı temizlemelisiniz salmıyorsanız sadece kuşların uçtuğu bölümleri temizleyin yeter çünkü bit ve pireler kışlar uçtukça etrafa yayılır ve yumurtalarını etrafa bırakırlar onun için kuşların uçtuğu her yeri temizleyin bakarsınız bitlerden kurtulduktan sonra yumurtadan çıkan bit problemi başlar yani biraz fazla uğraşacaksınız :)

:( cok ugrastiricak ozaman

Eğer bit varsa Bit sorununu sadece sprey kullanarak çözemezsiniz. Ciddi bakım gerektirir. Benim muhabbet kuşumun da parazit sorunu vardı ben avidust kullanmıştım. Tüylerine iyicene yedirdiğiniz bi toz ilaç. Vilmectini sizin almanıza gerek yok. Güvediğiniz bi kuşçudan veya veterinerden bi kereye mahsus ensesine vilmectin damlattırın. Falzası kuşa ağır gelir. Parazitler yumurtalarını kuşun uçtuğu heryere salar ve aynı ortamda 1 aya kadar muhafaza eder. Kuşunuz yumurtanın olduğu yere konduğu anda tekrar kuşunuza geçer. O nedenle etrafı iyice dezenfekte ediyodum sürekli. Speryden de sıkıyordum kuşumun dolaştığı yerlere sürekli yumurtaları öldürsün diye. Kafesi 3 günde bir sirkeli suyola yıkayın yine spreyi sıkın kafese. Banyo da çok önemli 3-4 günde bir sirkeli suyla banyo yaptırın kuşunuzu.

Bir de çay ağacı yağı duydum snrada. Prize takılan sineksavarların içini boşaltıp yağı içine dökmeliymişsiniz. Bitleri ortamdan uzaklaştıran en etkili çözümmüş. Ama sonradan duyduğum için ben denemedim.

levent beyin kulandıgı plastikler folluklar cok kullanıslı onlardan edinin yuvalar agacsa atmanızı öneririm bitlenen yuvaları tünekleri atın yenilerini alın 3 çiftiniz varmış ardap sprey alırsanız baya rahatlatır sizi kesin çözüm bulmus olursunuz biraz pahalı ama

Suan kuslarimda kasinma yok sirkeli suyla sildim heryeri sanirsan tek ciftimde vardi bit ama ben hepsini spreyledim kanatlarini yarinda sirkeli suyla.dus aldiririm spreyle.dus aldiriyorum hoslarina gidiyor

Bitli kuşlarınızı karantinaya alın.

Son düzenleme:
Geri